Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz (wampirzy lifting)

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz (wampirzy lifting)

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz (wampirzy lifting)

Cena od 400 zł Zapytaj o raty

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz (wampirzy lifting) - skutkiem zastosowania osocza bogatopłytkowego jest pobudzenie do przebudowy oraz do syntezy nowych włókien kolagenowych w obrębie skóry.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz (wampirzy lifting)

Ocena

4.74
54

Regeneris - osocze bogatopłytkowe - twarz- charakterystyka

Preparaty osocza bogatopłytkowego (określane skrótem PRP, pochodzącym od angielskiej nazwy platelet-rich plasma) w świecie medycznym wykorzystywane są od kilkudziesięciu lat. Przy użyciu osocza bogatopłytkowego leczone są schorzenia ortopedyczne, reumatologiczne czy nawet kardiologiczne, zainteresowani preparatem są również stomatolodzy – można przy jego pomocy leczyć chociażby choroby przyzębia. Od niedawna PRP wykorzystywane jest również w medycynie estetycznej, jednym z przykładów zastosowania preparatu w tej dyscyplinie medycyny jest zabieg Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz, określany także mianemu „wampirzego liftingu”.
Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz (wampirzy lifting)
Skąd się bierze tak duże zainteresowanie preparatami osocza bogatopłytkowego? Otóż ten całkowicie naturalny środek posiada niezwykle cenne właściwości. Osocze bogatopłytkowe, uzyskiwane bezpośrednio od mającego być nim leczonego pacjenta, zawiera koncentrat różnych czynników wzrostu oraz płytek krwi (stężenie tych ostatnich w preparacie osocza bogatopłytkowego może być nawet ośmiokrotnie wyższe od stężenia płytek krwi we krwi obwodowej).

Substancjami o szczególnie cennym działaniu, które znajdują się w osoczu bogatopłytkowym, są m.in.:

  • naskórkowy czynnik wzrostu,
  • płytkowy czynnik wzrostu,
  • transformujące czynniki wzrostu,
  • naczyniowo-śródbłonkowy czynnik wzrostu.

Wymienione powyżej substancje uwalniane są bezpośrednio ze znajdujących się w preparacie osocza bogatopłytkowego płytek krwi. Fizjologicznie czynniki wzrostu również są produkowane w organizmie i wywierają w nim swoje działanie. Skoncentrowanie ich w niewielkiej ilości preparatu osocza bogatopłytkowego i następnie miejscowe podanie w daną okolicę ciała sprawia, że mają one szansę wywierać, zdecydowanie większy niż fizjologicznego, wpływ na tkanki.

Skutkiem zastosowania osocza bogatopłytkowego jest pobudzenie do przebudowy oraz do syntezy nowych włókien kolagenowych w obrębie skóry. Dzięki czynnikom wzrostu dochodzi także do stymulacji powstawania nowych naczyń krwionośnych oraz do syntezy elementów macierzy międzykomórkowej. Uzyskiwane efekty bazują więc na pobudzaniu naturalnych zdolności organizmu do regeneracji.

Osocze bogatopłytkowe uzyskiwać można przy pomocy różnych zestawów. Jednym ze służących temu celowi zestawów jest Regeneris, objęty szwajcarskim patentem. Przy pomocy tego zestawu przeprowadzać można liczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – jednym z nich jest „wampirzy lifting”, profesjonalnie nazywany Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz.

Regeneris - osocze bogatopłytkowe - twarz- korzyści

Główną zaletą „wampirzego liftingu” jest to, że do odmłodzenia twarzy wykorzystywany jest całkowicie naturalny preparat. Dzięki temu, że uzyskiwany jest on bezpośrednio od pacjenta, nie istnieje ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej czy to pod postacią niewielkiego natężenia pokrzywki, czy też znacznej, niebezpiecznej dla życia reakcji anafilaktycznej. Osocze bogatopłytkowe jest środkiem całkowicie naturalnym, dzięki czemu pacjenci unikają wprowadzania do swoich tkanek substancji syntetycznych.

