Raciborskie Centrum Medyczne

Gamowska 3A Racibórz

Obsługa przez Zaufanekliniki.pl

O klinice

Raciborskie Centrum Medyczne to prywatna klinika chirurgii plastycznej, która w Raciborzu charakteryzuje się nowoczesnością oraz światowymi standardami w zakresie operacji plastycznych piersi, modelowania sylwetki, korekcji twarzy czy zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii. Na wysokim poziomie oferowane jest tutaj również leczenie w zakresie chirurgii naczyniowej, proktologii oraz kardiologii.

Początki placówki sięgają 2010 roku, kiedy to w nowoczesnym budynku rozpoczęło swoją działalność Raciborskie Centrum Medyczne z Oddziałem Kardiologii i Poradnią Kardiologiczną. Następnie poszerzało swoją działalność o inne dziedziny medycyny, tj. chirurgię plastyczną czy medycynę estetyczną.

Te dwie ostatnie dziedziny są w placówce znacznie rozwinięte. Cechują je nowoczesne techniki, innowacyjne materiały oraz kompleksowość oferty. Kobiety najchętniej poddają się tutaj operacjom biustu w zakresie problemów związanych z wielkością, asymetrią lub jędrnością piersi. Pacjentki ze zbyt małym biustem mogą zdecydować się na operacje powiększenia piersi za pomocą implantu okrągłego lub implantu anatomicznego. W razie potrzeby wykonywana jest także wymiana implantów piersiowych po nieudanych wcześniejszych operacjach w innych klinikach plastycznych lub z powodu nieumiejętnego dobrania implantu podczas operacji poprzedzającej. Kobiety posiadające natomiast piersi zbyt duże mogą się w RCM poddać korekcji biustu w zakresie zmniejszenia piersi. Niekiedy nie tylko duże piersi, ale także mniejsze są obwiśnięte w wyniku ciąży, karmienia piersią lub upływu czasu, dlatego istnieje tutaj możliwość wybrania zabiegu podnoszącego piersi.

Kolejną operacją korekcyjna skierowaną ściśle do pacjentek – do poprawy ich kobiecości, pewności siebie oraz udanego życia seksualnego jest zabieg z zakresu ginekologii plastycznej, czyli modelowanie warg sromowych mniejszych i większych, zwane labioplastyką.  Ponadto swoją sylwetkę można tutaj także wymodelować za pomocą plastyki brzucha, powiększaniu pośladków implantami czy liposukcji wybranej okolicy ciała, np. liposukcji brzucha lub liposukcji okolic biodrowych.

Zarówno pacjentki, jak i pacjenci mogą wybrać z oferty chirurgii plastycznej kliniki operacje korekcyjne poszczególnych części twarzy. I tak osoby ze zbyt odstającymi od głowy uszami mogą poddać się korekcji małżowin usznych. Natomiast na poprawę wyglądu powiek w przypadku ich opadania, zbyt dużej ilości wiotkiej skóry lub worków tłuszczowych proponowana jest tutaj plastyka powiek górnych i dolnych jako jednoczasowa operacja lub oddzielnie – sama korekcja powiek górnych lub sama korekcja powiek dolnych w zależności od potrzeb i wymagań pacjenta.

W zakresie odmładzania tkanek twarzy wykorzystywane są w klinice zabiegi z medycyny estetycznej. W celu regeneracji skóry oraz podbudzenia jej do produkcji nowego kolagenu stosowana jest tutaj mezoterapia mikroigłowa. Wykorzystywane są w trakcie takiego zabiegu różne preparaty a bardzo dobre efekty daje osocze bogatopłytkowe PRP – Regeneris pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. Odpowiednio przygotowane przyczynia się do odmłodzenia twarzy, regeneracji grzbietów rąk oraz liftingu skóry na dekolcie.

