Lifting operacyjny brwi

Lifting operacyjny brwi

Lifting operacyjny brwi

Cena od 900 zł Zapytaj o raty

Lifting operacyjny brwi pozwala na odtworzenie wyglądu twarzy sprzed pięciu, a nawet dziesięciu lat.

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Lifting operacyjny brwi

Ocena

5.00
2

Lifting operacyjny brwi charakterystyka

Z upływem lat nieuchronnie dochodzi do zmian w tkankach ciała. Procesy starzenia obejmują również skórę twarzy. Utrata kolagenu odpowiadającego za nadanie skórze sprężystości i elastyczności jest jednym z czynników jakie przyczyniają się do tworzenia zmarszczek, fałdów i bruzd. Poza tym tkanki stają się coraz bardziej wiotkie, a to przekłada się na pogorszenia wyglądu.

Lifting operacyjny brwi

Jednym z problemów natury estetycznej związanych ze starzeniem się ciała jest utrata jędrności skóry twarzy, a także coraz mniejsza elastyczność. U niektórych osób powoduje to efekt w postaci coraz mocniejszego opadania brwi. Problem dotyczy w szczególności pacjentów z wysoką aktywnością mięśni mimicznych, a zwłaszcza mięśnia odpowiadającego za marszczenie brwi. Kiedy skóra traci sprężystość brwi zaczynają opadać coraz mocniej przykrywając i zmniejszając wymiary oczu. Chociaż opadające brwi nie powodują problemów związanych z zaburzeniami widzenia to jednak mogą stanowić znaczny kłopot dla dotkniętego przypadłością pacjenta. Zwłaszcza jeśli atrakcyjny wygląd jest dla danej osoby bardzo ważny i nie akceptuje ona zmian jakie zachodzą w jej ciele z upływem lat. Jeśli tylko stan zdrowia organizmu pozwala na przeprowadzenie liftingu operacyjnego brwi, zabieg jest wtedy jak najbardziej uzasadniony. Najsilniejsze kryterium doboru pacjentów do tego typu procedury leczenia chirurgicznego powinien stanowić nie wiek osoby, a stopień zaawansowania zmian skórnych i dodatkowych problemów natury psychologicznej jakie z tego faktu wynikają. Dotyczy to w szczególności sytuacji, kiedy opadające brwi przyczyniają się do znacznej zmiany prezencji twarzy, nadają jej nieprzyjazny, a nawet groźny wygląd. Stosunkowo prosty i bezpieczny lifting operacyjny brwi może wtedy wpłynąć na znaczną poprawę nie tylko kondycji skóry, ale i samopoczucia pacjenta, zwiększyć jego zainteresowanie życiem społecznym oraz przyczynić się do lepszego komfortu funkcjonowanie. Przy wszystkich zaletach liftingu operacyjnego brwi należy traktować tą procedurę z zakresu chirurgi plastycznej za zabieg leczniczy, a nie fanaberię pacjenta. Podejmując decyzję o liftingu operacyjnym brwi warto wraz z lekarzem rozważyć możliwość przeprowadzenia dodatkowych zabiegów estetyzujących. Obecnie chirurgia plastyczna oferuje szeroką gamę technik poprawiających stan skóry i wygląd twarzy oraz całego ciała. Niektóre z nich mogą być wykonane jednocześnie podczas liftingu operacyjnego brwi.