Nie tylko bezpieczeństwo stanowi zaletę zabiegu Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz. Pod uwagę należy wziąć także to, że przebycie zabiegu nie zaburza codziennego funkcjonowania pacjenta. Owszem, po „wampirzym liftingu” przez krótki czas (sięgający maksymalnie kilkudziesięciu godzin) mogą być widoczne ślady przebycia procedury, jednakże zabieg Regeneris w żadnym stopniu nie upośledza możliwości wyjścia do pracy czy na spotkanie towarzyskie.

Analizując korzyści „wampirzego liftingu”, nie sposób nie wspomnieć o bardzo małej inwazyjności zabiegu. Podczas odmładzania twarzy tą właśnie metodą skalpel w ogóle nie znajduje zastosowania – wprowadzanie osocza bogatopłytkowego odbywa się przy użyciu cienkich, kilkumilimetrowych igieł lub kaniul. Oprócz tego warto nadmienić, że procedura – jeżeli w ogóle – to jest związana z niewielkiego stopnia dolegliwościami bólowymi (którym można zresztą zapobiegać dzięki możliwości znieczulenia skóry twarzy przed zabiegiem).

Wskazania do wykonania zabiegu

Procesy starzenia się – prędzej czy później – zauważalne stają się zasadniczo u każdego człowieka. Zaczynają się one wcześniej, niż można by potencjalnie przypuszczać – sugeruje się, że pierwsze zmarszczki zaczynają się tworzyć nawet już po 25. roku życia. U jednych pacjentów upływający czas zostawia wyraźne ślady, z innymi obchodzi się łagodniej, jednakże oznaki starzenia się widoczne są w końcu u każdego.

Współczesna medycyna pozwala jednak zwalczać oznaki przemijającego czasu. Wspomniane szczególnie widoczne są w obrębie twarzy, dlatego też to właśnie zabiegi dedykowane tej okolicy ciała wydają się najpopularniejszymi wśród pacjentów. Coraz większe zainteresowanie budzą te zabiegi, podczas których wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe – związane jest to z tym, że preparat pozwala zlikwidować obecność wielu różnych problemów dotyczących wyglądu skóry twarzy.

Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz zastosowane może być u pacjentów, u których zauważalne są oznaki starzenia się skóry twarzy. Zabieg pozwala odmłodzić i zrewitalizować wygląd twarzy. Przy pomocy osocza bogatopłytkowego możliwe jest usunięcie blizn (np. potrądzikowych) oraz likwidacja zmarszczek na twarzy. Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz pozwala również pozbyć się przebarwień i wyrównać koloryt skóry. Zabieg polecić można również osobom, które przebyły inne procedury z zakresu medycyny estetycznej w obrębie twarzy – osocze bogatopłytkowe nie tylko przyspiesza procesy regeneracji skóry po takich zabiegach, ale i może doprowadzić do zwiększenia efektywności tych innych procedur.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

W przypadku zabiegu Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz wyróżnia się niewiele przeciwwskazań co do możliwości jego przeprowadzania. Jako te nieliczne przeciwwskazania wymienia się obecność u pacjenta schorzeń nowotworowych, chorób hematologicznych i autoimmunologicznych oraz stanów zapalnych skóry twarzy i aktywną infekcję wirusem opryszczki. Odmładzanie twarzy osoczem bogatopłytkowym nie powinno być również przeprowadzane u pacjentek w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do zabiegu Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz może być także przyjmowanie przez pacjenta niektórych leków – dotyczy to przede wszystkim środków, które zmniejszają krzepliwość krwi (np. aspiryny czy doustnych antykoagulantów, takich jak np. warfaryna czy acenokumarol).

Przed zabiegiem

Przed przebyciem Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz nie jest wymagane podejmowanie jakichś wyjątkowych przygotowań. W dzień zabiegu pacjent powinien unikać nakładanie na twarz kremów, podkładów i innych kosmetyków – najkorzystniej jest po prostu przybyć do kliniki medycyny estetycznej z oczyszczoną skórą twarzy.

