Lifting operacyjny czoła

Lifting operacyjny czoła

Cena od 900 zł Zapytaj o raty

Lifting operacyjny czoła jest zabiegiem szczególnie polecanym dla pacjentów z nadmierną aktywnością mięśnia marszczącego brwi prowadzącą do wytworzenia głębokich bruzd, a także ze zwiotczeniem i opadaniem tkanek.

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Lifting operacyjny czoła

Ocena

0.00
0

Lifting operacyjny czoła charakterystyka

Chociaż chirurgia plastyczna jako gałąź medycyny była znana od lat, w ostatnim czasie obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania ofertą zabiegów obiecujących pacjentom ujędrnienie skóry, usunięcie zmarszczek, modelowanie sylwetki i przywrócenie młodszego wyglądu. Procesy starzenia się powłok ciała w zależności od źródeł mogą rozpoczynać się już po ukończeniu dwudziestego roku życia. Duży problem stanowi wiotczejąca skóra na twarzy, a także zmarszczki mimiczne.

Lifting operacyjny czoła

Podczas gdy u niektórych osób pojawiające się z wiekiem zmarszczki osiągają niewielkie rozmiary i nie są przyczyną znacznego pogorszenia subiektywnie odczuwanego przez pacjenta poczucia własnej wartości, czy atrakcyjności, dla innych mogą stać się powodem zaburzeń psychicznych, a nawet wycofania społecznego. Zwłaszcza jeśli zmarszczki są rozległe, głębokie i w ocenie danej osoby szpecące. W takiej sytuacji nie należy traktować chirurgii plastycznej jako „fanaberii” pacjenta, a poważnie rozważyć możliwość przeprowadzenia zabiegu. Jednym z zabiegów oferowanych przez kliniki chirurgii plastycznej jest lifting operacyjny czoła. Zabieg przeprowadza się w celu uniesienia i napięcia skóry. Lifting operacyjny czoła pomaga również zniwelować poprzeczne fałdy na powierzchni skóry i unieść opadające brwi. Lifting operacyjny czoła jest zabiegiem szczególnie polecanym dla pacjentów z nadmierną aktywnością mięśnia marszczącego brwi prowadzącą do wytworzenia głębokich bruzd, a także ze zwiotczeniem i opadaniem tkanek. Za proces właściwej kwalifikacji do liftingu operacyjnego czoła odpowiada lekarz. Pomoże on w podjęciu decyzji odnośnie wyboru rodzaju procedury, a także oceni czy operacja rzeczywiście jest potrzebna. Skrupulatna kontrola ogólnego stanu zdrowia pacjenta przed liftingiem operacyjnym czoła jest konieczna dla potwierdzenia dobrej kondycji organizmu umożliwiającej bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Lifting operacyjny czoła u zdecydowanej większości pacjentów daje bardzo dobre efekty i pozwala na otrzymanie efektów w postaci cofnięcia procesu starzenia nawet o pięć do dziesięciu lat.

Lifting operacyjny czoła korzyści

Lifting operacyjny czoła pozwala osiągnąć bardzo dobrą poprawę wyglądu skóry twarzy. Zwłaszcza w przypadku odpowiedniego zakwalifikowania pacjenta do zabiegu i doboru właściwej metody operacyjnej. Ważne jest wykonanie cięcia w linii skóry owłosionej głowy. Dzięki temu udaje się osiągnąć maksymalnie dobre efekty liftingu operacyjnego czoła bez pozostawienia widocznej blizny na powierzchni twarzy. Poza samą poprawą wyglądu i odmłodzeniem wyglądu twarzy, lifting operacyjny czoła wiąże się również zazwyczaj z dodatkowymi korzyściami, a wśród nich najbardziej znacząca wydaje się poprawa samooceny oraz samopoczucia pacjenta. Lifting operacyjny czoła jest metodą polecaną w przypadku głębokich zmarszczek, które udaje się najczęściej z bardzo dobrym efektem wygładzić lub nawet całkowicie wyeliminować. Poza tym po liftingu operacyjnym czoła skóra jest bardziej napięta, co nadaje jej jędrnego, młodszego wyglądu. Podczas liftingu operacyjnego czoła dzięki podniesienia stopnia naprężenia powierzchni twarzy i uniesienia zwiotczałej skóry pacjenci mogą liczyć także na poprawę w zakresie opadających brwi. Podsumowując, korzyści z liftingu operacyjnego czoła to wygładzenie zmarszczek (zwłaszcza tych powstających pod wpływem nadmiernej aktywności mięśnia marszczącego brwi), zmniejszenie poprzecznych fałdów skóry czoła, naprężenie tkanek oraz podniesienie opadających brwi.