Lifting operacyjny brwi korzyści

Korzyści osiągane poprzez wykonanie liftingu operacyjnego brwi to przede wszystkim uniesienie tkanek twarzy w okolicy czoła i oczodołów. Pozwala to na przywrócenie szpar powiekowych do stanu przed zwiotczeniem skóry wynikającym z procesów starzenia. Ocenia się, że dzięki liftingowi operacyjnego brwi można odtworzyć wygląd twarzy sprzed pięciu, a nawet dziesięciu lat. Zwłaszcza jeśli zabieg wykona się wraz z innymi procedurami poprawiającymi kondycję i napięcie skóry twarzy. Chociaż nie jest możliwe zatrzymanie procesów starzenia, dzięki liftingowi operacyjnemu brwi można cofnąć widoczność zmian związanych z wiekiem nawet o kilka lat. Poza samym odmłodzeniem wyglądu po liftingu operacyjnym brwi, poprawie podlega także wyraz i rysy twarzy. Opadające brwi nie tylko zasłaniają fragment oczu, ale również przyczyniają się do pogorszenia wizerunku nadając twarzy groźny wygląd. Jeśli dla pacjenta zachowanie atrakcyjności pomimo upływu lat jest bardzo ważne, lifting operacyjny może dodatkowo spowodować wzrost zadowolenia i jakości życia. Dotyczy to także osób pracujących w mediach lub w tych sektorach, gdzie prezencja jest bardzo ważna. Po liftingu operacyjnym brwi w subiektywnym odczuciu pacjentów twarz wydaje się młodsza, łagodniejsza i bardziej przyjazna co przekłada się na poprawę komfortu oraz samopoczucia i przeciwdziała rozwojowi niektórych problemów psychicznych związanych z nieuchronnie postępującymi procesami starzenia.

Wskazania do wykonania zabiegu

Lifting operacyjny brwi jest polecany dla pacjentów u których wiotczenie skóry twarzy prowadzi do opadnięcia tkanek nadoczodołowych i obniżenia położenia brwi. Wskazania do zabiegu powinno w pierwszej kolejności stanowić zaawansowanie zmian związanych z wiekiem, które prowadzą do pogorszenia stanu skóry i estetyki twarzy. Wykonanie liftingu operacyjnego brwi powinni w pierwszej kolejności rozważyć pacjenci u których opadające brwi nadają rysom nieprzyjaznej, a nawet groźnej prezencji oraz ci dla których zachowanie atrakcyjnego i możliwie młodego wyglądu twarzy jest bardzo ważne. Dotyczy to między innymi osób wykonujących pracę wymagającą utrzymywania częstych kontaktów z klientem, zatrudnionych na stanowiskach gdzie dobry wygląd jest szczególnie ważny i aktywnych medialnie. Jednak z liftingu operacyjnego brwi może skorzystać każdy, dla kogo zmiany związane z upływem lat, wiotczeniem skóry i zmianą wizerunku stanowią problem, któremu chcieliby przeciwdziałać.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Lifting operacyjny brwi jest zabiegiem bezpiecznym. Istnieją jednak pewne ograniczenia w jego zastosowaniu. Za właściwą kwalifikację do tego rodzaju odpowiada lekarz podejmujący się wykonania zabiegu lub wprowadzający pacjenta w stan znieczulenia (jeśli zadecydowano o takim sposobie ochrony przed bólem na czas przeprowadzania procedury chirurgicznej). Zły stan ogólny organizmu, schorzenia ogólnoustrojowe, świeżo przebyty zawał serca, udar mózgu i tym podobne uniemożliwiają wykonanie liftingu operacyjnego brwi lub stanowią o konieczności odroczenia zabiegu do czasu ustabilizowania stanu chorego. Również miejscowe stany zapalne i choroby skóry w okolicy poddawanej liftingowi operacyjnemu brwi stanowią przeciwwskazanie do jego przeprowadzenia.

Przed zabiegiem

Przed liftingiem operacyjnym brwi istotne jest, aby lekarz przeprowadził dokładny wywiad z pacjentem odnośnie jego aktualnego stanu zdrowia, przebytych chorób, stosowanych leków, czy alergii. W uzasadnionych przypadkach należy dokonać pogłębionej diagnostyki celem upewnienia się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia liftingu operacyjnego brwi. Jest to ważne, bo dzięki zastosowaniu się do tych zaleceń możliwe jest uniknięcie niektórych niepożądanych zdarzeń podczas oraz po wykonaniu liftingu operacyjnego brwi. Poza tym lekarz powinien wykonać dokumentację fotograficzną, która w razie potrzeby będzie pomocnym narzędziem ułatwiającym pracę chirurga podczas zabiegu.

