Labioplastyka laserowa z plastyką krocza

Labioplastyka laserowa z plastyką krocza

Labioplastyka laserowa z plastyką krocza

Cena od 2900 zł Zapytaj o raty

Labioplastyka laserowa z plastyką krocza to przede wszystkim efekt zdrowotny w postaci uniesienia narządów miednicy mniejszej, co zapobiega obniżaniu, a w przypadku postępujących zmian także wypadaniu narządów rodnych.

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Labioplastyka laserowa z plastyką krocza

Ocena

5.00
38
100% poleca ten zabieg

Labioplastyka laserowa z plastyką krocza - charakterystyka

Przez długi czas gałąź medycyny jaką jest ginekologia plastyczna była niedoceniana, a problemy kobiet zgłaszających się do zabiegów estetycznych okolic intymnych uważane przez część społeczeństwa za fanaberię. Obecnie rośnie zainteresowanie leczeniem tego typu. Przy czym jednym z częściej wykonywanych zabiegów jest operacja plastyczna warg sromowych (labioplastyka) przeprowadzana z użyciem promieni lasera i z jednoczasową plastyką krocza.

Labioplastyka laserowa z plastyką krocza

Labioplastyka laserowa z plastyką krocza jest procedurą medyczną, która pozwala na zmniejszenie warg sromowych mniejszych lub usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawę kształtu warg sromowych większych, a także plastykę krocza polegającą na uniesieniu narządów płciowych i zapobieganiu ich wypadaniu, często wykonywanym w połączeniu ze zmniejszeniem wejścia do pochwy (plastyka pochwy).

Niektóre kobiety mogą mieć problemy dotyczące stref intymnych i wstydzić się ich wyglądu z powodu anomalii dotyczących warg sromowych obecnych od chwili narodzin. Również zmiany zachodzące w organizmie kobiety w związku ze starzeniem się organizmu, zmniejszaniem ilości produkowanego przez fibroblasty skóry kolagenu prowadzą do opadania tkanek, ich rozciągania i w efekcie mogą powodować nieestetyczny wygląd warg sromowych większych. Problem o dużym nasileniu może dotyczyć także kobiet, które w krótkim czasie utraciły znaczną ilość kilogramów w wyniku intensywnego odchudzania.

Labioplastyka laserowa z plastyką krocza jest u tych osób dobrym wyborem, który w jednym czasie pozwoli na laserowe usunięcie nadmiaru fałdów tkanek warg sromowych mniejszych, a także tłuszczu i zwisającej skóry z warg sromowych większych. Zabieg plastyki krocza wykonuje się u kobiet u których mamy do czynienia z obniżeniem narządów miednicy mniejszej. Przeważnie problem pojawia się po porodzie prowadzonym drogami natury, kiedy ściany pochwy ulegają rozluźnieniu, sklepienie pochwy przesuwa się ku dołowi, a macica obniża się, aż do jej wypadania.

Zdarzają się przypadki, kiedy problemy z obniżeniem narządów płciowych obecne są od młodego wieku. Dotyczy to między innymi osób z wadami wrodzonymi tkanki łącznej lub z rozszczepem kręgosłupa.

Częściej jednak labioplastykę laserową z plastyką krocza wykonuje się u kobiet po przebytych porodach prowadzonych drogami natury, po menopauzie lub wykonujących ciężką fizycznie pracę prowadzącą do wzmożonego ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej w wyniku działania tłoczni mięśni brzucha (np. dźwiganie ciężkich przedmiotów) i u pań w starszym wieku, kiedy skóra w wyniku procesów starzenia ulega rozciągnięciu, a tkanki zwiotczeniu.

Labioplastyka laserowa z plastyką krocza - korzyści

Korzyści osiągane dzięki przeprowadzeniu zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza to przede wszystkim efekt zdrowotny w postaci uniesienia narządów miednicy mniejszej, co zapobiega obniżaniu, a w przypadku postępujących zmian także wypadaniu narządów rodnych. Często plastykę krocza wykonuje się wraz z zabiegiem plastyki pochwy co pozwala na zmniejszenie jej wejścia i daje korzyści w postaci silniejszego odczuwania członka partnera podczas stosunku, lepszych doznań seksualnych, a przez to zwiększonej satysfakcji z życia intymnego i wzrostu zainteresowania tym obszarem.

