Powiększanie piersi implantem okrągłym

Powiększanie piersi implantem okrągłym

Powiększanie piersi

Cena od 10000 zł Zapytaj o raty

Augmentacja, czyli zabieg powiększania piersi, polega na chirurgicznym umieszczeniu implantów pod każdą piersią w celu zwiększenia jej rozmiaru i poprawy kształtu. Okrągłe implanty piersiowe mają mniej naturalny wygląd, są okrągłe i pełne.

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Powiększanie piersi implantem okrągłym

Ocena

5.00
197

Operacja powiększenia piersi implantem okrągłym jest najczęściej wykonywanym zabiegiem na świecie wchodzącym w zakres chirurgii plastycznej, o stale rosnącej popularności.

piersi okrągle

Powiększanie piersi implantem okrągłym - charakterystyka

Kobiecy biust, jako atrybut atrakcyjności fizycznej, od wieków budził spore zainteresowanie u obu płci. Żadna inna procedura chirurgiczna na przestrzeni lat nie wywoływała tak wielkich emocji i kontrowersji. Najwcześniejsze opisywane próby powiększania biustu wykonywane były na początku dwudziestego wieku. Obejmowały one iniekcje płynnej parafiny, a następnie silikonu i wiązały się ze znaczną ilością poważnych powikłań prowadzących często do oszpecenia kobiet poddających się tym zabiegom.

Rewolucją było wprowadzenie pierwszych implantów silikonowych, co nastąpiło we wczesnych latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Były one zdecydowanie niedoskonałe. W celu uzyskania lepszych wyników, konieczna była ich stopniowa trwająca blisko pięćdziesiąt lat modyfikacja oraz przeprowadzenie wielu badań klinicznych mających ocenić bezpieczeństwo ich stosowania. Znacznie później, na początku lat dziewięćdziesiątych zostały dopuszczone do stosowania implanty wypełnione solą fizjologiczną.

Dynamiczny rozwój technik minimalnie inwazyjnych wkroczył również w świat chirurgii plastycznej. I tak jedną z obecnie stosowanych sposobów augumentacji piersi jest metoda endoskopowa z dojścia w okolicy pępka lub pachy z zastosowaniem protez solnych. Jednak obecnie najczęściej stosowane są implanty wypełnione żelem silikonowym o spoistej konsystencji i różnym stopniu płynności. Mają one postać anatomiczną bądź okrągłą, a ich silikonowa torebka gładką lub teksturową powierzchnię. Różnią się także między sobą profilem, który może być niski bądź wysoki.

Czym są implanty okrągłe?

W implantach okrągłych podstawa ma kształt koła. Jest to płaska strona implantu, która będzie skierowana ku klatce piersiowej. Przeciwna strona protezy jest równomiernie wypukła. Model okrągły zapewnia lepsze wypełnienie górnego bieguna piersi, a co za tym idzie uzyskany kształt zbliżony jest do kuli czy piłki. Nadają one piersiom idealny wygląd, zdecydowanie odbiegający od naturalnego aczkolwiek preferowany przez znaczny odsetek mężczyzn.

Chętniej wybierane są przez pacjentki chcące eksponować swój biust, pragnące się nim chwalić. Pacjentki decydujące się na ten model często są zadowolone z widocznej ingerencji chirurga plastycznego. Moda na ten typ wkładek została wykreowana przez wzorce ze świata show-biznesu. Są one zdecydowanie tańsze niż model anatomiczny. Implant składa się z trwałej otoczki silikonowej wypełnionej żelem silikonowym. Może mieć on różny stopień płynności, jednak spoista konsystencja sprawia, że w przypadku pęknięcia torebki jej zawartość nie rozleje się na zewnątrz.