Rodzaj znieczulenia

Preferowanym rodzajem znieczulenia do liftingu operacyjnego brwi jest znieczulenie miejscowe. Może ono stanowić wyłączny sposób postępowania przeciwbólowego lub w połączeniu z medykamentami podawanymi dożylnie. W rzadkich i uzasadnionych przypadkach lifting operacyjny brwi można wykonać w znieczuleniu ogólnym. Wiąże się to jednak z większym ryzykiem wystąpienia zdarzeń niepożądanych oraz powikłań, a także przyczynia się do wydłużenia czasu rekonwalescencji i z tego względu nie jest polecane jako rutynowe postępowanie podczas liftingu operacyjnego brwi.

Jak przebiega zabieg?

Lifting operacyjny brwi polega na mechanicznym podwieszeniu opadających tkanek dzięki podszyciu skóry nad brwiami do okostnej czoła. Zabieg często wykonywany jest w połączeniu z liftingiem operacyjnym czoła lub z naciągnięciem skóry skroni. Lifting operacyjny brwi rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia powierzchni twarzy ze szczególnym uwzględnieniem okolicy linii cięcia. Następnie znieczula się pacjenta według wcześniej ustalonego schematu. Przeważnie wystarczające jest ostrzyknięcie operowanego miejsca roztworem leku o działaniu przeciwbólowym (np. lidokainą).


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


W typowej technice liftingu operacyjnego brwi wykonuje się cięcie w obszarze owłosionej skóry głowy (tak, aby możliwe było ukrycie blizny powstałej po zabiegu), a następnie wypreparowuje się powłoki skórne, aby dostać się do brzegu oczodołu. W dalszej kolejności chirurg przy pomocy specjalnych nici mocuje skórę nad brwiami do okostnej. Powoduje to ich uniesienie. Naciągnięcie skóry i ewentualne usunięcie jej nadmiaru przekłada się na dodatkową poprawę wyników końcowych liftingu operacyjnego brwi.

Czas i przebieg rekonwalescencji

Czas potrzebny do zagojenia rany po liftingu operacyjnym brwi to około siedmiu do czternastu dni od zabiegu. Warto jednak uprzedzić pacjenta, iż czas potrzebny do osiągnięcia najlepszych efektów liftingu operacyjnego brwi może być dłuższy. Zazwyczaj w ciągu pierwszych czterech tygodni od zabiegu dochodzi do całkowitego ustąpienia stanu zapalnego i obrzęku skóry twarzy. Czas ten może się nieznacznie różnić w zależności od indywidualnych właściwości tkanek osoby poddawanej zabiegowi liftingu operacyjnego brwi.

Efekty po zabiegu

Efekty liftingu operacyjnego brwi to przede wszystkim uniesienie brwi. Pozwala to zwiększenie rozmiarów szpar powiekowych, nadaje łagodniejszy oraz młodszy wyraz twarzy i poprawia jej wygląd. Dodatkowe efekty liftingu operacyjnego brwi osiągane są w przypadku jednoczasowego przeprowadzenia zabiegów polegających na naprężeniu skóry czoła, skroni, szyi, plastyki powieki górnej lub innych. Warto jednak poinformować pacjentów, iż efekty osiągnięte dzięki liftingowi operacyjnemu brwi będą widoczne dopiero po zagojeniu ranu i ustąpieniu obrzęku tkanek. Zazwyczaj następuje to po upływie do czterech tygodni od liftingu operacyjnego brwi.

Zalecenia po zabiegu

Zaleca się, aby po liftingu operacyjnym brwi pacjent oczyszczał powierzchnię twarzy ze szczególnym uwzględnieniem okolicy rany. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko rozwoju zakażenia, a także stanu zapalnego tkanek i może przełożyć się na przyspieszenie właściwego przebiegu procesów gojenia. Do czasu pełnej regeneracji skóry wskazane jest prewencja nadmiernego naprężania danego obszaru, a także unikanie niepotrzebnego drażnienia. Okolica po liftingu operacyjnym brwi zostaje pozostawiona bez opatrunku lub zostaje zabezpieczona luźnym opatrunkiem uciskowym. W tym ostatnim przypadku konieczne może być samodzielne zmienianie gaz na jałowe w taki sposób, aby utrzymać ranę w czystych i suchych warunkach. Najważniejsze po liftingu operacyjnym brwi jest stosowanie się pacjenta do zaleceń lekarza.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Czas utrzymywania się efektów po liftingu operacyjnym brwi zależny jest od indywidualnych właściwości tkanek pacjenta. Po upływie pięciu do dziesięciu lat od liftingu operacyjnego brwi może zaistnieć konieczność powtórzenia zabiegu, celem utrzymania zadowalających efektów. Należy jednak pamiętać, że czas utrzymywania się rezultatów liftingu operacyjnego brwi może być różny u pacjentów, a wpływ na to ma wiele czynników. Poza indywidualnymi uwarunkowaniami znaczenie ma budowa skóry pacjenta, ukształtowanie twarzy, sposób pielęgnacji po liftingu operacyjnym brwi, a także rodzaj zastosowanych zabiegów dodatkowych, czy środków kosmetycznych.

Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Powikłania po liftingu operacyjnym brwi zdarzają się stosunkowo rzadko. Zwłaszcza jeśli leczenie przeprowadzane jest w zaufanej klinice medycyny estetycznej oraz przez doświadczonego chirurga. Właściwa kwalifikacja chorego do liftingu operacyjnego brwi jest istotnym elementem pozwalającym na zwiększenie zadowolenia pacjenta z efektów końcowych leczenia. Za właściwy dobór pacjenta oraz procedury i sposobu jej przeprowadzania odpowiada chirurg plastyczny, który powinien uwzględnić preferencje danej osoby, a także możliwości spełnienia oczekiwań. Jeśli oczekiwania pacjenta przed liftingiem operacyjnym brwi są zbyt wygórowane i niemożliwe do osiągnięcia powinien zostać on o tym fakcie uprzedzony przed przystąpieniem do wykonywania procedury, a nawet jeszcze przed pozytywnym zakwalifikowaniem do zabiegu.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Lifting operacyjny brwi


Aby uniknąć powikłań po liftingu operacyjnym brwi pacjent powinien skrupulatnie stosować się do zaleceń lekarza. Należy unikać niepotrzebnego drażnienia okolicy rany. Ważna jest także jej odpowiednia pielęgnacja oraz utrzymywanie w czystości. W czasie wyznaczonym przez lekarza pacjent powinien zgłosić się na ściągnięcie szwów skórnych. W przypadku liftingu operacyjnego brwi najczęściej ma to miejsce w czasie dziesięciu do czternastu dni od zabiegu. Jeśli rana po liftingu operacyjnym brwi zostanie zabezpieczona przy pomocy jałowych opatrunków, pacjent powinien dbać o utrzymywanie ich w czystości oraz unikać niepotrzebnego ich moczenia do czasu, aż lekarz zaleci ich usunięcie. Konieczne może być samodzielne zmienianie opatrunków w czasie wyznaczonym przez chirurga i oczyszczanie powierzchni skóry za pomocą środków farmakologicznych wskazanych i polecanych przez lekarza.

Możliwe powikłania po zabiegu

Chociaż lifting operacyjny brwi należy do zabiegów bezpiecznych, może wiązać się z ryzykiem wystąpienia powikłań, które są podobne jak dla większości procedur leczenia chirurgicznego. Pacjenci powinni być poinformowani o możliwych powikłaniach jakie mogą wystąpić po liftingu operacyjnym brwi, a także o sposobach odpowiedniej pielęgnacji twarzy po zakończeniu leczenia, które mogą przełożyć się na ograniczenie ryzyka rozwoju zdarzeń niepożądanych. W przypadku liftingu operacyjnego brwi pacjenci powinni być przygotowani na ryzyko wystąpienia znacznego obrzęku, który zmniejsza efekty z zabiegu, a pozytywny efekt końcowy może być zauważalny dopiero po ustąpieniu opuchlizny. U niektórych pacjentów po liftingu operacyjnym brwi dochodzi do wytworzenia krwiaka. Jeśli osiągnie on duże rozmiary konieczne może być przeprowadzenie dodatkowego zabiegu polegającego na jego rewizji, co pozwala na przyspieszenie gojenia tkanek. Krwiaki o mniejszej powierzchni i gromadzące niewielką ilość krwi nie wymagają ponownej interwencji chirurgicznej i mogą być pozostawione do samoczynnego wchłonięcia. Lifting operacyjny brwi może wiązać się również z zagrożeniem związanym z zakażeniem. Właściwa pielęgnacja rany pooperacyjnej, oczyszczanie powierzchni twarzy, a także stosowanie się do zaleceń chirurga powinno przełożyć się na ograniczenie ryzyka wystąpienia tego powikłania. Pewne zagrożenie dotyczące liftingu operacyjnego brwi związane jest także ze zbyt mocnym naprężeniem tkanek i ograniczeniem mimiki twarzy lub z brakiem zachowania symetrycznego układu twarzy, co przekłada się na brak zadowolenia chorych z efektów leczenia i jest powodem skarg oraz niejednokrotnie wiąże się z koniecznością poddania się zabiegowi naprawczemu. Jeśli lifting operacyjny brwi połączony jest z przeprowadzanymi jednoczasowo zabiegami dodatkowymi takimi jak lifting operacyjny czoła, plastyka powiek itp., może dojść do rozwoju powikłań związanych z tymi procedurami chirurgicznymi.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

