Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt

Cena od 400 zł Zapytaj o raty

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt jest zabiegiem, który wykonywany jest w celu odmłodzenia wyglądu okolic dekoltu.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt

Ocena

5.00
9

Regeneris - osocze bogatopłytkowe dekolt - charakterystyka

Dbałość o wygląd okolicy dekoltu jest raczej domeną przedstawicielek płci pięknej. Ten rejon ciała jest co prawda eksponowany głównie letnią porą, ale nie tylko – jako przykłady wystarczy podać karnawałowe bale, odbywające się zimą, gdzie noszone podczas nich suknie doskonale ukazują okolice dekoltu. Część pacjentek stara się jednak unikać w towarzystwie swojego dekoltu. Powodem takiego postępowania może być obecność na skórze dekoltu różnych zmian, które są związane ze starzeniem się organizmu. Skóra w tej okolicy ciała jest stosunkowo cienka, przez co jest ona bardziej podatna na występowanie takich zmian, jak zmarszczki i przebarwienia, dodatkowo wraz z wiekiem dość szybko dochodzi do utraty jej jędrności i sprężystości.

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt

Oznaki mijających lat życia występują, choć w różnym czasie, to jednak u każdego człowieka. Tak jak dla jednych pacjentów nie stanowią one problemu, tak już inni pacjenci próbują się z nimi uporać i przywrócić sobie młodzieńczy, dawny wygląd. Dawniej z oznakami starzenia można się było tylko pogodzić, dziś – dzięki współczesnej medycynie – można już podejmować próby walki z nimi. Medycyna estetyczna oferuje bowiem szereg zabiegów odmładzających – znaczna część z nich przeprowadzana jest w sposób nieinwazyjny lub jedynie mało inwazyjny.

Jednym z zabiegów, który wykonywany jest w celu odmłodzenia wyglądu okolic dekoltu, jest Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt. Znacząca część pacjentów może nie wiedzieć, czym jest osocze bogatopłytkowe, jednak najprawdopodobniej sytuacja ta w krótkim czasie ulegnie zmianie – preparatem zainteresowanych jest bowiem coraz więcej medycznych specjalistów. Ortopedzi, kardiolodzy, stomatolodzy – przedstawiciele wymienionych to przykłady zaledwie kilku specjalistów, którzy wykorzystują zdolności osocza bogatopłytkowego. Skoro przy pomocy tego preparatu można leczyć różne schorzenia, nie powinno więc dziwić to, że znalazł on zastosowanie również i w medycynie estetycznej.

W osoczu bogatopłytkowym, zgodnie z nazwą, obecne jest osocze krwi oraz płytki krwi (trombocyty). Preparat uzyskuje się poprzez poddanie odpowiedniej obróbce, pobranej wcześniej od danego pacjenta, próbki krwi. Porównując osocze bogatopłytkowe do standardowej krwi, uwagę wzbudza zawartość płytek krwi w pierwszym z wymienionych – ich koncentracja jest nawet ośmiokrotnie wyższa od tej, którą obserwuje się w krążącej w obrębie organizmu krwi.

Same płytki krwi i osocze nie pozwoliłyby uzyskać efektu odmłodzenia dekoltu. Do takowego dochodzić może jednak dzięki substancjom, które obecne są w ziarnistościach trombocytów. Wśród nich wymienia się tzw. czynniki wzrostu, które w różnoraki sposób pobudzają naturalne procesy odnowy organizmu. Dzięki czynnikom wzrostu zachodzi synteza włókien kolagenowych, ale i dochodzi do przebudowy tych włókien, które już są obecne w skórze – a to właśnie te białka odpowiadają za sprężystość i jędrność skórny. Innymi zjawiskami, które występują dzięki działaniu czynników wzrostu, są stymulacja tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, a także nasilenie produkcji elementów macierzy komórkowej. Ostatecznym efektem miejscowego podania osocza bogatopłytkowego jest odmłodzenie skóry w danym, poddawanym zabiegowi, rejonie ciała.

