Wycięcie znamienia skórnego

Wycięcie znamienia skórnego

Cena od 100 zł Zapytaj o raty

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Wycięcie znamienia skórnego

Ocena

0.00
0

Znamiona barwnikowe są rezultatem stanowią łagodnego rozrost melanocytów, czyli komórek produkujących barwnik melaninę, tworzących skupiska na granicy naskórka i skóry właściwej oraz w obrębie skóry właściwej. Większość osób ma co najmniej kilka znamion barwnikowych wrodzonych lub nabytych. Znamiona nabyte nie są obecne od urodzenia, ale mogą pojawiać się już w okresie dzieciństwa, a na ich liczbę i wielkość mają wpływ czynniki genetyczne oraz środowiskowe, np. promieniowanie ultrafioletowe.

Usuwanie znamion skórnych

Obecnie dostępne są dwie metody usuwania znamion - laserowe i chirurgiczne. Wybór metody usunięcia znamienia należy do specjalisty. Właściwie większość zmian można zakwalifikować do zabiegu laserowego. Jednak niektóre z nich muszą być usunięte przy pomocy skalpela. Laserem także można wycinać niedoskonałości skórne (np. kurzajki – wycinane są głęboko, od spodu, nie zaś odparowywane powierzchniowo), wystarczy tylko zmienić jego końcówkę.

Dla kogo:

Zmiany łagodne usuwa się w przypadku ewentualnego podejrzenia przez lekarza przemiany w nowotwór złośliwy lub na prośbę pacjenta z przyczyn estetycznych. Znamiona, które mogą być złośliwe usuwa się, jeśli stały się niesymetryczne, nastąpiła w nich gwałtowna zmiana ich wyglądu, powierzchni lub wielkości.

Laserowe usuwanie znamion

Metoda laserowa pozwala na usunięcie znamion bez przerywania ciągłości skóry oraz bez pozostawienia na niej blizn. Jest to właściwie odparowywanie komórek za pomocą wiązki bardzo wysokiej energii. Laserem CO2 można usuwać zarówno zmiany na powierzchni skóry, jak również te w skórze. Tego typu zabiegi wykonuje się też u dzieci.

Jak wygląda zabieg?

Najczęściej stosuje się znieczulenie miejscowe przy pomocy maści znieczulającej Emla, która która działa po 30–60 minutach. Pacjent w taki sposób znieczulony może w czasie zabiegu odczuwać delikatne ukłucia. Gdy znieczulenie zadziała, lekarz wykonuje laserem tzw. strzały, które niszczą zmiany (usunięcie jednej, w zależności od jej wielkości, trwa 1–5 minut). Grubsze zmiany usuwa się etapami – stopniowo są one spłycane. Między kolejnymi zabiegami robi się 4–8 tygodni przerwy.

Jak uniknąć powikłań?

Po zabiegu skóra w okolicy działania lasera może być lekko spuchnięta, nie należy jej pocierać ani drażnić. Przez 24 godziny nie można też jej moczyć, a do trzech miesięcy trzeba unikać słońca, bo mogą pojawić się na niej przebarwienia.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

Po zabiegu w miejscu zmiany powstaje niekrwawiąca ranka. Przekształca się ona w strupek, który po paru dniach odpada. Odsłania tym samym nową, różowawą skórę, bardziej wrażliwą i nieco cieńszą niż ta dookoła. Z czasem jej struktura wzmacnia się i ujednolica. Po zabiegu nie zostaje najmniejsza nawet blizna.

Chirurgiczne usuwanie znamion

Chirurgiczne usuwanie znamion barwnikowych przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym,  znamię wycina się przy pomocy skalpela a ranę zszywa się zakładając szwy chirurgiczne po dokładnym zbliżeniu jej brzegów. Następnie zakłada się jałowy opatrunek.

Czas i przebieg rekonwalescencji:

Szwy usuwa się po około 7-10 dniach od zabiegu, w zależności od lokalizacji. Po zabiegu chirurgicznym po wygojeniu rany w miejscu usunięcia znamienia pozostaje linijna blizna. Niezbędne są regularne wizyty u specjalisty, w celu sprawdzenia, czy rana goi się prawidłowo.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Wycięcie znamienia skórnego

Cena

od 100 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Wycięcie znamienia skórnego w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Bielsko-Białaod 350 złWięcej
Bydgoszczod 150 złWięcej
Częstochowaod 150 złWięcej
Gdańsk od 3465 złRaty od 85 złWięcej
Kielceod 150 złWięcej
Krakówod 150 złWięcej
Lublinod 350 złWięcej
Łódźod 200 złWięcej
Radomod 300 złWięcej
Sopotod 500 złRaty od 87 złWięcej
Szczecinod 200 złWięcej
Warszawaod 100 złWięcej
Wrocławod 350 złWięcej