Lifting operacyjny brwi może być zabiegiem wykonywanym jako wyłączna procedura lecznicza i wtedy nie ma konieczności przeprowadzania zabiegów dodatkowych. Czasem jednak pacjenci z opadającymi brwiami mają też inne defekty twarzy przyczyniające się do pogorszenia wyglądu. Zaleca się wtedy zabiegi dodatkowe wykonywane w trakcie lub po liftingu operacyjnym brwi. Często sam lifting operacyjny brwi przeprowadza się w połączeniu z liftingiem czoła, skroni lub innymi zabiegami poprawiającymi stan tkanek twarzy. Istnieje możliwość jednoczasowego wykonania liftingu operacyjnego brwi z plastyką powiek, co jest szczególnie polecane dla pacjentów ze zwiotczeniem tkanek okolicy gałki ocznej prowadzących do zmniejszenia rozmiarów szpary powiekowej.Właściwy dobór zabiegów dodatkowych do liftingu operacyjnego brwi powinien zostać zasugerowany przez chirurga, który będzie zajmował się leczeniem pacjenta. Poza procedurami chirurgicznymi, po liftingu operacyjnym brwi można przeprowadzić zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które w sposób nieinwazyjny poprawiają wygląd twarzy i przyczyniają się do odmłodzenia skóry. Spośród szerokiej gamy zabiegów dodatkowych można wybrać te najlepiej odpowiadające preferencjom pacjenta. Zaleca się między innymi złuszczanie skóry przy pomocy specjalnych kwasów lub przy wykorzystaniu mechanicznych pilingów. Po liftingu operacyjnym brwi możliwe jest także przeprowadzenie zabiegów ujędrniających skórę lub wygładzających zmarszczki przy użyciu nici liftingujących, ostrzykiwania kwasem hialuronowym lub poprzez wykorzystanie trucizny botulinowej, czyli tak zwanego botoksu.

Autor: Lek. Anna Kołodziejska

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg-Lifting operacyjny brwi

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Lifting operacyjny brwi

Cena

od 900 zł

Czas trwania

ok. 30 min

Znieczulenie

miejscowe

Hospitalizacja

niewymagana

Czas regeneracji

ok. 14 dni

Efekty

maksymalne w ciągu 4 tyg.

Trwałość leczenia

kilka lat

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Lifting operacyjny brwi w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Lifting operacyjny brwi jest to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej wykonywany celem poprawy wyglądu twarzy i odmłodzenia wizerunku. Ten rodzaj leczenia nie jest niezbędny dla zachowania zdrowia i chociaż wykonanie zabiegu liftingu operacyjnego twarzy przyczynia się do podniesienia samooceny pacjenta, a przez to przekłada się na wzrost jakości życia leczenie tego typu nie jest refundowane z budżetu NFZ. Lifting operacyjny brwi można wykonać w ramach usług sektora prywatnego.
Białystokod 4920 złRaty od 121 złWięcej
Kielceod 6000 złRaty od 148 złWięcej
Poznańod 12000 złRaty od 296 złWięcej
Radomod 3500 złRaty od 86 złWięcej
Sopotod 6000 złRaty od 148 złWięcej
Warszawaod 3500 złRaty od 86 złWięcej
Wrocławod 6500 złRaty od 160 złWięcej