Powierzchnia silikonowej otoczki implantu może być całkowicie gładka lub teksturowa - delikatnie chropowata, aksamitna w dotyku. Zastosowanie teksturowych implantów zmniejsza ryzyko najczęstszego powikłania, jakim jest obkurczenie się torebki włóknistej powstającej na powierzchni implantu. Objętość implantu podaje się w mililitrach. Nie jest to wiodący parametr przy doborze protezy. Jest ona sumą następujących trzech składowych : wysokości, szerokości i projekcji. W implantach okrągłych szerokość równa się wysokości ze względu na podstawę wkładki o kształcie koła. Natomiast projekcja oznacza wymiar przednio-tylny, który ma największe znaczenie w ostatecznym rozmiarze piersi po operacji. Obecnie stosowane implanty nie wymagają wymiany z upływem czasu , są one przeznaczone na całe życie pacjentki. Jednakże zmiana wagi ciała czy naturalne procesy starzenia się organizmu mogą sprawić, że zajdzie potrzeba wymiany implantu na inny rozmiar celem poprawy wyglądu piersi.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - korzyści

Główne zalety związane z wykonaniem operacji powiększenia piersi implantem okrągłym są natury psychologicznej. Pacjentki po takim zabiegu maja szansę uzyskać większą pewność siebie, co może się przekładać na sukcesy w życiu zawodowym czy prywatnym. Uzyskują również zadowolenie z wyglądu własnego ciała i pozbywają się kompleksów, co jest ważnym elementem podnoszącym komfort życia. Aprobata ze strony partnera nadaje poczucie własnej atrakcyjności i wzmacnia związek. U pacjentek, u których wykonano rekonstrukcję piersi utraconej w wyniku procesu chorobowego uzyskuje się także symetryczne obciążenie klatki piersiowej, co ma znaczenie w prewencji choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Odtworzenie piersi pozwala chociaż częściowo zapomnieć o chorobie i nieprzyjemnym procesie jej leczenia.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - wskazania do wykonania zabiegu

Wskazania do wykonania operacji powiększenia piersi implantem okrągłym obejmują:

 • wrodzone asymetrie i deformacje gruczołów piersiowych występujące między innymi w zespole Pollanda, czy tak zwane piersi tubularne,
 • nabyte asymetrie piersi będące wynikiem mastektomii bądź zmianą pourazową,,
 • zmiana kształtu i wielkości piersi powstała w wyniku przebytej ciąży i okresu karmienia piersią,
 • zmiana kształtu i wielkości piersi powstała na skutek utraty masy ciała,
 • chęć poprawy wyglądu piersi u pacjentek nie zadowolonych z obecnego ich rozmiaru i kształtu.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przeciwwskazania do operacji powiększenia piersi implantem okrągłym obejmują między innymi nierealne i niemożliwe do zrealizowania oczekiwania pacjentki, skazy krwotoczne i naczyniowe, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, takie jak zaawansowana niewydolność serca, nerek, wątroby, cukrzyca, aktywne ogniska zakażenia i zakażenia ogólnoustrojowe, niedobory odporności, rozległe zwłóknienie i niedokrwienie tkanek klatki piersiowej mogące być między innymi powikłaniem po wcześniejszej radioterapii i uniemożliwiać wykonanie zabiegu. Nie zakończona diagnostyka czy leczenie onkologiczne z powodu choroby nowotworowej.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - przed zabiegiem

Podczas wizyty przed operacyjnej dotyczącej operacji powiększenia piersi implantem okrągłym zostanie wykonane dokładne badanie piersi oceniające warunki anatomiczne u danej pacjentki uwzględniające asymetrię gruczołów, stopień opadania, ale także ewentualne zniekształcenia klatki piersiowej i kręgosłupa, czy ocena czucia w obrębie kompleksu brodawka otoczka. Dodatkowo wykonana zostanie dokumentacja fotograficzna operowanej okolicy. Dobór odpowiedniego rodzaju implantu jest ustalany indywidualnie w zależności od oczekiwanego efektu, warunków anatomicznych, umiejętności i preferencji chirurga. W celu jak najlepszego doboru implantu, coraz powszechniej stosowane są specjalnie do tego opracowane programy komputerowe. Postępowanie przedoperacyjne powinno zawierać dokładną ocenę stanu zdrowia pacjentki, uwzględnić jej oczekiwania względem wyniku pooperacyjnego, a także motywację zarówno co do powodu poddania się procedurze, jak i współpracy pooperacyjnej.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Powiększanie piersi implantem okrągłym


O badaniach związanych z operacją powiększenia piersi implantem okrągłym, które będą konieczne do wykonania przed operacją decyduje lekarz. Będą one służyć ocenie stanu pacjenta przed zabiegiem operacji powiększenia piersi implantem okrągłym w celu poprawy bezpieczeństwa przebiegu samej operacji, jak również znieczulenia, które jej towarzyszy.