Regeneris - osocze bogatopłytkowe dekolt - korzyści

Zabieg Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt posiada kilka różnych zalet. Jako jedną z podstawowych można uznać to, że osocze bogatopłytkowe nie wywołuje uczuleń – podawany pacjentowi preparat pochodzi przecież bezpośrednio od niego samego. Brak ryzyka wystąpienia alergii sprawia, że z odmłodzenia dekoltu przy pomocy tej metody skorzystać mogą nawet ci pacjenci, których skóra cechuje się wyjątkową wrażliwością czy atopią.

Analizując korzyści zabiegu, warto również pamiętać o tym, że osocze bogatopłytkowe jest środkiem całkowicie naturalnym. W celu odmłodzenia dekoltu przy jego użyciu wykorzystywane są tylko naturalne procesy regeneracyjne ludzkiego ciała – pacjenci nie muszą się więc obawiać, że do ich organizmu zostaną wprowadzone jakieś obce, syntetyczne substancje.

Za inną korzyść odmładzania dekoltu osoczem bogatopłytkowym można uznać to, że zabieg nie zajmuje wiele czasu. Zazwyczaj całkowity czas trwania procedury nie przekracza godziny, bezpośrednio po jej przebyciu pacjent wraca do domu, dlatego też zabieg Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt można polecić tym osobom, które borykają się z ciągłym niedostatkiem czasu.

Jeszcze innym aspektem, który może być uznawany za korzyść zabiegu, jest jego inwazyjność. W przypadku odmładzania dekoltu osoczem bogatopłytkowym jest ona wyjątkowo niska – do wprowadzenia preparatu w obręb skóry dekoltu wykorzystywane są jedynie cienkie, kilkumilimetrowe igły. Podczas Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt nie istnieje konieczność używania jakiegokolwiek skalpela. Do odmłodzenia okolicy dekoltu dochodzi więc w całkowicie niechirurgiczny sposób.

Wskazania do wykonania zabiegu

Podstawowym wskazaniem do przebycia Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt jest chęć poprawy wyglądu skóry w okolicy dekoltu. Z zabiegu mogą skorzystać pacjenci, u których na dekolcie obecne są różnego rodzaju zmarszczki. Procedura może pozwolić również na likwidację przebarwień skórnych, a oprócz tego dzięki jej przebyciu możliwa jest poprawa jędrności oraz zwiększenie stopnia elastyczności skóry dekoltu.

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt może być wskazane również tym pacjentom, którzy planują poprawienie swojej urody, ale jednocześnie nie chcą narażać się na kontakt z chirurgicznym ostrzem. Współczesna medycyna pozwala osiągać zadowalające zarówno lekarza, jak i pacjenta efekty bez używania jakiegokolwiek skalpela. Pacjenci unikający chirurgów nie muszą więc rezygnować z poprawiania własnego wyglądu – mogą oni po prostu wybrać zabieg odmładzania osoczem bogatopłytkowym.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt posiada dużą ilość zalet, mimo tego zabieg nie może wykonany u każdego chętnego do jego przebycia pacjenta. Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu wymienia się obciążenia różnymi schorzeniami. Jako przykłady można tutaj podać choroby nowotworowe, schorzenia autoimmunologiczne oraz choroby hematologiczne. Zabiegu nie można czasem przeprowadzić ze względu na zażywane przez pacjenta leki – taka sytuacja występuje przykładowo wtedy, kiedy pacjent zażywa środki zmniejszające krzepliwość krwi (np. warfarynę lub aspirynę). Nie powinno się wykonywać zabiegu również wtedy, gdy na skórze dekoltu obecne są jakiekolwiek zmiany o charakterze zapalnym. Przeciwwskazaniami do odmładzania dekoltu osoczem bogatopłytkowym, typowymi dla pacjentek, są dodatkowo ciąża oraz okres karmienia dziecka piersią – w przypadku wymienionych zabieg musi zostać odroczony do czasu rozwiązania ciąży lub, odpowiednio, do czasu zakończenia karmienia naturalnego.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Jest ona bardzo istotna, ponieważ podczas niej dochodzi zarówno do oceny tego, czy u pacjenta podanie osocza bogatopłytkowego rzeczywiście pozwoli doprowadzić do odmłodzenia okolicy dekoltu, ale i dlatego, że podczas konsultacji wykluczone zostają ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