Labioplastyka laserowa pozwala na poprawę wyglądu krocza. Jest to istotne przede wszystkim dla kobiet u których w wyniku postępujących procesów starzenia doszło do zwiotczenia tkanek i ich nieładnego zniekształcenia. Podobne zmiany zachodzą także u pacjentek z nadwagą lub otyłością, które w krótkim czasie pozbyły się nadmiaru kilogramów i kiedy skóra okolicy ich narządów intymnych pozostała rozciągnięta i brzydko zwisa. Chociaż dla niektórych zabiegi proponowane przez lekarzy i gabinety zajmujące się dziedziną medycyny jaką jest ginekologia plastyczna wydawać by się mogły kaprysem oraz fanaberią, należy pamiętać, że brak zadowolenia z wyglądu okolic intymnych, a także związane z tym kompleksy i odczuwanie wstydu mogą skłaniać kobietę do wycofania i rezygnacji z życia seksualnego.


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


W dalszej kolejności prowadzić to może do dalszych powikłań, do spadku samooceny, braku zadowolenia z życia w ogóle, a nawet samotności, czy obniżenia nastroju z depresją włącznie. Z tego względu zabieg labioplastyki laserowej z plastyką krocza daje istotną korzyść w postaci nie tylko poprawy stanu i wyglądu narządów intymnych pacjentki, ale także poprawy samooceny, wzrostu pewności siebie, większego zainteresowania życiem współżyciem intymnym, a nawet lepszym zadowoleniem z życia. Z tego względu należy docenić metodę leczniczą jaką jest zabieg labioplastyki laserowej z plastyką krocza i w razie istnienia wskazać do tego typu zabiegu poszukiwać fachowej pomocy i nie krępować się podzielić ze specjalistą swoimi problemami.

Wskazania do wykonania zabiegu

Wskazania do poddania się zabiegowi labioplastyki laserowej z plastyką krocza stanowi brak zadowolenia z wyglądu warg sromowych większych oraz warg sromowych mniejszych przy jednoczesnym istnieniu problemu związanego z obniżeniem narządów płciowych, a nawet ich wypadaniem w wyniku osłabienia tkanek i aparatu mięśniowo- więzadłowego dna miednicy mniejszej.

Wskazania do labioplastyki laserowej z plastyką krocza najczęściej dotyczą kobiet po przebytym porodzie (lub licznych porodach) prowadzonych drogami natury w przypadku zakończenia planów prokreacyjnych lub planowaniu rozwiązania kolejnego porodu metodą cięcia cesarskiego, a także pacjentek po menopauzie, kiedy zwiotczenie tkanek dna miednicy i spadek produkcji kolagenu związany jest z zachodzącymi w organizmie zmianami wynikającymi z niedoboru hormonów płciowych.

Plastyka warg sromowych większych oraz warg sromowych mniejszych (labioplastyka) wykonywana przy użyciu promieni lasera do cięcia tkanek wykonywana jest jednoczasowo przy zabiegu plastyki krocza jeśli kobieta skarży się na nie ładny kształt lub nadmierne rozciągnięcie warg sromowych. Wynika to z anomalii wrodzonych, albo ze spadku zawartości kolagenu i elastyny w tkankach. W

argi sromowe większe mogą także nieestetycznie opadać u pań, które w krótkim czasie pozbyły się znacznej części masy ciała. U tych osób dobrym wyborem jest zabieg labioplastyki laserowej z plastyką krocza, który pozwala w jednym czasie na zoperowanie i pozbycie się kilku problemów.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza nie wykonuje się u kobiet z aktywnym zakażeniem okolic intymnych i skóry krocza. Dotyczy to nie tylko zakażeń bakteryjnych, ropnych, ale także aktywnego zapalenia wirusowego (między innymi w wyniku infekcji wirusem opryszczki typu 2).