Przed wykonaniem iniekcji osocza bogatopłytkowego odbywa się oczywiście konsultacja pacjenta z lekarzem. Podczas konsultacji lekarz ocenia, w które miejsca twarzy będzie wstrzykiwany preparat Regeneris. Wizyta konsultacyjna ma też na celu wykluczenie obecności u pacjenta, wspominanych wcześniej, ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz. Podkreślenia wymaga to, że pacjent powinien poinformować lekarza o wszelkich zażywanych przez siebie na stałe lekach. Szczególnie istotna jest informacja o przyjmowaniu leków zmniejszających krzepliwość krwi. Przeprowadzenie „wampirzego liftingu” u osoby przyjmującej takie leki mogłoby bowiem wiązać się z ryzykiem wystąpienia przedłużonego krwawienia.

Rodzaj znieczulenia

Znieczulenie podczas zabiegu Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz nie jest wymagane. Nie oznacza to jednak, że pacjenci bardziej wrażliwi na doznania bólowe powinni się obawiać zabiegu – możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego przy pomocy kremu znieczulającego. Należy jednak podkreślić, że znieczulenie zdecydowanie nie jest konieczne – owszem, skutkiem iniekcji osocza bogatopłytkowego może być niewielkiego natężenia ból, jednak zazwyczaj jego nasilenie nie wymaga stosowania jakichkolwiek środków przeciwbólowych.


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


Jak przebiega zabieg?

Pierwszy etap zabiegu Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz może się różnić w zależności od tego, jakie są preferencje pacjenta. W przypadku osób, które zdecydują się na znieczulenie, „wampirzy lifting” rozpoczyna się od nałożenia na twarz pacjenta miejscowo znieczulającego kremu. Do wystąpienia działania znoszącego doznania bólowe konieczny jest czas, szacowany zazwyczaj na około 15-20 minut. Pacjent nie przebywa w tym czasie w gabinecie bezczynnie – w okresie oczekiwania na zadziałanie kremu znieczulającego pobrana może być od niego krew. W przypadku pacjentów, którzy nie czują potrzeby stosowania znieczulenia, etap ten jest pomijany i zabieg Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz rozpoczyna się od razu od pobrania od pacjenta krwi.

Choć teoretycznie nazwa mogłaby sugerować co innego, to jednak podczas „wampirzego liftingu” pacjent nie traci znacznej ilości krwi. Aby móc przeprowadzić iniekcje osocza bogatopłytkowego i uzyskać zadowalające efekty odmłodzenia twarzy, wystarczające jest pobranie kilkudziesięciu mililitrów krwi – maksymalnie około 20 mililitrów.

Po dokonaniu pobrania krwi preparat musi zostać odpowiednio przygotowany. Probówka trafia do wirówki, w której dochodzi do odseparowania płytek krwi i osocza od innych elementów komórkowych, które są obecne w próbce, czyli od czerwonych i białych krwinek. Procesy wirowania zajmują kilka (około pięciu) minut, po których uzyskiwany jest gotowy do wstrzykiwania preparat osocza bogatopłytkowego.

Po opisanych powyżej, wstępnych przygotowaniach możliwe jest przejście do zasadniczego etapu zabiegu Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz. Podczas „wampirzego liftingu” dokonywana jest seria iniekcji – ich ilość zależna jest od stanu twarzy konkretnego pacjenta. Odbywać się to może różnymi sposobami, zastosowanie znajduje tutaj zarówno technika mezoterapii, jak i liniowe wprowadzanie osocza bogatopłytkowego wzdłuż zmarszczek czy innych niedoskonałości. W przypadku, kiedy Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz stanowi uzupełnienie innych zabiegów medycyny estetycznej (np. mikrodermabrazji), zastosowane mogą być tzw. maski komórkowe.

