FEOZ + polipektomia (usunięcie polipów nosa i zatok)

Usunięcie polipów nosa i zatok

Cena od 3550 zł Zapytaj o raty

Znajdź klinikę  Umów wizytę

FEOZ + polipektomia (usunięcie polipów nosa i zatok)

Ocena

3.62
13

Funkcjonalna endoskopowa operacja zatok jest najbardziej innowacyjną metodą leczenia stanów zapalnych zatok przynosowych. Założenia metody endoskopowej polegają na dokładnym usunięciu zmian w obrębie ujść zatok przynosowych będących przyczyną zaburzeń wentylacji i drenażu zatok przynosowych.

Przewlekłe zapalanie zatok jest schorzeniem, które wynika najczęściej nieprawidłowego procesu wentylacji, prowadzącego do pojawienia się stanu zapalnego i nadkażenia bakteryjnego w obrębie nosa i zatok przynosowych. Jest to uciążliwa dolegliwość charakteryzująca się niedrożnością nosa, katarem, spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła i kaszlem. Dodatkowo mogą wystąpić zaburzenia węchu, bóle głowy, przytykanie uszu, obrzęk powiek i drapanie w gardle.

Funkcjonalna endoskopowa operacja zatok

Jak wygląda zabieg?

Dzięki zastosowaniu endoskopów optycznych możliwe jest precyzyjne usunięcie wszystkich zmian blokujących ujścia zatok przynosowych (m.in. polipów nosa) i dzięki temu wytworzenie szerokiego połączenia pomiędzy jamą nosa i zatokami przynosowymi.

Operacja jest przeprowadzana z zastosowaniem delikatnych, mikrochirurgicznych narzędzi wprowadzanych przez otwory nosowe, w znieczuleniu ogólnym. Czas trwania zabiegu to od 2-4 godzin, w zależności od tego, jak poważne są zmiany.

Korzyści:

  • usunięcie ogniska zapalnego pod kontrolą wzroku,
  • zachowanie nienaruszonych struktur anatomicznych, które nie są objęte procesem chorobowym,
  • uniknięcie zewnętrznych cięć skóry i błony śluzowej,
  • znaczne ograniczenie bólu pooperacyjnego,
  • krótki czas hospitalizacji chorego.
  • Metoda jest nieinwazyjna

Dla kogo:

Jest to metoda dla osób cierpiących na przewlekłe zapalenie zatok.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

Po zabiegu pacjent wraca do domu tego samego dnia, a stosowane są opatrunki żelowe, które ulegają wchłonięciu i wspomagają proces gojenia. Pozwala to na szybszy powrót do poprawnych funkcji górnych dróg oddechowych a więc i szybszy powrót do codziennego życia i pracy.

Jak uniknąć powikłań?

Aby zmniejszyć ryzyko powikłań po odbytym zabiegu, zalecane jest przepłukiwanie nosa roztworem 0,9% chlorku sodu oraz ograniczenie aktywności fizycznej i zawodowej w ciągu 7 dni od zabiegu. W okresie do 4 tygodniu po zabiegu zaleca się ograniczenie zwiększonego wysiłku fizycznego

Cena

od 3550 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu FEOZ + polipektomia (usunięcie polipów nosa i zatok) w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Bielsko-Białaod 3550 złRaty od 88 złWięcej
Łódźod 9000 złRaty od 222 złWięcej
Warszawaod 6000 złRaty od 148 złWięcej