Labioplastyki laserowej z plastyką krocza nie należy przeprowadzać także w przypadku kiedy w okolicy skóry krocza obecne są zmiany o niewyjaśnionym charakterze i kiedy dla potwierdzenia ich pochodzenia istnieje konieczność przeprowadzenia badania histopatologicznego.

Zabieg labioplastyki laserowej z plastyką krocza należy wtedy odroczyć do czasu uzyskania wyników i wykluczenia choroby nowotworowej. Poza tym przeciwwskazaniem do labioplastyki laserowej z plastyką krocza są wszystkie choroby ogólnoustrojowe, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju powikłań podczas i po operacji. Dotyczy to aktywnych stanów zapalnych, zwłaszcza przebiegających z wysoką gorączką, przebytego w ciągu trzech miesięcy zawału serca lub udaru mózgu, zaburzeń krzepliwości krwi, niewyrównanego nadciśnienia tętniczego i innych.

Przeciwwskazaniem do labioplastyki laserowej z plastyką krocza jest także aktualna ciąża u pacjentki lub planowanie kontynuowania prokreacji w przyszłości i niechęć do rozwiązania porodu metodą cięcia cesarskiego. W takiej sytuacji plastyka krocza jest przeciwwskazana, ponieważ poród drogami natury najprawdopodobniej doprowadzi do nawrotu problemu i konieczności powtórnego przeprowadzenia operacji plastyki krocza.

Przed zabiegiem

Przed przeprowadzeniem zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza ginekolog powinien przeprowadzić dokładny i wnikliwy wywiad z pacjentkom, aby wykluczyć obecność przeciwwskazań do tej metody leczenia lub konieczności odroczenia operacji. Jeśli istnieje taka potrzeba należy poszerzyć panel przeprowadzanych badań diagnostycznych, aby potwierdzić dobry stan zdrowia i możliwość bezpiecznego znieczulenia oraz wykonania operacji labioplastyki laserowej z plastyką krocza.

Przed zabiegiem labioplastyki laserowej z plastyką krocza ginekolog powinien także wykonać badanie palpacyjne jamy brzusznej w celu wykluczenia obecności guzów i oporów patologicznych, które mogłyby być przyczyną obniżania narządów miednicy mniejszej, a także badania ginekologicznego z dokładnym oglądaniem okolic intymnych i wziernikowaniem pochwy. Jest to ważne, ponieważ nie należy przeprowadzać zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza jeśli widoczne są zmiany tkankowe świadczące o aktualnie toczącym się procesie zapalnym lub infekcji bakteryjnej czy wirusowej. Wszelkie guzowatości, narośla i zmiany o nieznanym pochodzeniu powinny być pobrane do badania histopatologicznego, a zabieg labioplastyki laserowej z plastyką krocza może być przeprowadzony dopiero po wykluczeniu obecności choroby nowotworowej.

Przed labioplastyki laserowej z plastyką krocza lekarz powinien zapoznać się z oczekiwaniami pacjentki odnośnie wyglądu i kształtu warg sromowych mniejszych oraz warg sromowych większych, a także stopnia ich zmniejszenia. Należy zaznaczyć linię cięcia oraz wykonać zdjęcia celem załączenia ich do dokumentacji fotograficznej, która może okazać się przydatna jeszcze podczas przeprowadzania operacji labioplastyki laserowej z plastyką krocza dla lepszego rozeznania i określenia linii cięcia, albo po zakończeniu leczenia dla oceny efektów.

Rodzaj znieczulenia

Operację labioplastyki laserowej z plastyką krocza przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Możliwe jest także wykonanie zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza po podaniu leków znieczulających do kanału rdzeniowego. Pacjenta pozostaje wtedy świadoma przez cały czas potrzebny dla wykonania operacji jednak jej zakończenia nerwowe z części ciała poniżej pasa pozostają nieczynne i nie przewodzą doznań bólowych.

