SPIS TREŚCI

Czas trwania

Znieczulenie

Hospitalizacja

Okres regeneracji

Efekty

Trwałość leczenia

Więzadło krzyżowe przednie (na rysunku) łączy piszczel z kością udową zapobiegając przemieszczaniu się piszczeli do przodu a mechanizm ten działa przy każdym możliwym kącie zgięcia kolana.

Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego lub tylnego

Uszkodzenie więzadła przedniego następuje kiedy kości w nodze skręcane są w dwóch przeciwnych kierunkach pod wypływem wagi ciała.

Więzadło krzyżowe tylne zabezpiecza przed nadmiernym tylnym przemieszczaniem piszczeli i ograniczenie maksymalnego zgięcia i wyprostu. Zerwanie tego więzadła rzadko wiąże się z subiektywnymi i obiektywnymi objawami niestabilności kolana. Większość chorych nie odczuwa żadnych dolegliwości. Jest to rzadko wykonywany zabieg operacyjny.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu, uszkodzone więzadło zastępuje się ścięgnem. Zwykle materiałem używanym do przeszczepu jest własna tkanka chorego – ścięgno mięśnia półścięgnistego lub smukłego, albo więzadło rzepki. Pobrany przeszczep wprowadza się w kanał wywiercony w kości piszczelowej i udowej który mocuje się specjalnymi śrubami, kotwicami lub innymi implantami.

W zabiegu tym uszkodzone więzadło zastępowane jest pojedynczym grubym pęczkiem ścięgnistym, który musi być napięty w całym zakresie ruchu kolana, a w szczególności w ostatniej fazie jego wyprostu. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu podpajęczynówkowym, które znosi czucie w dolnej części ciała.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

Po zabiegu w kolanie zostają plastikowe dreny, które wychodzą z miejsc, przez które wprowadzony był artroskop. W drugiej dobie po zabiegu usuwane są dreny zostają usunięte. W 4-5 dobie od przyjęcia pacjent wypisywany jest do domu. W większości przypadków powrót do pełnej sprawności zajmuje około 6 miesięcy, w zależności od wielu czynników. Powrót do aktywności sportowej następuje najczęściej po następnych 3 miesiącach. Gry zespołowe, tenis, sporty walki, narty oraz inne wymagające ruchów skrętnych kolana mogą być wprowadzane po następnych 3 miesiącach.

Efekty:

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego prowadzi w około 95% przypadków do uzyskania prawidłowej stabilności stawu kolanowego.Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego cena

Cena zabiegu Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego w dużej mierze uzależniona jest od sposobu przeprowadzenia zabiegu, zakresu zabiegu,rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółowym zakresem cen zabiegu, zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki,w której należy wybrać zabieg imiasto.

Skorzystaj z bezpłatnej pomocy naszego Opiekuna Pacjenta. Pomoże Ci znaleźć najlepszy dla Ciebie gabinet. Zadzwoń: +48 32 723 28 59Ceny w pozostałych miastach

MiastoOrientacyjna cena
Bielsko-Białaod 6000 zł
Gdyniaod 6900 zł
Katowiceod 7500 zł
Lublinod 7000 zł
Poznańod 9000 zł
Szczecinod 10000 zł
Warszawaod 17000 zł

Rezerwacja zabiegu

+48 32 723 28 59

Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Artroskopowa rekonstrukcja więzadła krzyżowego tylnego