Korona porcelanowa na podbudowie metalowej

Korona porcelanowa na metalu

Cena od 600 zł Zapytaj o raty

Korony porcelanowe na podbudowie metalowej to estetyczne uzupełnienia stosowane przy zniszczeniu lub nieprawidłowym rozwoju korony zęba.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej

Ocena

3.91
23

Korony protetyczne często wykonuje się po leczeniu kanałowym zębów przednich i tylnych. Są one pomocne kiedy ząb został złamany lub gdy próchnica zębów spowodowała osłabienie i zniszczenie korony zęba. Zabiegi zakładania koron protetycznych wykonywane są w specjalistycznych gabinetach stomatologicznych przed lekarzy stomatologów z pomocą specjalnie wykwalifikowanego personelu. W przypadku korony porcelanowej na podbudowie metalowej, porcelanowa korona mocowana jest na metalowym wkładzie.

Charakterystyka założenia korony porcelanowej na podbudowie metalowej

Podczas zabiegu korona protetyczna jest mocowana na oszlifowanej koronie zęba żywego lub na wkładzie koronowo-korzeniowym, w przypadku kiedy ząb jest martwy. Celem założenia koron jest nadanie zębom naturalnego wyglądu i ich wzmocnienie. Korona może być również stosowana do odbudowy pojedynczego zęba, gdy jest on zniszczony lub mocno przebarwiony.

Jak wygląda zabieg założenia korony porcelanowej na podbudowie metalowej?

Podczas zabiegu założenia korony porcelanowej na podbudowie metalowej ząb zostaje przygotowany poprzez opiłowanie go we właściwy sposób. Powierzchnia zęba zmniejszana jest ze wszystkich stron - o około 1-2 mm lub więcej z każdej strony - taka bowiem będzie grubość ścianki korony. Następnie wykonuje się wyciski; szczęki lub żuchwy z oszlifowanym filarem i wycisk przeciwstawny. Zostaje to wysłane do laboratorium protetyki stomatologicznej. Pacjentowi zakłada się koronę tymczasową wykonaną z akrylu.

Kiedy lekarz dentysta otrzymuje gotową koronę, dopasowuje ją do zęba i cementuje na stałe. Szlifowanie zębów i dopasowywanie odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co zapobiega odczuwaniu bólu. Obecnie korony produkowane są z różnorodnych materiałów i różnymi metodami, oprócz wykonania ręcznego w ostatnim czasie pojawiły się systemy do wytwarzania koron wspomagane komputerowo. Korony wykonywane ze wszystkich materiałów są wytrzymałe i biozgodne, to znaczy w większości przypadków nie wywołują niepożądanego działania na otaczające tkanki.

Wskazania do założenia korony porcelanowej na podbudowie metalowej

Założenie korony porcelanowej na podbudowie metalowej wykonuje się

  • u osób, u których korona zęba jest tak zniszczona, np. przez próchnice lub uraz mechaniczny, np., przy upadku, gdy odbudowanie takiego zęba nie jest możliwe lub nie wygląda estetycznie,
  • w celu poprawienie kształtu i wyglądu zębów, które nie rozwinęły się wystarczająco, np. w mikrodoncji,
  • w celu zamykania diastem – szerokich przestrzeni pomiędzy zębami,
  • w celu polepszenie zwarcia u niektórych pacjentów.

Czas i przebieg rekonwalescencji po założeniu korony porcelanowej na podbudowie metalowej

Po zabiegu założenia korony porcelanowej na podbudowie metalowej przez kilka pierwszych dni pacjent może czuć dyskomfort, ponieważ kształt zęba z koroną może nieco odbiegać od stanu poprzedniego. Odczucia te jednak szybko znikają.

Przeciwwskazania do założenia korony porcelanowej na podbudowie metalowej

  • zęby za krótkie lub zbyt płaskie – brak możliwości uzyskania retencji
  • obecność wielu ubytków pochodzenia próchnicowego
  • obecność wypełnień, które sąsiadowałyby z brzegiem korony
  • duża skłonność do próchnicy
  • niewystarczająca higiena jamy ustnej

Możliwe powikłania po założeniu korony porcelanowej na podbudowie metalowej

Nie stwierdzono żadnych możliwych powikłań wynikających z założenia korony.

Cena

od 600 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Korona porcelanowa na podbudowie metalowej w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Bydgoszczod 1400 złRaty od 245 złWięcej
Częstochowaod 600 złRaty od 105 złWięcej
Gdańsk od 800 złRaty od 140 złWięcej
Katowiceod 600 złRaty od 105 złWięcej
Krakówod 600 złRaty od 105 złWięcej
Łódźod 650 złRaty od 114 złWięcej
Olsztynod 1000 złRaty od 175 złWięcej
Rzeszówod 600 złRaty od 105 złWięcej
Szczecinod 800 złRaty od 140 złWięcej
Warszawaod 700 złRaty od 122 złWięcej
Wrocławod 600 złRaty od 105 złWięcej