Sam zabieg polegający na laserowym zmniejszeniu warg sromowych większych jest możliwy do przeprowadzenia w znieczuleniu miejscowym, jednak plastykę krocza wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Ze względu na zastosowanie znieczulenia ogólnego do zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza konieczne jest zgłoszenie się chorej na czczo do w dniu wyznaczonym przez ginekologa (ostatni posiłek powinien być spożyty co najmniej dwanaście godzin przed leczeniem), a następnie pozostanie pacjentki w szpitalu na jeden dzień po operacji.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg labioplastyki laserowej z plastyką krocza rozpoczyna się od ułożenia pacjentki na stole chirurgicznych w warunkach sali operacyjnej. Pacjentka układana jest w pozycji ginekologicznej, to znaczy z nogami uniesionymi w górę i odwiedzionymi w stawach biodrowych. Takie położenie pozwala na dobry dostęp chirurga do okolic intymnych podczas przeprowadzania zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza.

Plastyka krocza polega uniesieniu i podwiązaniu specjalnie poprowadzonym szwem narządów miednicy mniejszej. Uprzednio chirurg wykonuje nacięcie w okolicach pochwy i preparuje tkanki, aby dostać się do głębiej położonych tkanek.

Labioplastyka laserowa jest zabiegiem polegającym na plastyce warg sromowych większych oraz warg sromowych mniejszych. Podczas labioplastyki laserowej z plastyką krocza przy użyciu promieni lasera przeprowadza się cięcie nadmiaru tkanek warg sromowych mniejszych. Wykonuje się to w taki sposób, aby możliwie oszczędzić zakończenia nerwowe i naczynia krwionośne i nie ograniczać odczuwanej podczas kontaktów seksualnych przyjemności po zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza. W literaturze opisywane są różne techniki przeprowadzania plastyki warg sromowych mniejszych:

  • technika klasyczna,
  • technika klina,
  • technika fenestracji.

Technika klasyczna jest najprostsza do przeprowadzenia, prostym cięciem usuwa się nadmiar tkanek warg sromowych większych. Sugeruje się jednak, aby jako metodę pierwszego wyboru przeprowadzania labioplastyki warg sromowych mniejszych preferować zabieg wykonywany techniką fenestracji. Zabieg ten polega na wycięciu trójkątnych klinów zarówno w warstwie śluzowej oraz skórnej warg sromowych z pozostawieniem nieuszkodzonych tkanek warstwy wewnętrznej. Następnie usuwa się nadmiar tkanek warg sromowych mniejszych, a pozostałą część przyszywa wypełniając powstałą lukę. Dzięki temu podczas wykonywania zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza w najwyższym stopniu oszczędza się naczynia chłonne, naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe.

Zabieg techniką fenestracji warg sromowych mniejszych jest najtrudniejszym sposobem przeprowadzania tego typu operacji i związany z największym ryzykiem rozwoju powikłań, jednak daje najlepsze rezultaty pod względem kosmetycznym z zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza i najbardziej naturalny wygląd warg sromowych mniejszych po zakończeniu leczenia.

Plastyka warg sromowych większych polega na usunięciu nadmiaru zwisającej luźno skóry w okolicach krocza nad kością łonową. Podczas przeprowadzania procedury plastyki warg sromowych większych linię cięcia prowadzi się w taki sposób, aby blizna po zakończeniu leczenia nie była widoczna w normalnym ułożeniu ciała. Usuwa się nadmiar zwisającej skóry, a jeśli istnieje taka konieczność, także usuwa się nadmiar zgromadzonej w tej okolicy tkanki tłuszczowej.

Czas i przebieg rekonwalescencji

Czas potrzebny do pełnej regeneracji tkanek po zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza wynosi nawet do trzech miesięcy po operacji. Jednak pierwsze efekty możliwe są do zauważenia o wiele szybciej, zazwyczaj już po kilku tygodniach.

