Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk

Cena od 400 zł Zapytaj o raty

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk

Ocena

0.00
0

Regeneris - osocze bogatopłytkowe - grzbiety rąk- charakterystyka

Ręce, obok okolic dekoltu oraz twarzy, uznawane są za jedną z okolic ciała, po których najszybciej można wnioskować o wieku danego pacjenta. Upływający czas pozostawia na rękach różne ślady, takie jak chociażby zmarszczki czy przebarwienia. Skóra dłoni wraz z mijającymi latami życia stawać się może coraz mniej elastyczna i jędrna. Nie tylko wiek pacjentów wpływa na to, jak wyglądają ich ręce – przyspieszać procesy starzenia się skóry w tej okolicy ciała mogą narażenia na szkodliwe substancje chemiczne (np. narażenie na detergenty, wynikające z wykonywanego zawodu) czy też częsta ekspozycja rąk na zimno.

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk

Szczęśliwie istnieją sposoby na to, aby zwalczyć oznaki starzenia się skóry rąk – i to nawet bez użycia skalpela chirurgicznego. Wśród wielu nieinwazyjnych (lub minimalnie inwazyjnych) zabiegów, które są wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej, wymienia się procedury z zastosowaniem preparatów osocza bogatopłytkowego.

W przypadku chęci odmłodzenia rąk, pacjenci skorzystać mogą z zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk. Osocze bogatopłytkowe to nic innego, jak pobrana od pacjenta i poddana odpowiedniej obróbce jego własna krew. Z właściwości osocza bogatopłytkowego korzystają nie tylko specjaliści medycyny estetycznej – związek wykorzystywany jest również m.in. przez kardiologów, ortopedów czy stomatologów.

Zainteresowanie osoczem bogatopłytkowym wynika z dużych możliwości tego środka do pobudzania naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. W preparatach tych osiągane stężenie płytek krwi przekracza nawet ośmiokrotnie stężenie tych elementów we krwi krążącej w organizmie. Płytki zawierają szereg różnych substancji, określanych jako czynniki wzrostu. Jako przykłady takich czynników wzrostu podać można naskórkowy czynnik wzrostu czy też płytkowy czynnik wzrostu. Wśród rozmaitych efektów działania związków z tej grupy wymienia się pobudzanie rozwoju nowych naczyń krwionośnych oraz stymulację rozbudowy macierzy międzykomórkowej. Czynniki wzrostu działają również na komórki tkanki łącznej, którymi są fibroblasty. Dzięki takiemu oddziaływaniu dochodzi do przebudowy obecnych w skórze włókien kolagenowych, ale i do produkcji nowych cząsteczek tych białek.

To, że Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk wykorzystuje naturalne zdolności organizmu, to tylko jedna z zalet tego zabiegu – korzyści jest bowiem zdecydowanie więcej.

Regeneris - osocze bogatopłytkowe - grzbiety rąk- korzyści

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk to zabieg przede wszystkim bardzo mało inwazyjny. Do odmłodzenia rąk przy pomocy osocza bogatopłytkowego konieczne jest tylko pobranie krwi, a później wstrzyknięcie otrzymanego preparatu w obręb rąk. U pacjenta nie są wykonywane żadne nacięcia, zastosowania nie znajduje skalpel – do podania Regeneris służą wyłącznie cienkie, kilkumilimetrowe igły.

Kolejną zaletą zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk jest jego bezpieczeństwo. Preparat osocza bogatopłytkowego, który wstrzykiwane jest w tkanki, powstaje na bazie pobranej bezpośrednio od pacjenta krwi. Dzięki temu, że środek jest w pełni autologiczny (czyli pochodzący od osoby poddawanej terapii), likwidowane jest ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej po jego podaniu. Ze względu na powyższe zabieg odmładzania dłoni Regeneris polecony może zostać szczególnie tym pacjentom, którzy chcieliby skorzystać z zabiegów odmładzających, a jednocześnie – ze względu na występowanie u nich wielu różnych alergii – nie mogą oni skorzystać z innych zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej.

Inną korzyścią, wyróżniająca zabieg Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk jest to, że zajmuje on niewiele czasu – pacjent spędza w gabinecie medycyny estetycznej zazwyczaj maksymalnie godzinę. Zabieg nie wymaga pozostawania w placówce medycznej – bezpośrednio po jego przebyciu pacjent wraca do domu. Odmładzanie grzbietów rąk przy pomocy osocza bogatopłytkowego może być więc polecone osobom, które chcą poprawić swój wygląd, a jednocześnie zmagają się z ciągłym brakiem wolnego czasu.

Wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk polecony może zostać pacjentom, u których na dłoniach widoczne są oznaki upływającego czasu. Przy pomocy osocza bogatopłytkowego możliwe jest usunięcie różnych zmarszczek obecnych na dłoniach, ale i przebarwień występujących w tej okolicy ciała. Iniekcje Regeneris pozwalają również uzyskać poprawę w zakresie ogólnej kondycji skóry rąk: dzięki nim stawać się może ona bardziej jędrna i elastyczna.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Istnieje stosunkowo niewiele stanów, które uniemożliwiałyby pacjentom przebycie zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk. W przypadku kobiet przeciwwskazaniami do procedur z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego są okres ciąży oraz karmienie dziecka piersią. Odmładzania rąk przy pomocy Regeneris nie można wykonywać zwykle wtedy, kiedy pacjent stosuje środki powodujące zmniejszenie krzepliwości krwi – jako przykłady takich leków można podać aspirynę czy doustne leki przeciwkrzepliwe, takie jak acenokumarol i warfaryna.

W przypadku schorzeń ogólnoustrojowych, przeciwwskazaniami do zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk są choroby nowotworowe i hematologiczne oraz schorzenia z autoagresji (np. toczeń rumieniowaty układowy). Iniekcji osocza bogatopłytkowego nie można stosować również wtedy, kiedy skóra dłoni pacjenta objęta jest jakimikolwiek procesami chorobowymi - dotyczy to nawet takich zaburzeń, jak pozornie błahy stan zapalny.

Przed zabiegiem

Najbardziej wstępnym etapem Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk jest poprzedzająca zabieg konsultacja. Podczas niej dłonie zgłaszającego się do gabinetu medycyny estetycznej pacjenta podlegają dokładnej ocenie, wykluczane są również ewentualne przeciwwskazania do zastosowania preparatu osocza bogatopłytkowego.

Pacjent podczas konsultacji zostanie zapewne również zapytany o przyjmowane przez siebie leki. Istotne jest, aby wspomnieć lekarzowi o wszelkich zażywanych przez siebie środkach, również tych możliwych do kupienia bez recepty. Szczególnie istotne jest, aby poinformować lekarza o przyjmowaniu środków wpływających hamująco na krzepnięcie krwi. Stosowanie takich leków mogłoby spowodować, że podczas zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk doszłoby do przedłużonego krwawienia.

Zakończeniem konsultacji jest ustalenie terminu zabiegu. Przed przebyciem Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk nie są wymagane specjalne przygotowania ze strony pacjenta. W dniu zabiegu nie powinno się nakładać na ręce żadnych kosmetyków (takich jak np. balsamy czy kremy odżywcze) – najlepiej przed przybyciem do placówki medycznej oczyścić je po prostu przy pomocy wody oraz mydła.

Rodzaj znieczulenia

Podczas zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk znieczulenie w ogóle nie jest wymagane. Odczucia towarzyszące pobraniu krwi (jeżeli w ogóle jakieś się pojawiają) są miernego nasilenia, podobnie jest z odczuciami towarzyszącymi iniekcjom osocza bogatopłytkowego. Wstrzykiwanie preparatu w tkanki grzbietu ręki odbywa się przy pomocy kilkumilimetrowych igieł, dlatego też zazwyczaj nie towarzyszą temu jakieś bardziej znaczące dolegliwości bólowe.

Zdarzyć się jednak może, że pacjent chcący skorzystać z odmładzania grzbietów rąk preparatem osocza bogatopłytkowego będzie wyjątkowo wrażliwy na bodźce bólowe. W takiej sytuacji możliwe jest oczywiście skorzystanie ze znieczulenia – do tego celu stosuje się znieczulający miejscowo krem (należy jednak pamiętać, że zastosowanie znieczulenia nieznacznie wydłuża czas trwania całego zabiegu).


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


Jak przebiega zabieg?

Pierwszy etap zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk koncentruje się wokół przygotowania preparatu osocza bogatopłytkowego. W tym celu pobierana jest od pacjenta krew – zazwyczaj pobiera się ją z żyły odłokciowej. Aby uzyskać wartościowy i pozwalający uzyskać pożądane efekty materiał, nie jest konieczne uzyskiwanie dużej ilości krwi od pacjenta – wystarczające jest pobranie kilkunastu mililitrów (maksymalnie około 20 mililitrów) krwi.

Kiedy już wstępny materiał zostanie uzyskany, możliwe jest przejście do kolejnego etapu zabiegu, czyli do przygotowania właściwego preparatu osocza bogatopłytkowego. W przypadku zabiegów firmowanych jako Regeneris do tego celu stosowane są specjalne zestawy szwajcarskiego pochodzenia. Uzyskana od pacjenta krew trafia do urządzenia, w którym dochodzi do oddzielenia płytek krwi od pozostałych obecnych w próbce elementów, czyli krwinek czerwonych (erytrocytów) oraz krwinek białych (leukocytów). Ostatecznie uzyskiwany jest skoncentrowany preparat płytek zawieszonych w osoczu krwi. Procesy separacji elementów morfotycznych krwi zajmują zwykle czas nie dłuższy niż 5 minut.