W trakcie konsultacji specjalista medycyny estetycznej pyta pacjenta o stosowane przez niego leki. Bardzo istotne jest to, aby powiedzieć lekarzowi o wszystkich zażywanych preparatach, nawet o tych, które można kupić bez recepty. Najważniejsze jest poinformowanie lekarza o zażywaniu środków wpływających na krzepliwość krwi – u pacjentów leczonych takimi preparatami mogłoby bowiem dochodzić do występowania nadmiernych krwawień.

Ostatnim etapem konsultacji jest ustalenie terminu zabiegu. Należy o nim oczywiście pamiętać, ale przed przebyciem Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt nie są wymagane jakieś specjalne przygotowania ze strony pacjenta. Trzeba jedynie mieć na uwadze to, aby dzień przed zabiegiem oraz w dniu jego wykonywania nie nakładać na skórę dekoltu mocnych preparatów kosmetycznych (np. zawierających alkohol). Najkorzystniej jest zgłosić się do gabinetu medycyny jedynie z oczyszczoną, przy pomocy wody i mydła, skórą dekoltu.

Rodzaj znieczulenia

Podczas zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt uzyskany preparat wstrzykiwany jest w skórę dekoltu przy pomocy drobnych igieł. Pacjenci odczuwają nakłucia, jednak dla części z nich nie są one bolesne, dlatego też podczas zabiegu nie jest wymagane stosowanie znieczulenia. Osoby cechujące się większą wrażliwością w zakresie odczuwania bodźców bólowych nie muszą się jednak obawiać – na ich życzenie przed rozpoczęciem odmładzania dekoltu osoczem bogatopłytkowym możliwe jest zastosowanie miejscowo znieczulającego kremu.


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


Jak przebiega zabieg?

Odmładzanie dekoltu osoczem bogatopłytkowym rozpoczyna się od pobrania od pacjenta próbki krwi, z której później przygotowany zostanie stosowany materiał. W tym celu pobiera się zaledwie kilkanaście, bo maksymalnie około 20, mililitrów krwi. Następnym etapem jest poddanie krwi procesom separacji, podczas których od płytek krwi i osocza oddzielane są pozostałe komórki krwi, czyli czerwone i białe krwinki.

Po upływie około 5 minut preparat osocza bogatopłytkowego jest już gotowy do użycia. Możliwe jest wtedy przejście do zasadniczego etapu zabiegu, czyli do iniekcji materiału w obręb skóry dekoltu. W sytuacji, kiedy pacjent postanowi skorzystać ze znieczulenia, iniekcje poprzedzone są aplikacją miejscowo znieczulającej maści.

Odmładzanie dekoltu odbywa się poprzez wykonanie serii iniekcji osocza bogatopłytkowego. Używane są do tego celu kilkumilimetrowe igły, a osocze bogatopłytkowe aplikowane jest techniką mezoterapii. Całkowity czas trwania procedury wynosi od kilkunastu do około 60 minut – jest on zmienny na skutek tego, że u różnych pacjentów może być potrzebna różna liczba iniekcji, dodatkowo zabieg może trwać dłużej wtedy, kiedy stosowane jest znieczulenie miejscowe skóry dekoltu.

Czas i przebieg rekonwalescencji

Bezpośrednio po przebyciu zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt pacjent może wrócić do swojego codziennego życia. Wykonywanie standardowych obowiązków nie powinno być zaburzone – po zabiegu mogą się co prawda pojawiać drobne zasiniaczenia oraz niewielkiego stopnia obrzęk skóry dekoltu, jednak nie powinny one znacząco wpływać na codzienne funkcjonowanie pacjentów. Wymienione problemy – jeżeli nawet się pojawią – zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu maksymalnie kilku dni.