Szwy po plastyce krocza ściąga się najczęściej w siódmej do dziesiątej doby od zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza. Nawet jeśli już po zdjęciu szwów pacjenta czuje się dobrze zaleca się, aby po operacji labioplastyki laserowej z plastyką krocza zachować wstrzemięźliwość seksualną przez co najmniej sześć tygodni. Jest to czas potrzebny do pełnej regeneracji tkanek okolic intymnych, a zachowanie abstynencji seksualnej zabezpiecza pacjentkę przed ryzykiem rozwoju niektórych powikłań,takich jak uszkodzenie okolicy krocza z koniecznością przeprowadzenia powtórnej operacji plastyki krocza.

Efekty po zabiegu

Efekty zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza to przede wszystkim poprawa zdrowia i zmniejszenie rozwoju niektórych powikłań związanych z obniżeniem narządów płciowych miednicy mniejszej, a także zapobieganie ich wypadaniu.

Poza tym powiększone wargi sromowe mogą stanowić przyczynę pogorszenia samooceny, a nawet wstydu. U niektórych pacjentem powiększenie warg sromowych mniejszych jest tak znaczne, że tkanki wystają ze szpary krocza, łatwo wtedy je podrażnić, a nawet uszkodzić jeśli np. ulegną zaczepieniu.

Zabieg labioplastyki laserowej z plastyką krocza niweluje ten problem i przywraca zadowalający dla pacjentek wygląd okolic intymnych.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza pacjentki powinny prowadzić oszczędzający tryb życia, dużo wypoczywać i unikać nadmiernej aktywności fizycznej. Przeciwwskazane jest zwłaszcza wykonywanie pracy wymagającej dźwigania ciężarów i nasilonego wysiłku ze wzrostem ciśnienia w wyniku działania tłoczni brzusznej. Należy odkażać rany po labioplastyce laserowej z plastyką krocza przy użyciu zalecanych przez lekarza środków.

Pacjentki po zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza powinny nosić luźną bieliznę i utrzymywać okolice intymne w warunkach swobodnego dostępu powietrza. W razie wystąpienia dolegliwości bólowych po labioplastyce laserowej z plastyką krocza można stosować ogólnodostępne środki przeciwbólowe. Nie należy jednak przekraczać zalecanej dziennej dawki do spożycia.

W przypadku obrzęku po labioplastyce laserowej z plastyką krocza pomocne jest wykonywanie okładów z lodu. W wyznaczonym przez lekarza terminie po labioplastyce laserowej z plastyką krocza należy zgłosić się na kontrolę celem zdjęcia szwów (zazwyczaj po siedmiu do dziesięciu dni od zabiegu), a po około miesiącu czasu od labioplastyki laserowej z plastyką krocza należy zgłosić się na badanie ginekologiczne.

Pacjentki po operacji labioplastyki laserowej z plastyką krocza przez co najmniej sześć tygodni (do czasu pełnej regeneracji tkanek krocza) powinny zachować wstrzemięźliwość seksualną i powstrzymać się od współżycia by uniknąć rozwoju niektórych powikłań.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Duże znaczenie mają indywidualne właściwości tkanek i organizmu pacjentki, a także je styl życia i stosowanie się do zaleceń lekarskich. U kobiet u których do obniżenia położenia narządów płciowych doszło w wyniku uszkodzenia podczas porodu drogami natury i z dobrym stanem układy mięśniowo- więzadłowego miednicy mniejszej przeważnie efekt labioplastyki laserowej z plastyką krocza jest trwały. Zwłaszcza jeśli ograniczają one pracę wymagającą wzmożonego wysiłku mięśni brzucha prowadzącego do wzrostu ciśnienia w jamach ciała, a także przestrzegają diety utrzymując stabilną wagę ciała.

U pacjentek, które po zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza będzie dochodziło do dalszego rozluźniania mięśni przepony dna miednicy mniejszej lub które nie będą stosowały prawidłowej diety, czy nie zmodyfikują stylu życia w wyniku czego będą miały częste fluktuacje masy ciała, efekty zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza mogą być nietrwałe i utrzymywać się do kilku lat.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Labioplastyka laserowa z plastyką krocza


Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Uniknięcie niektórych powikłań labioplastyki laserowej z plastyką krocza możliwe jest pod warunkiem przeprowadzenia uprzedniej właściwej kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Poza tym istotny jest właściwy dobór techniki przeprowadzania operacji.

