Drogeria Urody

Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea

Iniekcja Eylea

Cena od 1699 zł Zapytaj o raty

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea

Ocena

4.29
14
100% poleca ten zabieg

Plamka żółta jest częścią siatkówki umożliwiającą nam widzenie szczegółów, czytanie i rozróżnianie kolorów. Wraz z wiekiem nasze oczy zatracają zdolność do usuwania pozostałości procesów chemicznych w nich zachodzących. Nagromadzone pod siatkówką produkty przemian chemicznych zachodzących w oku wywołują schorzenie nazywane zwyrodnieniem plamki żółtej, czyli inaczej AMD.

Choroba najczęściej występuje u osób powyżej 50. roku życia i objawia się widzeniem prostych linii jako falistych lub zniekształconych. W miejscu zaniku receptorów – w centralnym punkcie – widzi się czarną plamę, która z czasem będzie się powiększać aż do całkowitej utraty wzroku.

AMD może przybierać dwie postaci:

 • suchą – częstszą (występuje u 90% chorych), leczoną głównie poprzez suplementację witamin i minerałów oraz dietę
 • wysiękową – rzadszą, mogącą dotknąć także osoby młode i trudniejszą do leczenia

Wysiękowe zwyrodnienie plamki żółtej postępuje gwałtownie – wzrok może w tym przypadku pogorszyć się znacznie nawet w ciągu kilku dni. Dzieje się tak ponieważ oko zaczyna wytwarzać dodatkowe nieprawidłowe naczynia krwionośne w obronie przed niedokrwieniem. Naczynie te przerastają siatkówkę, uszkadzając komórki. Zaczynają powstawać blizny, które powodują dalsze uszkodzenia, które w konsekwencji mogą doprowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Wysiękowe AMD można leczyć przy pomocy iniekcji doszklistkowych z wykorzystaniem preparatu Eylea – preparatu anty-VEGF (VEGF to czynnik wzrostu nieprawidłowych naczyń krwionośnych, w oku dotkniętym wysiękowym AMD jest go zbyt dużo).

Jak wygląda zabieg iniekcji doszklistkowej preparatu Eylea?

Preparat Eylea podaje się w postaci zastrzyku w oko. Przed zastrzykiem lekarz zakłada na oko rozwórkę, uniemożliwiającą mruganie oraz unieruchamia oko. Nie licząc czasu potrzebnego na rozszerzenie źrenicy, iniekcja nie trwa dłużej niż dwie minuty.


Rodzaj znieczulenia przy iniekcji doszklistkowej preparatu Eylea

Iniekcja jest przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym, pacjent nie odczuwa bólu, ewentualnie lekkie szczypanie.

Korzyści płynące z iniekcji doszklistkowej preparatu Eylea

Najważniejszą korzyścią wynikającą z leczenia preparatem Eylea jest to, że po pierwszej fazie leczenia może być on podawany na zasadzie „treat and extend”, co oznacza stopniowe wydłużanie odstępów między kolejnymi dawkami. Eylea uzyskała porównywalne wyniki, jeżeli chodzi o nieobecność płynu w siatkówce przy mniejszej liczbie iniekcji niż w przypadku ranibizumabu podawanego raz w miesiącu.

Wskazania do iniekcji doszklistkowej preparatu Eylea

Lek Eylea stosuje się u osób dorosłych, u których stwierdzono:

 • wysiękową postać zwyrodnienia plamki żółtej, związaną z wiekiem (AMD), chorobę obejmującą centralną część siatkówki (zwaną plamką żółtą) w tylnej części oka
 • zaburzenie widzenia spowodowanym obrzękiem (opuchnięciem) plamki żółtej spowodowane zablokowaniem głównej żyły odprowadzającej krew z siatkówki (zakrzep żyły środkowej siatkówki, CRVO) lub mniejszych odgałęzień tej żyły (zakrzep gałęzi żyły środkowej siatkówki, BRVO)
 • zaburzenie widzenia spowodowane obrzękiem plamki związane z uszkodzeniem naczyń krwionośnych wywołane cukrzycą

Przed zabiegiem iniekcji doszklistkowej preparatu Eylea

Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które przyjmowało się ostatnio, przyjmuje się aktualnie lub zamierza się zacząć przyjmować. Jeśli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży lub jest w ciąży, należy także poinformować o tym lekarza.

Efekty iniekcji doszklistkowej preparatu Eylea

Eylea jest lekiem anty-VEGF, co oznacza, że blokuje działanie VEGF – czynnika wzrostu nieprawidłowych naczyń krwionośnych. Blokując aktywność tego czynnika, Eylea zmniejsza intensywność wzrostu naczyń krwionośnych i umożliwia kontrolę wycieku płynów oraz obrzęku, a w konsekwencji utrzymanie zdolności widzenia.

Zalecenia po iniekcji doszklistkowej preparatu Eylea

Pacjent po zabiegu powinien uważnie monitorować stan oka. Dolegliwości bólowe związane z samym zastrzykiem mogą się utrzymywać do 24 godzin, można wtedy przyjmować leki przeciwbólowe. Jeśli jednak ból utrzymuje się dłużej niż 24 godziny, należy natychmiast zgłosić się do lekarza, ponieważ mogło dojść do zakażenia oka.
Po iniekcji z wykorzystaniem preparatu Eylea mogą wystąpić przemijające zaburzenia widzenia. Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, dopóki objawy te nie ustąpią.

Przeciwwskazania do iniekcji doszklistkowej preparatu Eylea

 • Nadwrażliwość na substancję czynną aflibercept lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
 • Czynne lub podejrzewane zakażenie gałki ocznej lub jej okolicy
 • Czynne, ciężkie zapalenie wnętrza gałki ocznej
 • Ciąża (chyba że potencjalne korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla nienarodzonego dziecka)

Możliwe powikłania po iniekcji doszklistkowej preparatu Eylea

 • przekrwienie oka spowodowane krwawieniem z małych naczyń krwionośnych w zewnętrznych warstwach oka (krwotok spojówkowy)
 • ból oka
 • odłączenie ciała szklistego (oddzielenie się galaretowatej substancji wewnątrz oka)
 • męty w ciele szklistym
 • zakażenie lub zapalenie wnętrza gałki ocznej
 • zmętnienie soczewki z powodu urazu (zaćma urazowa)
 • tymczasowy wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej
 • zaćma
 • krwotok do ciała szklistego
 • odwarstwienie siatkówki

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea

Drogeria UrodyCena

od 1699 złCennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Iniekcja doszklistkowa preparatu Eylea w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Krakówod 1800 złRaty od 315 złWięcej
Łódźod 2000 złRaty od 71 złWięcej
Szczecinod 1700 złRaty od 297 złWięcej
Warszawaod 1900 złRaty od 332 złWięcej