Zwykle są to badania:

 • biochemiczne (glukoza, kreatynina, sód, potas)
 • morfologia,
 • parametry stanu zapalnego ( CRP),
 • grupa krwi,
 • parametry hemostazy (APTT, INR) ,
 • badanie ogólne moczu,
 • test na obecność przeciwciał i antygenów wirusów zapalenia wątroby typu B i C,
 • badanie obrazowe piersi USG, czy mammografia,
 • RTG klatki piersiowej
 • badanie EKG.

Zalecenia mogą także obejmować wykonanie posiewu bakteryjnego z przedsionka nosa na obecność gronkowca złocistego MRSA, czy sanacji jamy ustnej w celu minimalizacji ryzyka zakażenia.

Ważne jest, aby przed operacją powiększenia piersi implantem okrągłym na okres około 4 tygodni i co najmniej 2 tygodni po operacji zaprzestać palenia wyrobów tytoniowych, a jeśli to niemożliwe, znacznie ograniczyć ich zużycie. Substancje zawarte w dymie tytoniowym znacznie upośledzają mikrokrążenie powodując upośledzenie procesów gojenia się rany pooperacyjnej, co przekłada się na wzrost ilości powikłań.

O wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjentkę należy poinformować lekarza. Należy wymienić wszystkie preparaty, włączając w to leki dostępne bez recepty, suplementy diety i środki antykoncepcyjne. Przed wizytą trzeba przygotować listę preparatów z dokładną nazwą przyjmowanego leku, ilością substancji w nim zawartej i dawkowaniem. Można zabrać leki ze sobą na wizytę lekarską.

Przez okres 2 tygodni przed zabiegiem nie powinno się stosować leków mających w składzie kwas acetylosalicylowy (ASA) takich jak Acard czy Aspiryna. Lekarza należy poinformować o wszystkich chorobach przewlekłych, ciężkich przebytych chorobach, a także o wszystkich zabiegach operacyjnych, które były wykonywane. Bardzo ważne jest przygotowanie pełnej dokumentacji medycznej, takiej jak karty wypisowe ze szpitala, czy informacje na temat leczenia przewlekłego w poradniach.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - rodzaj znieczulenia

Zabieg powiększenia piersi implantem okrągłym przeprowadza się stosując znieczulenie ogóle. Wymaga ono obecności lekarza anestezjologa, który przeprowadza także kwalifikację pacjenta do tego rodzaju znieczulenia na podstawie wyników badań laboratoryjnych, chorób współistniejących oraz badania przedmiotowego. Leki podawane podczas tego rodzaju znieczulenia mają na celu całkowite zniesienie bólu, świadomości, zwiotczenie mięśni i zniesienie odruchów rdzeniowych. Oznacza to, że pacjent poddany temu rodzajowi znieczulenia podczas operacji będzie spał, nieświadomy wydarzeń związanych z zabiegiem. Konieczna jest mechaniczna wentylacja za pomocą respiratora. Na okres 6 godzin przed operacją powiększenia piersi implantem okrągłym pacjent nie powinien spożywać pokarmów i napojów. Ograniczenia te postawione są, aby zminimalizować ryzyko powikłań związanych z techniką znieczulenia i prowadzenia mechanicznej wentylacji. Nie przestrzeganie tego zalecenia może prowadzić do groźnych w skutkach następstw, jak zachłystowe zapalenie płuc, czy niewydolność oddechowa stanowiące zagrożenie życia pacjenta.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - jak przebiega zabieg?

Operacja powiększenia piersi implantem okrągłym trwa około 60-120 minut. Cięcie skórne wykonuje się w taki sposób, aby blizny po zabiegu były jak najmniej widoczne. Można je umiejscowić w fałdzie podpiersiowym lub na granicy otoczki brodawki ze skórą, a także w okolicy pachy, co jest najrzadziej stosowanym dostępem operacyjnym. Następnie przygotowywana jest przestrzeń, w której będzie znajdował się implant. Zależnie od techniki zabiegu może być ona zlokalizowana pod mięśniem piersiowym większym lub gruczołem sutkowym.


