Drogeria Urody

Kliniki laryngologii

Laryngologia zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób narządów szyi i głowy (np. uszu, nosa, krtani, gardła). Problemy laryngologiczne potrafią uprzykrzyć życie zarówno nam, jak i naszym bliskim. Wpływają negatywnie na nasze zdrowie fizyczne, a co za tym idzie – psychiczne. Zalicza się do nich między innymi spędzające osobom trzecim sen z powiek chrapanie, bóle głowy, bezdech senny, katar, czy niepozwalający na swobodne oddychanie zatkany nos. Często bagatelizujemy takie problemy. W przypadku zatkanego nosa pomocny może być zabieg septoplastyki.

Boli nas głowa? Bierzemy tabletkę. Mamy zatkany nos? Kupujemy sól morską. Na chwilę jest dobrze, ale po jakimś czasie dolegliwości wracają. I schemat się powtarza.

Niektóre ze wspomnianych przypadłości mogą nieść za sobą wcale niemałe konsekwencje – na przykład bezdech senny (OBS) może skutkować nasileniem chorób układu krążenia oraz sennością i brakiem koncentracji w ciągu dnia (np. za kierownicą). Nie wspominając już o tym, że budzenie się w nocy z uczuciem kołatania serca i dusznościami na pewno nie należy do najprzyjemniejszych. 

Jednym z często wykonywanych zabiegów laryngologicznych, który jest wskazany w przpadku bezdechu sennego lub często nawracających angin jest zabieg Tonsillectomia - usunięcie migdałków podniebiennych

Na szczęście nie musimy przyzwyczajać się do takiego stanu rzeczy – z pomocą przychodzi laryngologia. Kliniki laryngologiczne posiadają w swojej ofercie mało inwazyjne metody (tzw. „chirurgia jednego dnia”), które pozwolą Państwu na pozbycie się problemu raz na zawsze.  Chrapanie można wyleczyć za pomocą różnych zabiegów: laserowe leczenie chrapania, leczenie chrapania metodą Celon, leczenie chrapania metodą Pilar.

Nie ma się czego obawiać – co potwierdzają opinie zadowolonych z usług pacjentów klinik przedstawionych poniżej. Nowoczesne sprzęty, profesjonalna obsługa, przyjazna atmosfera, komfort badania oraz korzystne promocje – to tylko nieliczne zalety placówek wykonujących zabiegi laryngologiczne. Spektrum świadczonych przez nie zabiegów operacyjnych jest bardzo szerokie, z pewnością każdy powinien odnaleźć w nich rozwiązanie na swoje problemy.