Celem uniknięcia powikłań ważne jest również przestrzeganie przez pacjentkę zaleceń lekarza po zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza.

Przez co najmniej sześć tygodni po operacji labioplastyki laserowej z plastyką krocza (do czasu pełnej regeneracji krocza) należy zachować wstrzemięźliwość seksualną. Poza tym pacjentka powinna dbać o utrzymywanie okolic intymnych w czystych warunkach z dopływem powietrza i ok. dwóch razy dziennie dezynfekować ranę do czasu zabliźnienia.

Możliwe powikłania po zabiegu

Możliwe powikłania po zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza to między innymi ryzyko rozwoju zakażenia, a także wystąpienia krwawienia w przypadku uszkodzenia naczyń krwionośnych podczas wykonywania operacji.

Należy także liczyć się z nawrotem niepożądanych dolegliwości i niezadowolenia z wyglądu okolic intymnych zwłaszcza w przypadku nie przestrzegania zaleceń lekarskich po zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza.

Uszkodzenie zakończeń nerwowych skóry podczas wykonywania operacji labioplastyki laserowej z plastyką krocza może skutkować zmniejszeniem intensywności odczuwanych doznań podczas zbliżenia intymnego i kontaktów seksualnych.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

Pacjentki niezadowolone z wyglądu narządów płciowych mogą skorzystać z innych zabiegów dodatkowych podczas wykonywania operacji labioplastyka laserowa z plastyką krocza. Możliwe jest również przeprowadzenie równoczesnej operacji plastycznej przedniej i/lub tylnej ściany pochwy podczas wykonywania labioplastyki laserowej z plastyką krocza.

Operacja plastyczna pochwy jest zalecana dla pacjentek z poszerzonym wejściem, określonym czasem jeszcze jako „ziejące”. Zalety z przeprowadzeniem dodatkowo tego zabiegu podczas wykonywania labioplastyki laserowej z plastyką krocza pozwala na osiągnięcie dodatkowych efektów w postaci zwężenia pochwy, lepszego odczuwania członka partnera podczas współżycia, a także wynikającej z tego faktu poprawy satysfakcji seksualnej i lepszego zadowolenia z życia intymnego.

Ginekologia plastyczna daje możliwość przeprowadzenia wielu zabiegów dodatkowych poza zmniejszeniem i plastyką warg sromowych (labioplastyką) przy użyciu promieni lasera z plastyką krocza. Z tego względu pacjentki przed labioplastyką laserowa z plastyką krocza powinny podzielić się z lekarzem swoimi problemami lub oczekiwaniami odnośnie zabiegu, aby lekarz mógł zaproponować stosowną procedurę i metodę leczenia, która w najwyższym stopniu spełni oczekiwania kobiety.

Autor: Lek. Anna Kołodziejska

Bibliografia:
Ginekologia plastyczna, Małgorzata Uchman-Musielak, PZWL

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg - Labioplastyka laserowa z plastyką krocza

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Labioplastyka laserowa z plastyką krocza

Cena

od 2900 zł

Czas trwania

ok. 1,5 godz

Znieczulenie

ogólne

Hospitalizacja

wymagana

Czas regeneracji

ok. 6 do 8 tyg.

Efekty

po ok. 4 do 6 tyg.

Trwałość leczenia

trwałe/ kilkanaście lat

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Labioplastyka laserowa z plastyką krocza w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Niestety, w zdecydowanej większości przypadków nie ma możliwości wykonania zabiegu labioplastyki laserowej z plastyką krocza w ramach umowy z NFZ. Jeśli istnieją wskazania do wykonania zabiegu, takie jak obniżenie, a w szczególności wręcz wypadanie narządów płciowych pacjenci mogą skorzystać z zabiegu plastyki krocza w ramach ubezpieczenia w NFZ.
Katowiceod 4890 złRaty od 121 złWięcej
Krakówod 5500 złRaty od 136 złWięcej
Rzeszówod 2900 złRaty od 103 złWięcej
Warszawaod 3500 złRaty od 86 złWięcej