Wskazania do wykonania zabiegu

Wskazania do liftingu operacyjnego czoła to przede wszystkim stan zwiotczenia skóry twarzy, z wytworzeniem głębokich fałdów poprzecznych, zmarszczek, bruzd i z opadaniem brwi, przy jednoczesnym braku zadowolenia pacjenta z takiej zmiany wizerunku pod wpływem procesów starzenia. Największy wpływ na rozwój bruzd i zmarszczek w obrębie gładzizny mają mięśnie mimiczne twarzy w tym między innymi nadmiernie aktywny mięsień odpowiadający za marszczenie brwi. Tworzące się w wyniku jego aktywności fałdy poprzeczne uważane są za szczególnie szpecące, zwłaszcza jeśli osiągną znaczną głębokość. Możliwości ich wygładzenia przy wykorzystaniu metod niechirurgicznych mogą być wtedy w znacznym stopniu ograniczone. Wskazane jest wtedy wykonanie liftingu operacyjnego czoła. Warto zaznaczyć, iż nie powinno się wyznaczać górnej, ani dolnej granicy wieku pacjenta u którego można przeprowadzić pozytywną kwalifikację do liftingu operacyjnego czoła. Za wskazanie do przeprowadzenia leczenia metodą liftingu operacyjnego czoła powinna zostać uznana każda sytuacja w której zarówno pacjent jak i chirurg plastyczny potwierdzają zasadność przeprowadzenia procedury chirurgicznego napięcia i uniesienia skóry gładzizny. Poza tym przed liftingiem operacyjnym czoła istnieje potrzeba przeprowadzenia rozmowy z lekarzem, podczas której powinny zostać skonfrontowane oczekiwania pacjenta oraz możliwości ich realizacji. Obszar przeprowadzanego liftingu operacyjnego czoła, a także wybór miejsca wykonywanego cięcia i stopnia uniesienia i naprężenia tkanek zależne są od stopnia miejscowych zmian skórnych, a także oczekiwań pacjenta wobec końcowego efektu leczenia. W niektórych przypadkach po liftingu operacyjnym czoła może istnieć potrzeba przeprowadzenia zabiegów dodatkowych celem zmaksymalizowania rezultatów oraz zadowolenia pacjenta z efektów końcowych.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

W każdym przypadku przed zakwalifikowaniem pacjenta do liftingu operacyjnego czoła istnieje konieczność przeprowadzenia dokładnego wywiadu oraz wykonania badań dodatkowych celem wykluczenia poważnych chorób ogólnych lub istnienia miejscowych schorzeń skóry uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu w sposób bezpieczny. Przeciwwskazanie do wykonania liftingu operacyjnego czoła stanowią również lokalne zmiany tkankowe (takie jak złe ukrwienie lub stany zapalne), które mogą przełożyć się na negatywny wynik leczenia. Nie zaleca się również pozytywnego kwalifikowania do liftingu operacyjnego czoła tych pacjentów, u których istnieją wątpliwości co do zasadności leczenia oraz możliwości zrealizowania oczekiwań osoby chcącej poddać się zabiegu. Należy odstąpić od przeprowadzania liftingu operacyjnego czoła w każdej sytuacji, kiedy w ocenie chirurga plastycznego zabieg wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zdarzeń niepożądanych, osiągnięcie pozytywnych efektów końcowych jest wątpliwe lub stan tkanek twarzy i gładzizny pacjenta nie uzasadnia dokonania wyboru takiego postępowania.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem liftingu operacyjnego czoła w każdym przypadku konieczne jest wykonanie zdjęć fotograficznych twarzy pacjenta. Stworzona w ten sposób dokumentacja może być potrzebna lekarzowi i zostać wykorzystana w trakcie wykonywania liftingu operacyjnego czoła celem lepszego zorientowania podczas przeprowadzania linii cięcia lub doboru odpowiedniego sposobu leczenia. Przed zabiegiem liftingu operacyjnego czoła konieczne jest skonsultowanie i skonfrontowanie oczekiwań pacjenta, a możliwości ich realizacji przez chirurga. Potrzeba również rozważyć zasadność oraz potrzebę wykonywania liftingu operacyjnego czoła. W niektórych przypadkach lepsze efekty lecznicze może przynieść wybór innej techniki leczenia. W takiej sytuacji chirurg powinien poinformować o tym fakcie pacjenta przed wykonaniem liftingu operacyjnego czoła. W przypadku pozytywnej kwalifikacji pacjenta do liftingu operacyjnego czoła wspólnie z chirurgiem ustala się cele zabiegu i końcowego efektu leczenia. Dokładny wywiad przeprowadzony z pacjentem ma na celu wykluczenie istnienia przeciwwskazań do liftingu operacyjnego czoła. W razie potrzeby należy wykonać badania dodatkowe dla potwierdzenia dobrej kondycji ogólnej organizmu lub stanu miejscowego tkanek. Dzięki takiemu postępowaniu istnieje możliwość zmaksymalizowania bezpieczeństwa samego liftingu operacyjnego czoła, a także osiągnięcia lepszych efektów końcowych i zadowolenia pacjenta z leczenia.