Dokładny czas trwania zabiegu jest różny, zależy on zarówno od tego, czy na twarz pacjenta będzie nakładany krem znieczulający jak i od tego, jak dużo iniekcji będzie wykonywanych. Ogólnie zabieg Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz zazwyczaj nie zajmuje więcej niż 60 minut.

Czas i przebieg rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz pacjent może udać się do domu czy nawet do pracy. Taka możliwość wynika z tego, że po zabiegu pozostają jedynie drobne ślady po dokonaniu iniekcji osocza bogatopłytkowego (przypominają one drobne siniaczki). Ustępują one maksymalnie w ciągu kilku dni. Poza wspomnianymi, u pacjentów po „wampirzym liftingu” pojawiać się może niewielkiego stopnia obrzęk w obrębie twarzy, który również ustępuje po kilku dobach.

W sytuacji, gdy pacjent odczuwa dyskomfort związany z obecnością na swojej twarzy zaczerwienienia czy obrzęku, może on oczywiście pozostać w domu aż do czasu ich ustąpienia. Osoby planujące urlop z wyprzedzeniem powinny jednak porozmawiać o tym z lekarzem, który będzie przeprowadzał „wampirzy lifting” - będzie on w stanie udzielić konkretnych szczegółów co do ewentualnego czasu przebywania w domu po zabiegu. Zazwyczaj powyżej wspomniane dolegliwości ustępują w ciągu 2-3 dni.

Efekty po zabiegu

Rezultatem „wampirzego liftingu” jest odmłodzenie wyglądu twarzy. Poprawie ulega stan nawodnienia skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej elastyczna. Dzięki wzmożonej syntezie włókien kolagenowych skóra twarzy staje się bardziej jędrna i sprężysta. Osocze bogatopłytkowe doprowadza też do spłycenia zmarszczek oraz – dzięki likwidowaniu przebarwień – ujednolica koloryt skóry.

Do pierwszych procesów regeneracyjnych w obrębie twarzy, stymulowanych przez substancje zawarte w preparacie osocza bogatopłytkowego, dochodzi już w ciągu dwóch dób od przebycia „wampirzego liftingu”. Pierwsze zauważalne efekty pojawiają się po około dwóch tygodniach, pełny rezultat pojawia się po około 3 miesiącach. Efekty pojawiają się po takim czasie, ponieważ procesy, o których była mowa wcześniej – takie jak powstawanie nowych naczyń krwionośnych czy nowych elementów strukturalnych skóry – zajmują czas.

Dla uzyskania maksymalnego efektu zabiegu Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz zaleca się wykonywanie go w 2-3 sesjach oddzielonych od siebie kilkutygodniowymi odstępami (standardowo zaleca się przeprowadzać „wampirzy lifting” co 3-4 tygodnie, możliwe jest również dokonywanie poszczególnych iniekcji osocza bogatopłytkowego po upływie miesiąca od pierwszego zabiegu, a następnie po upływie kolejnych sześciu miesięcy).

Zalecenia po zabiegu

Po przebyciu „wampirzego liftingu” zaleca się, przez około tydzień, unikania eksponowania twarzy na silne światło słoneczne. W przypadku wystąpienia obrzęku twarzy pacjent powinien – do czasu jego ustąpienia – wstrzymać się od korzystania z sauny czy gorących kąpieli. Są to zjawiska rzadkie, ale mogą pojawić się niewielkiego stopnia podrażnienie twarzy czy dolegliwości bólowe – ustępują one samoistnie, jednakże w razie chęci ich złagodzenia pacjenci mogą skorzystać z chłodnych okładów.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Czas utrzymywania się efektów zabiegów Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz jest zmienny. U jednych pacjentów będą one zauważalne przez trzy miesiące, u innych – nawet przez rok. Na to, jak długo będzie możliwe cieszenie się z efektów „wampirzego liftingu” mają wpływ sami pacjenci. W przypadku prowadzenia zdrowego trybu życia rezultaty utrzymają się zdecydowanie dłużej niż w sytuacji, gdy pacjent nie odpoczywa przez wystarczająco dużą ilość czasu czy też gdy korzysta z używek, takich jak alkohol czy papierosy.

