Kliniki ginekologii plastycznej

Ginekologia plastyczna zajmuje się korektą damskich narządów płciowych, mającą na celu poprawę ich wyglądu lub funkcji. Problemy natury ginekologicznej potrafią utrudnić nam nawet codzienne funkcjonowanie. Mogą negatywnie wpłynąć na naszą samoocenę, jakość doznań seksualnych, lub nawet zdrowie. 

Powiększone wargi sromowe większe nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale są przyczyną wielu otarć i infekcji, które mogą prowadzić do poważniejszych powikłań. Podobnie z powiększonymi wargami sromowymi mniejszymi – częste odparzenia, problemy z utrzymaniem higieny, uprawianiem sportu, czy stosunków seksualnych są jednymi z najczęstszych konsekwencji hipertrofii (przerostu) warg sromowych. W odwrotnej sytuacji – kiedy wargi sromowe są zbyt małe – kobiece narządy płciowe nie są dostatecznie chronione i w konsekwencji również prowadzi to do infekcji i podrażnień delikatnych okolic intymnych. Częstym problemem kobiet jest również utrata elastyczności pochwy, na przykład po porodzie lub w wyniku menopauzy. Skutkuje to obniżeniem jakości doznań seksualnych, lub nawet brakiem ich odczuwania.

Na szczęście na wszystkie te i podobne problemy ginekologia estetyczna posiada rozwiązanie. Kobiety borykające się z przerostem warg sromowych mogą poddać się labioplastyce chirurgicznej  lub labioplastyce laserowej – zabiegowi polegającemu na zmniejszeniu tych okolic. Zbyt małe wargi sromowe mogą za to wypełnić preparatami hialuronowymi. Natomiast kobietom, które straciły elastyczność pochwy, kliniki ginekologii estetycznej mogą zaproponować plastykę okolic intymnych.

Zabiegi ginekologii estetycznej zwykle nie trwają długo – na przykład labioplastyka trwa około godziny, po czym pacjentka pozostaje na krótkiej obserwacji i w ten sam dzień wraca do domu. Okres rekonwalescencji trwa nieco dłużej – ale raczej nie przekracza miesiąca. Największym plusem jest to, że zabiegów tych zwykle nie ma potrzeby powtarzać a efekty są trwałe i widoczne natychmiast.

Jak widać, ginekologia plastyczna przygotowała dla nas wiele rozwiązań. Zapraszamy do wyboru najodpowiedniejszej opcji dla siebie w zaufanych klinikach.