Rodzaj znieczulenia

Rodzaj znieczulenia wybieranego do liftingu operacyjnego czoła zależny jest od preferencji pacjenta oraz chirurga. Istnieje możliwość przeprowadzenia liftingu operacyjnego czoła w znieczuleniu miejscowym połączonym z zastosowaniem leków dożylnych zapewniających całkowicie bez bólowe wykonanie zabiegu oraz spokój i komfort psychiczny pacjenta podczas wykonywania procedury leczniczej. Niektórzy pacjenci, zwłaszcza silnie obawiający się zabiegu chirurgicznego, pobudzeni i niespokojni mogą wymagać wprowadzenia w stan znieczulenia ogólnego podczas liftingu operacyjnego czoła. Wybór takiej metody ograniczenia doznań bólowych wiąże się jednak z podwyższonym ryzykiem zdarzeń niepożądanych. Konieczne też jest wtedy wykonanie dokładniejszych badań stanu ogólnego zdrowia pacjenta celem wykluczenia przeciwwskazań do liftingu operacyjnego czoła w stanie farmakologicznego snu. Warto więc rozważyć ograniczenie doboru znieczulenia do liftingu operacyjnego czoła do środków o działaniu miejscowym w połączeniu z dożylnymi lekami uspokajającymi i uśmierzającymi ból. Daje to nie tylko większe bezpieczeństwo podczas liftingu operacyjnego czoła, ale również pozwala na szybszy powrót do zdrowia i ograniczenie czasu pozostawania chorego na oddziale szpitalnym po zabiegu. Warto pamiętać, iż przez cały okres potrzebny do wykonania liftingu operacyjnego czoła nad bez bólowym przebiegiem chirurgicznego leczenia czuwa doświadczony anestezjolog, który w razie potrzeby poda dodatkową porcję leków, aby zabezpieczyć pacjenta przed doznaniami bólowymi i nieprzyjemnymi wrażeniami.

Jak przebiega zabieg?

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności takich jak wywiad z pacjentem, badania dodatkowe potwierdzające dobry stan zdrowia całego organizmu, a także wykonanie dokumentacji fotograficznej i ustaleniu możliwych do osiągnięcia celów liftingu operacyjnego czoła można przystąpić do zabiegu. Pacjent powinien zostać odpowiednio znieczulony, aby przebieg zabiegu chirurgicznego był prowadzony w możliwie komfortowych i bezbolesnych warunkach. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności przygotowujących pacjenta do liftingu operacyjnego czoła, odpowiednim przygotowaniu pacjenta i oczyszczeniu powierzchni twarzy chirurg nacina skórę. Celem zapewnienia możliwie dobrych efektów końcowych liftingu operacyjnego czoła, cięcie wykonuje się w obszarze owłosionej skóry głowy. Dzięki temu zapewnia się maksymalnie możliwe przykrycie blizny powstałej po zabiegu.


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


Chirurg prowadzi linię cięcia od nasady jednego ucha, aż do drugiego. W niektórych przypadkach podczas liftingu operacyjnego czoła istnieje zasadność usunięcia mięśnia marszczącego brwi. Istnieje wtedy podwyższone ryzyko uszkodzenia nerwu nadbloczkowego. Ze względu na jego niewielkie rozmiary chirurg musi skorzystać z okularów lupowych, aby nie przeoczyć włókna nerwowego. Wycięcie mięśnia marszczącego brwi wiąże się także w podniesieniem zagrożenia wystąpienia krwawienia. Wykonanie tej procedury podczas liftingu operacyjnego czoła może być jednak konieczne u pacjentów z przerostem lub nadmierną aktywnością mięśnia marszczącego brwi, przyczyniającą się do powstawania szpecących bruzd i fałdów w obrębie gładzizny. W niektórych przypadkach możliwe jest wycięcie częściowe mięśnia, co jest wystarczające do wygładzenia fałdów poziomych i poprawy wyglądu skóry twarzy. Podczas liftingu operacyjnego czoła nadmiar skóry wycina się, a tkanki symetrycznie napina. W uzasadnionych przypadkach podczas liftingu operacyjnego czoła unosi się brwi. Jeśli jest to potrzebne i jeśli zostało ustalone przed rozpoczęciem liftingu operacyjnego czoła chirurg może jednocześnie przeprowadzić zabiegi dodatkowe celem maksymalizacji efektów leczenia i przywrócenia możliwie młodego wyglądu twarzy. .

