Kliniki bariatrii

Bariatria to dziedzina medycyny zajmująca się operacyjnym leczeniem chorobliwej otyłości, która niestety jest w naszym społeczeństwie coraz bardziej powszechnym problemem. Powodowana czynnikami zdrowotnymi lub psychologicznymi – a najczęściej mieszanką ich obu – powoli wyłącza jednostkę z codziennego funkcjonowania i niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne (na przykład: insulinooporność, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, bezdech senny). Nie wspominając już o problemach podczas wykonywania prozaicznych, codziennych czynności, takich jak wchodzenie po schodach, zabawa z dzieckiem, spacer z psem, czy - w zaawansowanych przypadkach - nawet wstanie z łóżka.
Na szczęście z odsieczą przybywa bariatria. Zabiegi bariatryczne najczęściej wykonuje się, gdy wszelkie możliwe metody, których próbował pacjent, zawiodły. A więc gdy wysiłek fizyczny, dieta, lub nawet leczenie farmakologiczne nie przyniosło oczekiwanych rezultatów i stan pacjenta wciąż się pogarsza.
Operacje bariatryczne takie jak założenie opaski żołądkowej, bypass’ów gastrycznych, czy umieszczenie w żołądku balona wypełnionego płynem fizjologicznym lub balona żołądkowego wypełnionego powietrzem (Heliosphere) znacznie zmniejszają pojemność żołądka. Leczenie otyłości staje się dzięki nim łatwiejsze, a wraz z utratą wagi polepsza się stan psychiczny i fizyczny pacjenta – spada podwyższone dotąd ciśnienie tętnicze, poruszanie się staje się prostsze, szczególnie dla osób ze zwyrodnieniami stawów wytworzonych przez nadmierne ich obciążenie.
Bariatryczne leczenie otyłości jest szansą na odzyskanie sprawności fizycznej i – co za tym idzie – polepszenia stanu zdrowia psychicznego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, jaką przygotowały dla was kliniki bariatrii!