Na personel medyczny RCM składają się doświadczeni i odpowiednio wykwalifikowani specjaliści w zakresie chirurgii plastycznej, chirurgii naczyniowej, kardiologii, medycyny estetycznej oraz radiologii i diagnostyki obrazowej. Ich umiejętności poświadczone są bogatym doświadczeniem klinicznym zdobytym w krajowych i zagranicznych placówkach medycznych (np. Klinika Sanofyto w Brnie) oraz na kursach specjalizacyjnych czy konferencjach naukowych, np. podczas International Congress of Plastic, Rconstructive and AestheticSurgery, która obyła się w Niemczech.  Są wśród nich lekarze medycyny oraz doktorzy nauk medycznych, posiadający specjalizacje nie tylko I, ale także II stopnia w swoich dziedzinach. Autorstwo licznych publikacji medycznych, artykułów czy wystąpień zjazdowych, świadczy o wysokim poziomie wiedzy, jaki lekarze ci posiadają.  Należą także do prestiżowych towarzystw lekarskich, z których można wymienić Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej, Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Ant-Aging czy Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

RCM ma na swoim koncie znaczne osiągnięcia. Było współorganizatorem konferencji medycznych, np. zorganizowanej w 2015 roku w Zabrzu X Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Kardiologicznej, która skupiła studentów i młodych lekarzy. W 2011 roku włączyło się w ogólnopolski program telemedycyny ratunkowej Lifenet, dzięki któremu poprzez specjalne wyposażenie karetek oraz uruchomienie Medycznej Stacji Odbiorczej na terenie dwóch powiatów – raciborskiego i wodzisławskiego możliwa jest szybka i skuteczna pomoc osobom z zawałem serca.

Placówka wyposażona jest w zaawansowany technologiczne sprzęt medyczny, który wykorzystywany jest w czasie operacji i zabiegów. Można więc wymienić: laser frakcyjny, laser VariLite, laser Light Sheer Desire.

Raciborskie Centrum Medyczne to placówka w pełni przystosowana do przyjmowania pacjentów i zapewniająca im pełen komfort, bezpieczeństwo oraz wygodę o  czym świadczą liczne udogodnienia i ułatwienia, z których można wymienić tj.:

 • Przyjemna okolica – obrzeża miasta sprawiają, iż okolica, w której znajduje się budynek kliniki jest bogata w zieleń rosnącą na dużych obszarach, co sprzyja wyciszeniu i uspokojeniu pacjentów.
 • Samodzielny budynek – spełniający światowe standardy opieki medycznej, o nowoczesnym wyglądzie, komfortowych wnętrzach oraz ułatwieniach dla niepełnosprawnych (podjazd, przystosowane pomieszczenia i toalety).
 • Bezpłatny parking – umiejscowiony jest przed budynkiem, dostępny dla wszystkich pacjentów oraz mogący pomieścić sporą ilość samochodów.
 • Przestronna poczekalnia – urządzona miło, z miękkimi kanapami, uśmiechniętym personelem oraz dekoracją w postaci żywych roślin doniczkowych.
 • Nowoczesne sale operacyjne – wyposażone w sprzęt medyczny światowej klasy, klimatyzowane.
 • Pokoje wypoczynkowe – posiadają wysoki standard oraz pełną opiekę medyczną, są jedno- lub dwuosobowe, cechuje je domowy wystrój wnętrza, telewizory, łazienki i bezprzewodowy internet.
 • Całodobowa opieka – centrum oferuje dla swoich pacjentów opieką medyczną przez cały tydzień 24 godziny na dobę, dzięki czemu leczenie jest szybkie i skuteczne oraz możliwa jest natychmiastowa pomoc lekarska.
 • Oferta okołooperacyjna – na miejscu w placówce dostępne jest dla pacjentów specjalistyczne zaopatrzenie medyczne w zakresie ubrań uciskowych, staników pooperacyjnych czy pasów brzusznych.
 • Leczenie na raty – podpisana umowa z firmą MediRaty umożliwia pacjentom placówki rozłożenie odpłatności za operacje i leczenie na dogodne dla nich raty.
 • Promocje – placówka sukcesywne przygotowuje dla swoich pacjentów oferty promocyjne na wybrane zabiegi.
 • Kontrakt z NFZ – dzięki podpisanej umowie z Narodowym Funduszem Zdrowia ubezpieczeni pacjenci mogą korzystać bezpłatnie z niektórych usług placówki i leczenia.
 • Obsługa w obcych językach  - pracownicy centrum posługują się dodatkowo językiem angielskim i niemieckim, co ułatwia komunikację nawet z zagranicznymi pacjentami.
 • Transport z lotniska – to oferta dla pacjentów przylatujących samolotem w okolice kliniki, np. na lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach lub w Krakowie, skąd pracownicy placówki odbierają pacjentów i przywożą prosto do kliniki.
 • Dodatkowe zakwaterowanie – dla pacjentów lub ich osób bliskich istnieje możliwość załatwienia przez RCM zakwaterowania w hotelu znajdującym się w centrum Raciborza.
 • Pracownia diagnostyczno-laboratoryjna – umożliwia wykonanie na miejscu badań laboratoryjnych oraz ustalenia chorób infekcyjnych, predyspozycji genetycznych nowotworowych czy ustalenia ojcostwa.