Czas i przebieg rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji po liftingu operacyjnym czoła wynosi około dziesięciu dni. Jest to czas potrzebny do ustąpienia obrzęku, czy ewentualnych krwiaków o niewielkich rozmiarach. Również po około dziesięciu dniach od wykonania liftingu operacyjnego czoła pacjent proszony jest o zgłoszenie się na wizytę u chirurga celem usunięcia szwów, a także kontrolę stanu tkanek i procesów gojenia. Zazwyczaj po liftingu operacyjnym czoła na pierwsze zauważalne efekty operacji należy poczekać nawet do czterech tygodni. Jest to czas konieczny do pełnego ustąpienia obrzęku, opuchlizny i pełnej regeneracji skóry poddawanej liftingowi operacyjnemu czoła.

Efekty po zabiegu

Efekty osiągane dzięki poddaniu się zabiegowi liftingu operacyjnego czoła to przede wszystkim poprawa wyglądu gładzizny. Fałdy poziome zostają wygładzone dzięki wycięciu fragmentu lub całości mięśnia marszczącego brwi. Poza tym naprężenie tkanek i usunięcie nadmiaru skóry wykonywane podczas liftingu operacyjnego czoła skutkuje wygładzeniem zmarszczek, zmniejszeniem widoczności bruzd i poprawą wyglądu skóry. Jeśli istnieje taka potrzeba, podczas liftingu operacyjnego czoła możliwe jest uniesienie opadających brwi. Wszystko to przedkłada się na przywrócenie młodego wyglądu twarzy po liftingu operacyjnym czoła. Chociaż zabieg chirurgiczny nie jest w stanie odwrócić procesów starzenia szacuje się, iż dzięki liftingowi operacyjnemu czoła można osiągnąć efekt odmłodzenia nawet o pięć do dziesięciu lat.

Zalecenia po zabiegu

Po liftingu operacyjnym czoła rana w linii cięcia na skórze owłosionej głowy może zostać zabezpieczona przy zastosowaniu opatrunku uciskowego lub pozostawiona bez żadnego zabezpieczenia. Najczęściej pacjent proszony jest o zgłoszenie się do lekarza po upływie dziesięciu dni od operacyjnego liftingu czoła celem ściągnięcia szwów i kontroli przebiegu gojenia. Mycie włosów po liftingu operacyjnym czoła dopuszcza się zazwyczaj od czwartego dnia od zabiegu. Do czasu ustąpienia obrzęku i pełnego zagojenia raz zazwyczaj zaleca się pacjentom oszczędzający tryb życia. Unikanie nadmiernych naprężeń w obrębie skóry twarzy po liftingu operacyjnym czoła może przełożyć się na lepsze efekty końcowe po zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Czas utrzymywanie się efektów liftingu operacyjnego czoła zależny jest od wielu czynników. Znaczenie mają indywidualne uwarunkowania pacjenta, kondycja skóry, stopień zaawansowania zmian związanych ze starzeniem się tkanek i inne. Poza tym czas utrzymywania się efektów liftingu operacyjnego czoła zależny jest od sposobu przeprowadzania zabiegu, stopnia naprężenia skóry, wykonywanych zabiegów dodatkowych i wielu innych. Wszystko to przekłada się na trudności w wyznaczeniu sztywnej granicy utrzymywania się rezultatów liftingu operacyjnego czoła. Szacuje się jednak, że u większości pacjentów dzięki procedurze liftingu operacyjnego czoła udaje się cofnąć skutki uboczne starzenia o około pięć do dziesięciu lat.

Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Uniknięcie niektórych ze zdarzeń niepożądanych podczas liftingu operacyjnego czoła jest możliwe dzięki zachowaniu wysokiej czułości chirurga podczas preparowania tkanek. Istotne dla uniknięcia powikłań jest również przeprowadzenie właściwej kwalifikacji do zabiegu i odrzucenie tych pacjentów u których wykonanie liftingu operacyjnego czoła jest nieuzasadnione lub nie ma możliwości zrealizowania oczekiwań danej osoby.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Lifting operacyjny czoła


Aby uniknąć niepotrzebnych powikłań liftingu operacyjnego czoła należy bezwzględnie dyskwalifikować od zabiegu te osoby, u których istnieje znacznie podwyższone ryzyko zdarzeń niepożądanych związane ze złym stanem ogólnym organizmu. W dalszej kolejności, po zakończeniu liftingu operacyjnego czoła ważne jest odpowiednie stosowanie się pacjenta do zaleceń lekarza i właściwe pielęgnowanie obszaru twarzy którego dotyczył zabieg. Właściwa pielęgnacja przez pacjenta okolicy poddawanej liftingowi operacyjnemu czoła pomaga w ograniczeniu rozmiaru blizny i przekłada się na lepszy estetyczny efekt końcowy leczenia.

Możliwe powikłania po zabiegu

Jednym z najczęstszych powikłań występujących po liftingu operacyjnym czoła jest krwiak w miejscy operowanej skóry twarzy. W przypadku znacznej objętości wynaczynionej krwi, krwiak może wymagać chirurgicznego usunięcia. W pozostałych sytuacjach krwiaki o niewielkich rozmiarach pozostawia się do samoistnego wchłonięcia. Jeśli podczas liftingu operacyjnego czoła skóra zostanie zbyt mocno naciągnięta co będzie skutkowało silnym jej naprężeniem, istnieje zagrożenia wystąpienia niedokrwienia tkanek, a nawet zubożenia mimiki twarzy. Pewne zagrożenia po liftingu operacyjnym czoła stanowi także zmiana symetryczności ruchów mimicznym, przede wszystkim w obszarze brwi. Zbyt silne naprężenie tkanek podczas liftingu operacyjnego czoła może skutkować utratą owłosienia skóry głowy w obszarze który podlegał chirurgicznym modyfikacjom. W przypadku nieumiejętnego przeprowadzania liftingu operacyjnego może dojść do rozwoju powikłań związanych z uszkodzeniem nerwu nadoczodołowego lub nerwu nadbloczkowego. Dokładność chirurga zachowanie przez niego czujności podczas wykonywania liftingu operacyjnego czoła może być pomocne w uniknięciu tych niepożądanych zdarzeń. Poza wymienionymi powyżej powikłaniami liftingu operacyjnego czoła należy zaznaczyć, iż jak każdy zabieg chirurgiczny również i tutaj możemy spotkać się z podwyższonym zagrożeniem zainfekowania rany i wystąpienia zakażenia.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

W niektórych przypadkach zaleca się połączenie liftingu operacyjnego czoła z innymi zabiegami z zakresu chirurgi plastycznej lub medycyny estetycznej. Dobór odpowiedniego leczenia po liftingu operacyjnym czoła powinien zostać omówiony z lekarzem prowadzącym. Zazwyczaj rozważa się zasadność rozszerzenia zakresu liftingu operacyjnego czoła i wykonania jednocześnie procedury napięcia skóry z innych obszarów twarzy, plastyki powiek, podniesienia skóry skroni, wszczep w obrębie policzków i brody, wstrzykiwaniem tłuszczu, poszerzaniem warg i innych. Współczesny rozwój chirurgi plastycznej umożliwia szeroki wybór zabiegów upiększających i odmładzających twarz, które mogą być wykonanie dodatkowo podczas lub po zakończeniu liftingu operacyjnego czoła. Poza tym po liftingu operacyjnym czoła pacjenci mogą skorzystać z usług gabinetów medycyny estetycznej i poddać skórę twarzy chemicznemu złuszczaniu lub skrobaniu, a także innym zabiegom dodatkowo poprawiającym wygląd i kondycję tkanek.

Autor: Lek. Anna Kołodziejska

Bibliografia:
„Chirurgia plastyczna” Jurgen Holle, PZWL.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Lifting operacyjny czoła

Cena

od 900 zł

Czas trwania

ok. 1 godziny

Znieczulenie

miejscowe/ ogólne

Hospitalizacja

niewymagana

Czas regeneracji

ok. 10 dni

Efekty

po ok. 4 tyg.

Trwałość leczenia

5 do 10 lat

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Lifting operacyjny czoła w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Zabieg liftingu operacyjnego czoła przeprowadza się w ramach opieki prywatnej.
Białystokod 15000 złRaty od 370 złWięcej
Katowiceod 6150 złRaty od 152 złWięcej
Kielceod 13000 złRaty od 321 złWięcej
Radomod 10000 złRaty od 247 złWięcej
Szczecinod 8000 złRaty od 197 złWięcej
Warszawaod 6000 złRaty od 148 złWięcej