Laserowa korekcja wad wzroku metodą PRK

Laserowa korekcja wad wzroku metodą PRK

Metoda PRK

Cena od 1950 zł Zapytaj o raty

Fotokeratektomia refrakcyjna (PRK - photorefractivekeratectomy) była pierwszą zastosowaną klinicznie metodą laserowej korekcji wzroku na świecie. Metoda ta jest wykorzystywana do dzisiejszego dnia, choć obecnie rzadziej niż pozostałe.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Laserowa korekcja wad wzroku metodą PRK

Ocena

5.00
5

Fotokeratektomia refrakcyjna (PRK  - photorefractivekeratectomy) była pierwszą zastosowaną klinicznie metodą laserowej korekcji wzroku na świecie. Metoda ta jest wykorzystywana do dzisiejszego dnia,  choć obecnie rzadziej niż pozostałe.

Laserowa korekcja wzroku: Metoda PRK

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu chirurg mechanicznie usuwa powierzchowną cienką warstwę rogówki – nabłonek w części centralnej, a następnie wykonuje precyzyjną fotoablację laserem ekscimerowym. Po zabiegu zakładana jest soczewka kontaktowa na kilka dni do czasu wygojenia nabłonka rogówki. W krótkowzroczności modelowanie rogówki polega na spłaszczeniu jej części centralnej czyli zmniejszenie mocy łamiącej rogówki. Przy nadwzroczności fotoablację przeprowadza się para centralnie w celu uwypuklenia centrum czyli zwiększenia mocy łamiącej rogówki.

Korzyści:

  • brak tworzenie się płatka rogówki, co niweluje związane z nim powikłania

Dla kogo:

Laserowa korekta wzroku tą metodą wykonywana jest u pacjentów z cienką rogówką lub/i dużą źrenicą. PRK jest również dobrym rozwiązaniem dla pacjentów uprawiających sporty kontaktowe np. boks ze względu na eliminację powikłań związanych z obecnością płatka rogówki. Wykorzystuje się ją w korekcji krótkowzroczności do - 7,0 Dioptrii i nadwzroczności do + 4,0 Dioptrii oraz astygmatyzmu.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

Obudowa usuniętego nabłonka trwa około 3-4 dni. Po zabiegu zakładana jest opatrunkowa soczewa kontaktowa.

Jak uniknąć powikłań?

Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się pocierać ani trzeć oczu. Nie powinno się używać mydła do oczu ani kosmetyków przez parę dni i zwracać uwagę aby woda nie dostawała się do oczu podczas kąpieli. Przez miesiąc powinno unikać się opalania, bezpośrednio nasłonecznienia, przebywania w zakurzonych i zadymionych pomieszczeniach oraz pływania w basenie. Pacjenci powinni nosić okulary słoneczne podczas słonecznych dni. Przez miesiąc powinno unikać się również ciężkiej pracy fizycznej.

Skuteczność:

Ostrość widzenia poprawia się stopniowo. Prawidłowe widzenie pojawia się zwykle po około 3-6 tygodniach. Efekt jest trwały.

 

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Laserowa korekcja wad wzroku metodą PRK

Cena

od 1950 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Laserowa korekcja wad wzroku metodą PRK w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Gdańsk od 2900 złRaty od 103 złWięcej
Krakówod 1950 złRaty od 341 złWięcej
Lublinod 2650 złRaty od 94 złWięcej
Łódźod 2950 złRaty od 105 złWięcej
Radomod 1999 złRaty od 350 złWięcej
Sopotod 1950 złRaty od 341 złWięcej
Warszawaod 2500 złRaty od 89 złWięcej