Gotowy preparat osocza bogatopłytkowego może już zostać wstrzyknięty do tkanek grzbietów rąk pacjenta. W zależności od preferencji osoby, u której wykonywany jest zabieg Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk, iniekcje są wykonywane od razu po uzyskaniu właściwego materiału lub też poprzedza je zastosowanie kremu o działaniu miejscowo znieczulającym.

Wykonanie iniekcji nie jest zbyt czasochłonne. Ich dokładna ilość (i związany z tym całkowity czas trwania zabiegu) zależne są od potrzeb danego pacjenta, czyli w głównej mierze od tego, w jakim stanie są jego grzbiety rąk – w przypadku bardziej zaawansowanych zmian związanych ze starzeniem się skóry rąk, iniekcji potrzebnych będzie więcej, z kolei przy obecności dyskretnych oznak starzenia wystarczający efekt zostanie uzyskany przy mniejszej ilości wstrzyknięć osocza bogatopłytkowego.

Czas i przebieg rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk pacjent wraca do domu. Nie istnieje konieczność dłuższego przebywania w domu – do zwyczajnych obowiązków można powrócić nawet tego dnia, w którym zabieg był wykonywany. O wzięciu urlopu mogą natomiast pomyśleć te osoby, które w swojej pracy narażone są na działanie różnego rodzaju substancji wywierających szkodliwe działanie na skórę rąk. O szczegóły oraz zalecenia dotyczące odpoczynku pacjent powinien zapytać lekarza przeprowadzającego zabieg – będzie on w stanie udzielić najbardziej kompetentnych odpowiedzi.

Efekty po zabiegu

Rezultatem zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk jest stymulacja procesów regeneracji ciała. Dzięki zmianom dotyczącym włókien kolagenowych (polegających na ich przemodelowaniu oraz na wzmożeniu produkcji nowych włókien kolagenu) skóra grzbietów rąk staje się bardziej elastyczna i jędrniejsza, dochodzi również do spłycenia oraz do zanikania obecnych wcześniej na niej zmarszczek. Poprzez iniekcje osocza bogatopłytkowego dochodzi do likwidacji przebarwień skórnych. Poprawie ulega również stopień nawodnienia skóry. Ogólnie efektem zabiegu jest uzyskanie młodziej wyglądających grzbietów rąk.

Efekty Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk pojawiają się po pewnym czasie – wspomniane procesy regeneracyjne trwają nawet przez kilkanaście tygodni po przeprowadzeniu iniekcji osocza bogatopłytkowego. Pierwsze procesy przebudowy tkanki skórnej zachodzą co prawda już w ciągu 48 godzin od zabiegu, jednak pierwsze zauważalne zmiany stają się widoczne po około dwóch tygodniach od wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Ostateczne rezultaty wprowadzenia osocza bogatopłytkowego w obręb grzbietów rąk uwidaczniają się po około trzech miesiącach.

U różnych pacjentów efekty odmładzania grzbietów rąk przy pomocy Regeneris mogą pojawiać się w nieco odmiennych od powyżej podanych ramach czasowych. Wpływ na tempo zachodzenia procesów regeneracyjnych mają bowiem m.in. wiek danego pacjenta czy też ogólny stan jego zdrowia. U osoby młodszej i pozbawionej schorzeń przewlekłych rezultaty iniekcji osocza bogatopłytkowego pojawiają się zazwyczaj wcześniej niż u pacjenta starszego i obarczonego jakimiś chorobami przewlekłymi.

Zalecenia po zabiegu

Przez pierwsze kilka dni należy szczególnie dbać o dłonie. Pacjenci powinni, przez około tydzień, starać się nie wystawiać ich na działanie silnego światła słonecznego. Po zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk dochodzić może do występowania przemijającego, niewielkiego stopnia obrzęku. W przypadku, gdyby w pierwszych dniach po iniekcjach osocza bogatopłytkowego pacjent skorzystał z sauny czy gorącej kąpieli, taka dolegliwość mogłaby się nasilić, dlatego też do momentu, aż ewentualny obrzęk ustąpi, pacjentom zaleca się unikanie wspomnianych powyżej sytuacji.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Nie jest możliwe udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak długo utrzymują się efekty Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk. Taka sytuacja wynika z tego, że utrzymywanie się rezultatów zależy zarówno od wieku pacjenta przechodzącego zabieg, jak i od stylu życia, który taki pacjent prowadzi. Niezdrowa dieta, palenie papierosów czy nadmierne spożywanie alkoholu są czynnikami, które zdecydowanie mogą skrócić czas występowania pozytywnych skutków wstrzykiwania preparatu osocza bogatopłytkowego w grzbiety rąk.

