Kliniki protetyki stomatologicznej

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii zajmującym się odtwarzaniem zgryzu po utracie lub dużym uszkodzeniu zębów naturalnych. Uśmiech jest naszą wizytówką, a wizytówka – jeśli ma być skuteczna – nie może mieć ubytków. A taki ubytek wielu odbiera pewności siebie, pozbawiając nas możliwości spontanicznego uśmiechu, czy nawet odezwania się w towarzystwie – w zależności od miejsca braku uzębienia.

Przyczyny wypadania zębów są różne, najczęściej spowodowane jest to chorobą (np. paradontozą, która jest wynikiem długotrwałego zapalenia przyzębia) lub wypadkiem (np. upadkiem z dużej wysokości). Zabiegi protetyki stomatologicznej takie jak wkład porcelanowy lub wkład kompozytowy, korona porcelanowa na podbudowie ze złota, korona porcelanowa na podbudowie metalowej, korona porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu pomogą nam odzyskać pełną swobodę w korzystaniu z wszelkich życiowych uciech. Kliniki protetyki stomatologicznej posiadają w swojej ofercie te, oraz wiele innych zabiegów, dzięki którym stan naszego uzębienia, a co za tym idzie – stan psychiczny - ulegną znacznej poprawie.

Dlatego jeśli drobne pęknięcia na przednich zębach lub szpary między zębami Ci przeszkadzają – możesz przykryć je licówkami (cienkimi płytkami, które są naklejane na przednią powierzchnię zębów) np. licówka porcelanowa, licówka ceramiczna, licówka kompozytowa, licówka pełnoceramiczna, licówka akrylowa tymczasowa. Jeśli w wyniku próchnicy lub urazu utraciłeś część koronową zęba – możesz poddać się zabiegowi wypełnienia ubytku wkładem koronowo-korzeniowym. Jeśli natomiast borykasz się z całkowitym brakiem zęba/zębówproteza szkieletowa uzupełni te ubytki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów i wyboru najbardziej odpowiedniego dla siebie.