Zmarszczki pionowe czoła (lwia zmarszczka) - usuwanie botoxem

Zmarszczki pionowe czoła

Cena od 200 zł Sfinansuj zabieg

Zmarszczki pionowe czoła

Znajdź klinikę

Zmarszczki pionowe czoła (lwia zmarszczka) - usuwanie botoxem

Ocena

0.00
0

Cena

od 200 zł

Trwałość leczenia

Opis

Spis Treści

Zastrzyki botoxowe są od wielu lat z powodzeniem stosowane przez lekarzy w celu leczenia zmarszczek i niedoskonałości twarzy. Pełna nazwa związków chemicznego pochodzi od bakterii produkującej toksynę – Clostridium botulinum.

Botox

Zastrzyki botoksowe dostępne są na rynku pod wielorakimi nazwami. Botox działa na zasadzie blokowana sygnałów nerwowych w mięśniach twarzy – po zastrzyku nie są one w stanie kontraktować, co w rezultacie sprawia, że zmarszczki są łagodniejsze a twarz zrelaksowana. Zabieg trwa kilka minut i znieczulenie nie jest wymagane. Toksyna wprowadzana jest specjalnie przystosowaną igłą do specyficznego mięśnia i pacjent odczuwa jedynie niewielki dyskomfort.

Dla kogo:

Botoks polecany jest osobom ze zmarszczkami mimicznymi zwłaszcza górnej części twarzy, zabieg nie nadaje sztucznego wyglądu, powoduje, że twarz wygląda młodziej, jest zrelaksowana. Toksyna używana jest również w celu podniesienia brwi i uniesienia kącików ust. Zmarszczki spowodowane nadużywaniem promieni UV nie nadają się do leczenia botoxem.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

4 godz. po zabiegu nie należy się schylać i kłaść się, następnie przez  pół godz.  Powinno ćwiczyć się mięśnie mimiczne, w które został podany preparat. Nie powinno się pić alkoholu ani masować miejsca po podaniu botuliny. Na pełne efekty trzeba poczekać około 7 dni, podczas których najlepiej jest unikać alkoholu – i również nie nadużywać go na tydzień przed. Aspiryna i wszelkie leki przeciwzapalne nie powinny być brane na tydzień przed w celu zmniejszenia zasinienia.

Skuteczność:

Efekty botoxu trwają od 4 do 6 miesięcy a podczas tego czasu mięśnie stopniowo wracają do swojego naturalnego kształtu, dlatego zabiegi trzeba powtarzać. Jednak zmarszczki i linie pojawiają się najczęściej w mniejszym natężeniu, ponieważ mięśnie są szkolone aby nie kontraktować tak mocno.

Zmarszczki wokół ust

Zmarszczki w tym miejscu powstają na skutek skurczy mięśnia okrężnego ust, za sprawą fotouszkodzenia skóry (nadmierne opalanie, solarium, palenie) lub powstają w wyniku postępujących procesów starzenia się skóry. W te miejsca podaje się niewielkie dawki toksyny botulinowej, w celu zmniejszenia linii wokół ust oraz poprawienia ich wyglądu.

Zmarszczki poziome czoła

Za powstawanie poprzecznych zmarszczek na czole odpowiedzialny jest mięsień czołowy. Jego praca polega na unoszeniu zarówno czoła, jak i brwi. Usuwanie zmarszczek w tej okolicy, wiąże się z dokładnym badaniem wpływu działania mięśnia, gdyż u różnych osób, w różnym zakresie wpływa na mimikę twarzy. W zależności od tego, jaki obszar jest leczony, toksynę botulinową podaje się w 5 do 10 iniekcjach.

Zmarszczki pionowe czoła

W przypadku zabiegów mających na celu redukcję zmarszczek na czole, iniekcje wykonywane są w dwa mięśnie: mięsień podłużny i mięsień marszczący brwi. Przy leczeniu zmarszczek przy nasadzie nosa, w zależności od długości mięśnia podłużnego, miejsca podania toksyny ustala lekarz i dzieli dawkę na jedno lub dwa wkłucia.

Zmarszczki wokół oczu - kurze łapki

Zmarszczki wokół oczu spowodowane są nadczynnością części oczodołowej mięśnia okrężnego oka. Iniekcje podawane są w trzech punktach do poziomu skóry właściwej - około 1 cm od krawędzi oczodołu i 1,5 cm od bocznego kąta oka.

Zmarszczki w kącikach ust – uniesienie kącików ust

Do powstawania zmarszczek przyczynia się mięsień obniżacz kącików ust. Jego nadaktywność nadaje twarzy wyraz smutnej. Toksyna botulinowa jako neurotoksyna, powoduje częściowy paraliż - osłabia jego funkcjonowanie, a tym samym przywraca kąciki ust do pozycji naturalnej lub w zależności od dawki - wywołuje efekt ich podniesienia się.

Zmarszczki na szyi

Za powstawanie zmarszczek na szyi odpowiedzialny jest mięsień szeroki szyi - rozciąga się od żuchwy do okolicy obojczyka. Jego skurcze powodują powstawanie zarówno zmarszczek poziomych, jak i poprzecznych na szyi i części dekoltu. Iniekcję z toksyną botulinową podaje się w przednią jego część, redukując w efekcie jego funkcjonowanie i łagodząc powstawanie pionowych zmarszczek.

Zmarszczki na brodzie - powstający dołeczek na podbródku

Powstawanie dołeczków na podbródku wywołane jest zmniejszającą się z wiekiem ilością kolagenu i podskórnej tkanki tłuszczowej oraz wzrostem aktywności mięśnia podbródkowego. Toksynę botulinową podaje się w dwóch dawkach, w obie wyniosłości podbródka, blisko kości żuchwy. Dodatkowo, zabieg ten w pewnym stopniu zapobiega, powiększającego się z wiekiem wystawania wargi dolnej.

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Zmarszczki pionowe czoła (lwia zmarszczka) - usuwanie botoxem w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie. Tel: +48 609 900 739


Refundacja NFZ

Zabieg usunięcia zmarszczek pionowych czoła to zabieg wykonywany przeważnie w celu poprawy urody i samopoczucia pacjenta. W związku z tym najczęściej nie jest on pokrywany z NFZ.

Cena zabiegu

od 200 zł

Raty

od 12 zł miesięcznie Szczegóły


Białystokod 400 złRaty 10 złWięcej
Bielsko-Białaod 300 złRaty 7 złWięcej
Bydgoszczod 300 złRaty 7 złWięcej
Chorzówod 500 złRaty 12 złWięcej
Częstochowaod 499 złRaty 12 złWięcej
Gdańsk od 350 złRaty 9 złWięcej
Gdyniaod 240 złRaty 6 złWięcej
Gliwiceod 500 złRaty 12 złWięcej
Katowiceod 400 złRaty 10 złWięcej
Kielceod 400 złRaty 10 złWięcej
Krakówod 240 złRaty 6 złWięcej
Lublinod 400 złRaty 10 złWięcej
Łódźod 270 złRaty 7 złWięcej
Olsztynod 350 złRaty 9 złWięcej
Opoleod 450 złRaty 11 złWięcej
Poznańod 240 złRaty 6 złWięcej
Radomod 500 złRaty 12 złWięcej
Rzeszówod 250 złRaty 6 złWięcej
Słupskod 500 złRaty 12 złWięcej
Sopotod 500 złRaty 12 złWięcej
Szczecinod 200 złRaty 5 złWięcej
Toruńod 450 złRaty 11 złWięcej
Warszawaod 300 złRaty 7 złWięcej
Wrocławod 300 złRaty 7 złWięcej