Efekty zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk widoczne mogą nawet przez 12 miesięcy. Pacjenci, którzy chcieliby cieszyć się rezultatami zabiegu przez dłuższy czas, mogą skorzystać z dodatkowych iniekcji osocza bogatopłytkowego. To, po jakim czasie zostanie pacjentowi zaproponowane powtórzenie zabiegu, zależne jest w głównej mierze od jego potrzeb – decyzja podejmowana jest wspólnie przez pacjenta oraz przez specjalistę medycyny estetycznej.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk


Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Po przebyciu zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk pacjenci przez około tydzień powinni unikać stosowania na skórę rąk silnych preparatów kosmetycznych. Przestrzeganie otrzymanych od lekarza zaleceń (dotyczących chociażby unikania sauny czy silnego słońca) sprawi, że ewentualne ślady po zabiegu szybko ustąpią, a oprócz tego efekty procedury pojawią się zdecydowanie szybciej.

Możliwe powikłania po zabiegu

Ogólnie powikłania po zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk pojawiają się rzadko – wynika to z tego, że stosowany jest preparat naturalny, a do tego pochodzi on bezpośrednio od przebywającego zabieg pacjenta. Dzięki temu ryzyko takich zdarzeń, jak np. reakcja uczuleniowa, w zasadzie nie występuje.

Innym aspektem, dzięki któremu ryzyko pojawiania się powikłań po odmładzaniu grzbietów rąk przy pomocy Regeneris jest bardzo niskie, jest bardzo mała inwazyjność procedury. Dzięki temu, że do wprowadzania preparatów osocza bogatopłytkowego do tkanek stosowane są iniekcje, istnieje bardzo niewielkie ryzyko doprowadzenia do jakichś uszkodzeń.

Teoretycznie jako powikłania można by traktować zaczerwienienie skóry oraz pojawiający się po zabieg obrzęk rąk, jednakże (jeżeli w ogóle takie problemy wystąpią), to są one niewielkiego nasilenia, a oprócz tego po kilku dniach, całkowicie samoistnie, ustępują. W przypadku, gdy wymienionym towarzyszą dolegliwości bólowe, można je w łatwy sposób złagodzić. Do tego celu nie jest nawet konieczne stosowanie leków przeciwbólowych – wystarczające zazwyczaj okazuje się skorzystanie z chłodnych (ale nie lodowatych) okładów.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

Pacjentom korzystającym z zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk raczej nie są proponowane dodatkowe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Wynika to z tego, że to raczej zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego stosowane są jako uzupełnienie innych procedur, takich jak np. zabiegi laserowe czy mikrodermabrazja. W takich sytuacjach zastosowanie osocza bogatopłytkowego ma na celu przyspieszyć procesy regeneracji skóry oraz zmaksymalizować uzyskiwane efekty tych innych zabiegów.

Autor: lek. Tomasz Nęcki

Bibliografia:
"Podstawy Medycyny Estetycznej", pod red. A. Przylipiaka, Białystok 2014, 45-47; Ulusal BG, Platelet-rich plasma and hyaluronic acid - an efficient biostimulation method for face rejuvenation, Journal of cosmetic dermatology, 2016 Sep. 5; Elnehrawy NT et al., Assessment of the efficacy and safety of single platelet-rich plasma injection on different types and grades of facial wrinkles, Journal of Cosmetic Dermatology, 2016 Jul 29; Sclafani AP, Azzi J., Platelet Preparations for Use in Facial Rejuvenation and Wound Healing: A Critical Review of Current Literature, Aesthetic Plastic Surgery 2015 Aug. 39(4):495-505

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg - Regeneris - osocze bogatoplytkowe - grzbiety rąk

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąkCena

od 400 zł

Czas trwania

kilkanaście minut, maksymalnie godzina

Znieczulenie

niekonieczne, może być zastosowane miejscowe

Hospitalizacja

niekonieczna

Czas regeneracji

powrót do codziennych obowiązków nawet tego samego

Efekty

pierwsze po kilku dniach, ostateczne po kilku tygo

Trwałość leczenia

kilka miesięcy – rok (czas utrzymywania się efektóCennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje tylko te procedury, których wykonanie ma na celu leczenie oraz poprawę stanu zdrowia pacjentów. W przypadku Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk celem jest uzyskanie lepszego wyglądu dłoni – NFZ nie finansuje procedur z zakresu medycyny estetycznej, dlatego też pacjenci chcący przebyć zabieg muszą sfinansować go z własnych środków.
Bydgoszczod 400 złWięcej
Częstochowaod 700 złRaty od 122 złWięcej
Kielceod 490 złWięcej
Krakówod 490 złWięcej
Sopotod 900 złRaty od 157 złWięcej
Szczecinod 700 złRaty od 122 złWięcej
Warszawaod 400 złWięcej
Wrocławod 400 złWięcej