Ze względu na ryzyko wystąpienia po zabiegu obrzęku czy zasiniaczeń, pacjent u którego ma być wykonany zabieg Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt może chcieć z wyprzedzeniem zaplanować sobie urlop, aby uniknąć pokazywania się ze wspominanymi zmianami w towarzystwie innych osób. Istnieje oczywiście taka możliwość, należy jednak podkreślić, że w takiej sytuacji nieobecność w pracy nie musi trwać długo – o szczegóły najlepiej zapytać lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg.

Efekty po zabiegu

Pierwsze zmiany, do których dochodzi w obrębie skóry dekoltu na skutek wprowadzenia osocza bogatopłytkowego, pojawiają się po upływie już 48 godzin od wykonania zabiegu. Są nimi jednak takie zmiany, które nie są zauważalne gołym okiem – w tym czasie rozpoczynają się bowiem procesy odnowy komórkowej. Efekty odmłodzenia dekoltu zauważalne stają się zazwyczaj po upływie dwóch tygodni od przebycia zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt. Mogą nimi być wygładzenie, obecnych wcześniej w obrębie dekoltu, zmarszczek. Jeżeli problemem pacjenta były przebarwienia skórne, to dzięki iniekcjom osocza bogatopłytkowego mogą one zanikać, na skutek czego skóra dekoltu może przybrać jednolitą barwę. Ogólnym efektem zaaplikowania osocza bogatopłytkowego w obręb skóry jest poprawa jej jędrności oraz stopnia nawilżenia.

Zalecenia po zabiegu

Po odmładzaniu dekoltu osoczem bogatopłytkowym pacjenci powinni unikać eksponowania skóry tego rejonu ciała na działanie silnych promieni słonecznych. Niewskazane jest także narażenie dekoltu na działanie wysokich temperatur, dlatego też pacjenci powinni unikać sauny czy korzystania z gorącego prysznica. Pacjentów prosi się także o to, aby unikali stosowania drażniących kosmetyków w obrębie skóry dekoltu. Wymienione ograniczenia obowiązują zazwyczaj przez okres 7 dni od przebycia zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt.

Część pacjentów po przebyciu zabiegu może doświadczać pewnych dolegliwości bólowych. Są one niewielkiego stopnia i nawet może się okazać, że do ich opanowania nie będzie konieczne stosowanie leków przeciwbólowych. Jeżeli jednak pacjent postanowi skorzystać ze środków farmakologicznych, to zalecone może mu być przyjęcie któregoś z ogólnodostępnych bez recepty leków przeciwbólowych.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Na to, jak długo będzie utrzymywał się rezultat przebycia zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt, wpływ mają sami pacjenci. Osoby palące papierosy, pijące alkohol w nadmiernych ilościach czy też te, które niezdrowo się odżywiają i unikają aktywności fizycznej, najprawdopodobniej będą mogły przez krótszy czas cieszyć się efektem odmłodzenia dekoltu osoczem bogatopłytkowym.

Ogólnie szacowany czas utrzymywanie się efektów zabiegu wynosi od kilku miesięcy do roku – jest on zróżnicowany chociażby ze względu na powyżej wspomniane, zależne od samych pacjentów, czynniki. Jeżeli nawet stosunkowo szybko dojdzie do zanikania efektów zabiegu, a pacjent chciałby utrzymać je jak najdłużej, istnieje możliwość powtórzenia odmładzania dekoltu osoczem bogatopłytkowym – o częstości ewentualnego powtarzania zabiegu decyduje, w porozumieniu z pacjentem, lekarz.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt


Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Powikłania po Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt zasadniczo raczej się nie zdarzają. Pacjentom poleca się jednak przestrzegać otrzymywanych po zabiegu zaleceń, ponieważ stosowanie się do nich pozwala nie tylko skrócić czas utrzymywania się ewentualnych śladów po przebyciu procedury, ale i przyspieszyć moment uwidocznienia się rezultatów zabiegu. Unikanie silnego słońca czy wstrzymanie się na krótki czas z eksponowaniem ciała na wysoką temperaturę nie powinno sprawiać pacjentom wyjątkowych trudności, a naprawdę przestrzeganie tych tymczasowych ograniczeń może przynieść bardzo korzystny dla rezultatu odmładzania dekoltu osoczem bogatopłytkowym skutek.