Raciborskie Centrum Medyczne mieści się w Raciborzu przy ul. Gamowskiej w przyjemnej okolicy na obrzeżach miasta. Jest to sąsiedztwo Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka oraz Stacji Pogotowia Ratunkowego tego szpitala. Bliskie położenie palcówki od drogi krajowej nr 45 sprawia, iż bardzo łatwy do niej dojazd mają pacjenci poruszający się własnymi samochodami. Wystarczy, że zjadą z tej drogi w ul. Cegielnianą i nią dojadą już do kompleksu budynków, z których jeden to RCM. Od ścisłego centrum miasta dzieli placówkę ok. 3 km, które można pokonać własnym samochodem lub komunikacją miejską. Z głównego dworca PKP Racibórz jest do pokonania taka sama droga, co jest dobrą wiadomością dla pacjentów przyjeżdżających do kliniki pociągiem. Z różnych części miasta niedaleko RCM dojeżdżają autobusy linii 2, 9 i A. Blisko stąd nad płynącą przez Racibórz Odrę oraz do znajdującego się w jej otoczeniu Parku Zamkowego – 2 km, które można pokonać piechotą.

Opinie

Raciborskie Centrum MedyczneOcena: 4.2/5 Opinie: 5, Ocen: 5

Wystrój
Obsługa
Cena
Bezpieczeństwo
Oferta

 • A

  Bardzo słabo

  Odradzam wszystkim umawianie się tam na wizytę. Najpierw dostałam informację na meila, że zabieg korekcji powiek górnych i dolnych to koszt ok. 5 tys. zł z ewentualnie niewielką dopłatą. Dzisiaj tam pojechałam, i dowiedziałam się, że zabieg będzie kosztować 6,5 tysiąca złotych - czyli o 30% więcej !!! a to raczej mała podwyżka nie jest Poza tym lekarz - Libor Polok - powiedział, że tyle kosztuje jego praca i on za mniejsze pieniądze nie będzie pracował!!!. co specjalnie kulturalne nie było Zapytałam też czy mam zrobić jakieś badania np. na krzepliwość krwi, albo zaszczepić się na żółtaczkę, bo to w końcu jednak jest jakiś rodzaj operacji. Lekarz stwierdził że nic nie potrzeba żadnych badań wystarczy, że mu powiedział, że się dobrze czuję!!!. A na koniec powiedział mi, że zaraz po zabiegu mam sobie jechać do domu - dodam z zabandażowanymi obydwoma oczami, a opatrunek mam sobie sama ściągnąć po 24 godzinach !!!. Maskara jakaś. Uciekałam stamtąd w podskokach i odradzam każdemu wizytę

  Anna (2017-07-01)

 • I

  Bardzo dobrze

  Dobra lokalizacja, doświadczony i przesympatyczny personel, wiele udogodnień dla pacjentów oraz leczenie na iście europejskim poziomie! to same zalety a jest ich jeszcze więcej. Sam doświadczyłem na własnej skórze opieki tutaj i leczenia, dlatego polecam każdemu.