Jeżeli nawet po jakimś czasie efekty „wampirzego liftingu” staną się mniej zauważalne, to możliwe jest powtarzanie iniekcji osocza bogatopłytkowego w przyszłości. Decyzja o częstości wykonywania zabiegu odmładzania twarzy osoczem bogatopłytkowego podejmowana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb danego pacjenta oraz od doświadczenia lekarza.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz (wampirzy lifting)


Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Po przebyciu „wampirzego liftingu” przez kilka dni pacjenci mogą unikać stosowania silnych kosmetyków w obrębie twarzy. Przestrzeganie otrzymanych po zabiegu zaleceń (dotyczących unikania przez kilka dni silnego światła słonecznego czy korzystania z sauny) sprawi, że stan skóry szybko powróci do normy, a efekty zabiegu Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz pojawią się zdecydowanie szybciej.

Możliwe powikłania po zabiegu

Powikłania po „wampirzym liftingu” w zasadzie nie występują. Jak podkreślano już wcześniej, preparat jest całkowicie naturalny, pochodzący bezpośrednio od leczonego nim pacjenta, dlatego też ryzyko wystąpienia objawów uczulenia (istniejące przy korzystaniu z syntetycznych środków) nie istnieje.

Możliwość pojawienia się po zabiegu zaczerwienienia skóry twarzy czy niewielkiego stopnia obrzęku stanowi z kolei naturalny skutek zabiegu i samoistnie, w ciągu maksymalnie kilku dni, dochodzi do ustąpienia takich dolegliwości.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

Po „wampirzym liftingu” raczej nie jest konieczne wykonywanie dodatkowych zabiegów. To same iniekcje osocza bogatopłytkowego traktowane są jako metoda wspomagająca inne procedury medycyny estetycznej, takie jak mikrodermabrazja czy zabiegi laserowe.

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) grzbiety rąk
Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja

Autor: lek. Tomasz Nęcki

Bibliografia:
"Podstawy Medycyny Estetycznej", pod red. A. Przylipiaka, Białystok 2014, 45-47; Ulusal BG, Platelet-rich plasma and hyaluronic acid - an efficient biostimulation method for face rejuvenation, Journal of cosmetic dermatology, 2016 Sep. 5; Elnehrawy NT et al., Assessment of the efficacy and safety of single platelet-rich plasma injection on different types and grades of facial wrinkles, Journal of Cosmetic Dermatology, 2016 Jul 29; Sclafani AP, Azzi J., Platelet Preparations for Use in Facial Rejuvenation and Wound Healing: A Critical Review of Current Literature, Aesthetic Plastic Surgery 2015 Aug. 39(4):495-505

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg - Regeneris - osocze bogatopłytkowe - twarz

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz (wampirzy lifting)Cena

od 400 zł

Czas trwania

do 60 minut

Znieczulenie

miejscowe

Hospitalizacja

niewymagana

Czas regeneracji

maksymalnie 2-3 doby

Efekty

po kilku dniach - tygodniach

Trwałość leczenia

zależna od pacjentaCennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz (wampirzy lifting) w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Regeneris – osocze bogatopłytkowe (PRP) twarz jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej – Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje procedur, których zastosowanie ma na celu poprawić wygląd pacjenta. W przypadku chęci przebycia „wampirzego liftingu” pacjenci muszą pokryć jego koszty z własnych środków.
Bydgoszczod 600 złRaty od 105 złWięcej
Częstochowaod 700 złRaty od 122 złWięcej
Kielceod 490 złWięcej
Krakówod 490 złWięcej
Radomod 700 złRaty od 122 złWięcej
Rzeszówod 800 złRaty od 140 złWięcej
Sopotod 900 złRaty od 157 złWięcej
Szczecinod 700 złRaty od 122 złWięcej
Warszawaod 500 złRaty od 87 złWięcej
Wrocławod 400 złWięcej