Możliwe powikłania po zabiegu

Dzięki temu, że osocze bogatopłytkowe jest materiałem całkowicie naturalnym, zniwelowane jest ryzyko pojawienia się głównego powikłania związanego z wprowadzaniem do tkanek różnych materiałów, czyli reakcji uczuleniowych. Dzięki niewielkiej inwazyjności zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt inne ewentualności, takie jak np. krwawienia, u pacjentów nieobciążonych (tzn. u takich, którzy np. nie stosują leków zmniejszających krzepliwość krwi) również zasadniczo nie występują.

Takie zdarzenia, jak pojawienia się zasiniaczeń czy obrzęku trudno jest natomiast traktować jako powikłania, ponieważ raczej stanowią one, możliwy do przewidzenia, skutek przebycia zabiegu.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

Uzupełnieniem Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt może być odmładzanie innych okolic ciała, np. grzbietów rąk, twarzy czy okolic oczu. Dodatkowo zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego mogą stanowić uzupełnienie innych zabiegów, które są oferowane przez gabinety medycyny estetycznej. Przykładowo uzupełnienie zabiegu laserowego odmładzania skóry dekoltu poprzez podanie osocza bogatopłytkowego pozwoli nie tylko przyspieszyć procesy regeneracyjne po zabiegu, ale i doprowadzi do zmaksymalizowania uzyskiwanych efektów.

Autor: lek. Tomasz Nęcki

Bibliografia:
"Podstawy Medycyny Estetycznej", pod red. A. Przylipiaka, Białystok 2014, 45-47; Ulusal BG, Platelet-rich plasma and hyaluronic acid - an efficient biostimulation method for face rejuvenation, Journal of cosmetic dermatology, 2016 Sep. 5; Elnehrawy NT et al., Assessment of the efficacy and safety of single platelet-rich plasma injection on different types and grades of facial wrinkles, Journal of Cosmetic Dermatology, 2016 Jul 29; Sclafani AP, Azzi J., Platelet Preparations for Use in Facial Rejuvenation and Wound Healing: A Critical Review of Current Literature, Aesthetic Plastic Surgery 2015 Aug. 39(4):495-505

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg - Regeneris - osocze bogatopłytkowe dekolt.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekoltCena

od 400 zł

Czas trwania

do 60 min

Znieczulenie

miejscowe

Hospitalizacja

niewymagana

Czas regeneracji

kilka dni

Efekty

ok. 2 tygodniach

Trwałość leczenia

od kilku miesięcy do rokuCennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) dekolt w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

NFZ posiada dość szeroki katalog świadczeń, które są przez niego finansowane – obejmuje on jednak tylko takie zabiegi, których celem jest poprawa stanu zdrowia lub ratowanie życia pacjentów. W przypadku odmładzania dekoltu osoczem bogatopłytkowym, zabiegi wykonywane są w celach czysto estetycznych – z tego względu NFZ nie finansuje kosztów ich przebycia.
Bydgoszczod 600 złRaty od 105 złWięcej
Częstochowaod 700 złRaty od 122 złWięcej
Kielceod 490 złWięcej
Krakówod 490 złWięcej
Radomod 700 złRaty od 122 złWięcej
Sopotod 900 złRaty od 157 złWięcej
Szczecinod 700 złRaty od 122 złWięcej
Warszawaod 500 złRaty od 87 złWięcej
Wrocławod 400 złWięcej