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


Natomiast w technice Dual Plane łączącej dwa wyżej wymienione sposoby implant częściowo pokryty będzie mięśniem piersiowym większym a częściowo gruczołem piersiowym. Ranę szyje się warstwowo. Skóra zszywana jest zwykle szwem śródskórnym, co zapewnia korzystny efekt kosmetyczny. Dreny zazwyczaj nie są stosowane, aczkolwiek warunki zabiegu mogą tego wymagać.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - czas i przebieg rekonwalescencji

Bezpośrednio po operacji powiększenia piersi implantem okrągłym pacjentka przebywa na sali obserwacyjnej, gdzie monitorowane są podstawowe parametry życiowe. W leczeniu bólu pooperacyjnego stosuje się leki doustne zwykle z grupy nie steroidowych leków przeciwzapalnych. Okres pobytu w szpitalu uzależniony jest od przebiegu operacji i stanu pacjentki po zabiegu. Zwykle jednak nie przekracza on 3 dni. Dreny, jeśli zostały założone, usuwane są przed wyjściem ze szpitala. Niewchłanialne szwy skórne usuwane są podczas pierwszej wizyty kontrolnej w 7-10 dobie po zabiegu. Szwy wchłanialne nie są zdejmowane, ulegają one samoistnemu rozpuszczeniu po okresie 3-4 tygodni.

Wizyty kontrolne ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb, zwykle pierwsza wizyta odbywa się po tygodniu od operacji powiększenia piersi implantem okrągłym, następne przykładowo po miesiącu, trzech i dwunastu. Kolejnych kontroli dokonuje się raz do roku. Są one szczególnie ważne ze względu na możliwość wczesnego wykrycia ewentualnych powikłań i wdrożenia odpowiednio wcześnie skutecznej interwencji terapeutycznej. Wczesny okres pooperacyjny trwa około 14 dni, należy wykorzystać go na odpoczynek. Po tym czasie można powrócić do pracy. Po upływie około 3 miesięcy efekt operacji może być uznawany za stały.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - efekty po zabiegu

Efektem operacji powiększenia piersi implantem okrągłym uzyskanym w wyniku zabiegu powiększenia piersi modelem okrągłym jest lepsze wypełnienie górnego bieguna piersi, a co za tym idzie uzyskany kształt zbliżony jest do kuli czy piłki. Implanty okrągłe nadają piersiom idealny wygląd, zdecydowanie odbiegający od naturalnego aczkolwiek preferowany przez znaczny odsetek mężczyzn. Chętniej wybierane są przez pacjentki chcące eksponować swój biust, pragnące się nim chwalić. Pacjentki decydujące się na ten model często są zadowolone z widocznej ingerencji chirurga plastycznego. Nie należy także zapominać o korzyściach natury psychologicznej płynących z poprawy wyglądu własnego ciała takich, jak poczucie własnej atrakcyjności czy zwiększona pewność siebie.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - zalecenia po zabiegu

W początkowym okresie pooperacyjnym należy ograniczyć aktywność fizyczną, nie powinno się także prowadzić samochodu. Operacja powiększenia piersi implantem okrągłym jest poważną ingerencją chirurgiczną, co za tym idzie organizm potrzebuje czasu, aby powrócić do pełni sił. Wczesny okres pooperacyjny trwa około 14 dni, należy wykorzystać go na odpoczynek. Po tym czasie można powrócić do pracy.

Konieczne jest noszenie specjalnego modelującego biustonosza o elastycznej budowie, bez drutu, przez okres około 2 miesięcy po zabiegu. Ma to na celu zapobieganie przesunięciu się implantu. Ryzyko to jest zwiększone w pierwszych 2-3 miesiącach po operacji powiększenia piersi implantem okrągłym, co wynika z naturalnego procesu gojenia się rany. Z tego samego powodu zalecane jest powstrzymywanie się od forsownych ćwiczeń fizycznych w tym okresie.

