Wszczepienie soczewki fakijnej

Wszczepienie soczewki fakijnej

Wszczepienie soczewki fakijnej

Cena od 3200 zł Zapytaj o raty

Wszczepienie soczewki fakijnej polega na wszczepieniu syntetycznej soczewki, bez usuwania naturalnej soczewki oka, lecz dodatkowo w stosunku do niej. Soczewki fakijne produkuje się z nowoczesnych, dobrze tolerowanych przez tkankę oka materiałów, a ich precyzyjne wykonanie znacznie przewyższa tradycyjne soczewki kontaktowe. Zabieg wykonywany jest w celu korekcji krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Wszczepienie soczewki fakijnej

Ocena

3.21
56

Zabieg wszczepienia soczewki fakijnej polega na wszczepieniu syntetycznej soczewki, bez usuwania naturalnej soczewki oka, lecz dodatkowo w stosunku do niej. Soczewki fakijne produkuje się z nowoczesnych, dobrze tolerowanych przez tkankę oka materiałów, a ich precyzyjne wykonanie znacznie przewyższa tradycyjne soczewki kontaktowe.

Wszczepienie soczewki fakijnej

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wszczepienia soczewki fakijnej polega na umiejscowieniu jej wewnątrz oka, pomiędzy tęczówką, a rogówką lub między tęczówką, a naturalną soczewką. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa kilkanaście minut i zwykle w czasie zabiegu soczewka wszczepiana jest tylko do jednego oka. Po 2-3 tygodniach można operować drugie oko.

Dla kogo:

Osoby, które ze względu na dużą wadę wzroku nie mogą nosić soczewek kontaktowych lub nie mogą mieć przeprowadzonej korekcji laserowej. Krótkowzroczność od -8 do -25 dioptrii, nadwzroczność +4 do +8 dioptrii, razem z astygmatyzmem. Pacjenci powinni mieć ustabilizowaną wadę wzroku i skończone 21 lat.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

Po zabiegu czasami zakłada się ochronną osłonkę na oko. W 1. dobie po zabiegu konieczna jest kontrola okulistyczna. Najczęściej pewną poprawę widzenia pacjent zauważa już w 1. dobie po zabiegu, ale pełna poprawa i stabilizacja widzenia zajmuje zwykle kilka tygodni. Pacjent może zwykle wrócić do codziennych zajęć na kilka dni po zabiegu.

Skuteczność:

Najczęściej pewną poprawę widzenia pacjent zauważa już w pierwszej dobie po zabiegu. Pełna poprawa i stabilizacja widzenia zajmuje zwykle kilka tygodni. Zabieg jest trwały i wykonuje się raz na całe życie.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Wszczepienie soczewki fakijnej

Cena

od 3200 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Wszczepienie soczewki fakijnej w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Chorzówod 7000 złRaty od 173 złWięcej
Krakówod 5850 złRaty od 144 złWięcej
Warszawaod 3200 złRaty od 79 złWięcej