  Igor (2017-05-18)

 • A

  Bardzo dobrze

  Wybrałam tę placówkę na zabieg powiększenia piersi, gdyż czytałam o niej bardzo dobre opinie. I muszę przyznać, że się nie zawiodłam zupełnie. Wszystkie moje oczekiwania zostały spełnione, mogłam rozłożyć spłatę na dogodne raty oraz odpoczywałam w przytulnym pokoju.

  Aga (2017-05-18)

 • f

  Bardzo dobrze

  Ja miałam długo problemy kardiologiczne i w końcu trafiłam do tej placówki. W innych nie potrafili mnie wyleczyć a tutaj poddali mnie operacji, po której moje dolegliwości w końcu ustąpiły. Polecam każdemu i dziękuję opiekującym się mną lekarzom

  felicja (2017-05-18)

 • J

  Bardzo dobrze

  Bardzo dobrze, że w Raciborzu jest miejsce gdzie na tak wysokim poziomie można poddać się operacjom plastycznym. Opieka medyczna świetna, warunki lokalowe komfortowe a także bardzo sympatyczny personel. Warto przyjechać nawet z daleka by poddać się tutaj operacji

  Jakub (2017-05-18)

Cennik

Atrakcyjne raty

Zapytaj o szczegóły

Chirurgia ogólna
Plastyka blizn od 350 zł do 3330 zł Umów wizytę
Wycięcie znamienia barwnikowego dużego od 300 zł Umów wizytę
Wycięcie znamienia barwnikowego małego od 300 zł Umów wizytę
Operacja wrastających paznokci od 400 zł Umów wizytę
Obliteracja żył śródskórnych kończyn od 1600 zł Umów wizytę
Laserowe usuwanie żylaków - nogi od 2500 zł Umów wizytę
Diagnostyka
USG Doppler tętnic kończyn dolnych 120 zł Umów wizytę
USG Doppler żył kończyn dolnych 200 zł Umów wizytę
Medycyna estetyczna
Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym 1000 zł Umów wizytę
Zamykanie naczynek - pojedynczy pajączek od 149 zł Umów wizytę
Zamykanie naczynek na nosie od 149 zł do 199 zł Umów wizytę
Zamykanie naczynek na twarzy od 399 zł do 499 zł Umów wizytę
Zamykanie naczynek na policzkach 299 zł Umów wizytę
Zamykanie naczynek na brodzie 149 zł Umów wizytę

Powyższy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego, a ceny są cenami orientacyjnymi i są uzgadniane indywidualnie pomiędzy stronami w trakcie konsultacji.

Kontakt

Raciborskie Centrum Medyczne

Gamowska 3A Racibórz

Umów wizytę 

Godziny otwarcia

Poniedziałek

08:00 - 17:00

Wtorek

08:00 - 17:00

Środa

08:00 - 17:00

Czwartek

08:00 - 17:00

Piątek

08:00 - 17:00

Sobota

zamknięte

Niedziela

zamknięte

Dni świąteczne

zamknięte

Personel

lek. med. Agnieszka Burkacka

lek. med. Agnieszka Burkacka

Lekarz medycyny estetycznej

Umów wizytę

 Libor Polak

Libor Polak

Chirurg plastyczny
Lekarz medycyny estetycznej

Umów wizytę

Dr N. Med. Przemysław Pencak

Dr N. Med. Przemysław Pencak

Radiolog

Umów wizytę

Dr N.Med. Krzysztof Szaniewski

Dr N.Med. Krzysztof Szaniewski

Chirurgia Naczyniowa

Umów wizytę