Przez okres 6 miesięcy należy zrezygnować z opalania się w sposób naturalny, jak i w solarium. Ze względu na ryzyko przebarwienia blizny, a co za tym idzie niekorzystnego efektu estetycznego zaleca się unikania jej ekspozycji na promieniowanie UV. Wizyty kontrolne ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb, zwykle pierwsza wizyta odbywa się po tygodniu od operacji powiększenia piersi implantem okrągłym, następne przykładowo po miesiącu, trzech i dwunastu. Kolejnych kontroli dokonuje się raz do roku. Są one szczególnie ważne ze względu na możliwość wczesnego wykrycia ewentualnych powikłań i wdrożenia odpowiednio wcześnie skutecznej interwencji terapeutycznej.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Zmiana wagi ciała czy naturalne procesy starzenia się organizmu mogą sprawić, że zajdzie potrzeba wymiany implantu na inny rozmiar celem poprawy wyglądu piersi. Są to cechy i czynniki indywidualne dla każdej pacjentki. Natomiast sam implant nie wymaga wymiany, ponieważ obecnie stosowane implanty są przeznaczone na całe życie pacjentki.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Całkowite uniknięcie powikłań po operacji powiększenia piersi implantem okrągłym nie jest w pełni możliwe ponieważ mogą zadziałać czynniki, na które ani pacjent, ani chirurg nie mają wpływu. Takich sytuacji nie można przewidzieć, a co za tym idzie im zapobiegać. Ścisła współpraca pacjenta z lekarzem, stosowanie się do zaleceń zarówno przed, jak i pooperacyjnych czy przedstawienie pełnej dokumentacji medycznej przed zabiegiem pozwala na znaczne zminimalizowanie ryzyka wystąpienia powikłań. Przestrzeganie terminów wizyt kontrolnych oraz kontakt z lekarzem w razie wystąpienia niepokojących objawów maja duże znaczenie w wykrywaniu powikłań we wczesnej fazie ich powstawania oraz umożliwiają szybka i skuteczną interwencję.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - możliwe powikłania po zabiegu

Najczęstszymi powikłaniami po operacji powiększenia piersi implantem okrągłym są:

 • obkurczenie się torebki łącznotkankowej powstałej na powierzchni implantu występujące z częstością sięgającą nawet 20%, powodujące deformację piersi i ich stwardnienie. Z tego powodu może być konieczny ponowny zabieg operacyjny korygujący to zaburzenie;
 • zmiana położenia implantu, czego przykładem jest przemieszczenie się implantu ku górze deformujące górny biegun piersi, a także opadanie implantu powodujące uwypuklenie na dolnym biegunie. Implant może przemieścić się również w stronę przyśrodkową lub boczną;
 • pęknięcie implantu mogące powodować dolegliwości bólowe i powodować deformację;
 • przerosłe blizny - to powikłanie jest związane z indywidualną predyspozycją genetyczną pacjenta i nie da się go przewidzieć. Prowadzi do powstania poszerzonych, pogrubiałych, mocno zabarwionych, sinoczerwonych blizn, którym może towarzyszyć ból, pieczenie czy swędzenie;
 • infekcja mogąca nawet prowadzić do konieczności usunięcia implantu piersi;
 • krwiak i surowiczak, które mogą wymagać opróżnienia;
 • osłabienie bądź wzmożenie czucia w obrębie kompleksu brodawka otoczka czy skóry piersi,
 • choroba Mondora będąca zakrzepowym zapaleniem żył powierzchownych klatki piersiowej,
 • opisywano także przypadki mlekotoku.

Dodatkowe powikłania po operacji powiększenia piersi implantem okrągłym, które mogą wystąpić przy każdym zabiegu operacyjnym takie jak: krwotok, udar, zawał serca, niepożądana reakcja na podane leki mogąca prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, zatorowość płucna, zakrzepica żył głębokich. Są to poważne, zagrażające życiu powikłania wymagające leczenia w warunkach szpitalnych.

Czy implanty piersi zwiększają ryzyko zachorowania na choroby autoimmunologiczne?
Nie udowodniono związku pomiędzy stosowaniem implantów piersi a chorobami immunologicznymi.

Czy implanty piersi zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi?
Nie powodują one zwiększonego ryzyka zachorowania na raka piersi. Należy pamiętać, że pacjentki po augmentacji biustu przy użyciu implantów powinny podlegać badaniom przesiewowym w kierunku wykrycia wczesnego raka piesi. Wykonanie mammografii w tym przypadku jest możliwe, jednakże może być ono utrudnione. Celem lepszej wizualizacji tkanki gruczołowej wskazane może być wykonie badania USG, bądź rezonansu magnetycznego piersi. Przed wykonaniem badania należy poinformować lekarza o przebytym na gruczole piersiowym zabiegu.

Czy po zabiegu powiększenia piersi za pomocą implantów możliwe jest karmienie piersią?
Karmienie piersią po zabiegu powiększenia piersi przy użyciu implantów jest w pełni możliwe. Wykazano że silikon zawarty w implantach nie przenika do pokarmu kobiecego, a co za tym idzie, nie stanowi on zagrożenia dla dziecka. Ponadto pokarm naturalny jest zalecany przez towarzystwa pediatryczne jako najwłaściwszy rodzaj pokarmu dla niemowlęcia i powinien być stosowany przez okres co najmniej pierwszych 6 miesięcy życia dziecka. Karmienie piersią stanowi także istotny czynnik prewencyjny w rozwoju raka piersi.

Powiększanie piersi implantem okrągłym - polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

Nie zawsze sama operacja powiększenia piersi implantem okrągłym pozwoli na uzyskanie pożądanego efektu. Wówczas konieczne może być zastosowanie dodatkowych technik operacyjnych. Jedną z nich jest mastopeksja, inaczej lifting piersi, co oznacza podniesienie piersi stosowane w celu korekcji ich opadania. W wybranych przypadkach może być stosowana redukcja części gruczołu czy przemieszczenie kompleksu brodawka-otoczka.

Autor:Lek. Barbara Bełda

Bibliografia:
Aesthetic and reconstructive surgery of the breast; 2010; Editors: Elizabeth J. Hall-Findlay, Gregory R. D. Evans, Plastic and Reconstructive Surgery; 2010; Editors: Maria Z.Siemionow, Marita Eisenmann-Klein, Oncoplastic Breast Surgery a Guide to Clinical Practice;2010; Editors: F.Fitzal, P.Schrenk, Grabb and Smith’s Plastic Surgery 6th Edition;2007; Editors: Robert W. Beasley, Sherrell J.Aston, Scot P.Bartlett, Geoffrey C.Gurtner, Scott L.Spear

Zobacz zabieg powiększania piersi implantem anatomicznym 

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Powiększanie piersi implantem okrągłym

Cena

od 10000 zł

Czas trwania

ok. 60-120 minut

Znieczulenie

ogólne

Hospitalizacja

do 3 dni

Czas regeneracji

od 14 dni do 3 miesięcy

Efekty

po ok. 3 miesiącach

Trwałość leczenia

stałe

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Powiększanie piersi implantem okrągłym w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Zabiegi chirurgii plastycznej, a także zabiegi kosmetyczne są świadczeniami refundowanymi przez NFZ jedynie w przypadku, gdy korygują wadę wrodzoną, pourazową, będącą następstwem choroby lub spowodowaną w procesie leczenia. Zabieg powiększania piersi implantem okrągłym nie należy do zabiegów refundowanych przez NFZ, gdyż nie spełnia ww. powodów poddawania się temu zabiegowi.
Białystokod 13000 złRaty od 321 złWięcej
Bielsko-Białaod 20000 złRaty od 493 złWięcej
Częstochowaod 14000 złRaty od 345 złWięcej
Gdańsk od 21000 złRaty od 518 złWięcej
Katowiceod 21000 złRaty od 518 złWięcej
Kielceod 20000 złRaty od 493 złWięcej
Krakówod 18500 złRaty od 456 złWięcej
Łódźod 17000 złRaty od 419 złWięcej
Poznańod 21000 złRaty od 518 złWięcej
Radomod 14000 złRaty od 345 złWięcej
Szczecinod 16000 złRaty od 395 złWięcej
Warszawaod 10000 złRaty od 247 złWięcej
Wrocławod 17000 złRaty od 419 złWięcej