Podniesienie brwi botoksem

Podniesienie brwi botoksem

Podniesienie brwi botoksem

Cena od 120 zł Zapytaj o raty

Zanikanie naturalnej podściółki tłuszczowej i wiotczenie mięśni powoduje zapadanie się pewnych rejonów w twarzy, w tym okolicy brwi. W takich wypadkach pomocna jest terapia botoksem.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Podniesienie brwi botoksem

Ocena

4.45
22

Podczas procesu starzenia się skóry twarzy, skroni czoła i powiek największą rolę odgrywa zanik tkanki podskórnej i tłuszczowej oraz wiotczenie i opadanie skóra. Mięśnie podskórne, które stanowią wewnętrzne rusztowanie wiotczeją i z upływem lat tracą swoją sprężystość <!--more--

Podniesienie brwi botoksem

Zanikanie naturalnej podściółki tłuszczowej i wiotczenie mięśni powoduje zapadanie się pewnych rejonów w twarzy, w tym okolicy brwi. W wyniku tych zmian następuje zapadnięcie skóry w okolicy skroni i opadnięcie bocznych części brwi, co powoduje że twarz wygląda smutno i ma postarzałe rysy.

Opadające brwi można poprawi przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej przy pomocy toksyny botulinowej, zwanej botoksem. Botoks (toksyna botulinowa typu A) jest wykorzystywany w medycynie estetycznej jako preparat wygładzający zmarszczki, który rozluźnia mięśnie mimiczne twarzy, w efekcie prowadząc do ich likwidacji. Pełna nazwa związku chemicznego pochodzi od bakterii produkującej toksynę – Clostridium botulinum. Botoks działa na zasadzie blokowana sygnałów nerwowych w mięśniach twarzy – po zastrzyku nie są one w stanie kontraktować, co w rezultacie sprawia, że zmarszczki są łagodniejsze a twarz zrelaksowana. Toksyna wprowadzana jest specjalnie przystosowaną igłą do specyficznego mięśnia i pacjent odczuwa jedynie niewielki dyskomfort. Zabieg trwa jedynie kilka minut jednak powinien być przeprowadzany tylko u poleconych specjalistów. Dobry lekarz przed wstrzyknięciem botoksu pokaże jego datę ważności, numer serii i otworzy przy pacjentce, bo botoks najszybciej działa do czterech godzin po otwarciu. Im dłużej przechowywany jest w lodówce, tym ma mniejszą moc wygładzania.

Jak wygląda zabieg?

Skóra jest dezynfekowana. Następnie lekarz podaje toksynę botulinową w okolicę oczu i brwi. Substancja zostaje poddana poprzez miejscową iniekcję z użyciem jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Zależnie od ilości poddawanych kuracji miejsc (punktów wstrzyknięcia) czas trwania zabiegu może wynieść od 15 do 20 minut.

Rodzaj znieczulenia

Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Niekiedy używa się maści znieczulającej Emla, która jest nakładana na skórę 30 minut przed zabiegiem.

Korzyści

 • Im częściej botulina jest aplikowana tym dłużej utrzyma się efekt, dlatego kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu
 • Efekty są widoczne już po pojedynczej sesji
 • Po zaaplikowaniu toksyny botulinowej skóra i mięśnie odpoczywają a więc po ustąpieniu działania preparatu, zmarszczki nie będą tak głębokie, jak przed leczeniem
 • Komfort zabiegu – bez bólu, szwów, znieczulenia

Wskazania

Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom, których rysy twarzy z czasem utraciły swoją ostrość a brwi zaczęły opadać.

Przed zabiegiem

Aspiryna i wszelkie leki przeciwzapalne nie powinny być brane na tydzień przed w celu zmniejszenia zasinienia. Przed podaniem nie należy nakładać makijażu w okolice wstrzyknięcia preparatu.

Jak wygląda się bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu może dojść do powstania drobnych siniaczków, obrzęku, wysypki oraz stanu zapalnego skóry. Wszystkie te objawy powinny ustąpić w przeciągu 24 godzin.

Efekty

Na pełne efekty trzeba poczekać około 7 dniu. Efekty botoksu utrzymują się od 4 do 6 miesięcy a podczas tego czasu mięśnie stopniowo wracają do swojego naturalnego kształtu, dlatego zabiegi trzeba powtarzać. Jednak zmarszczki i linie pojawiają się najczęściej w mniejszym natężeniu, ponieważ mięśnie są szkolone aby nie kontraktować tak mocno.

Po zabiegu

 • Do 4-5 godziny po zabiegu nie powinno się pochylać głowy
 • Nie spożywać alkoholu
 • Nie należy korzystać z sauny, solarium ani narażać skóry na działanie ekstremalnych temperatur
 • Nie masować brody po podaniu preparatu

Jak często powtarzać zabieg?

Nie częściej niż co trzy miesiące. Wszystko jednak zależy od tego, w jakich ilościach jest wstrzykiwany, ponieważ efektu i tak utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy po wstrzyknięciu.

Przeciwwskazania

1. Bezwzględne:

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
 • przyjmowanie takich leków, jak: antybiotyki aminoglikozydowe (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.)
 • miejscowe stany zapalne skóry (bakteryjnie- ropne, wirusowe- np. opryszczka)
 • ciąża, okres laktacji

2. Względne:

 • zaburzenia krzepnięcia
 • przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych

Możliwe powikłania i skutki uboczne

Skutkiem źle wykonanego zabiegu może być drętwienie skóry twarzy, opadanie powiek czy skurcze mięśni, jednak zdarza się to wyjątkowo rzadko. Niestety nieznane są długoterminowe skutki działania botoksu.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Podniesienie brwi botoksem

Cena

od 120 zł

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Podniesienie brwi botoksem w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.

Bielsko-Białaod 500 złRaty od 87 złWięcej
Częstochowaod 599 złRaty od 105 złWięcej
Katowiceod 300 złWięcej
Kielceod 500 złRaty od 87 złWięcej
Krakówod 120 złWięcej
Lublinod 680 złRaty od 119 złWięcej
Łódźod 400 złWięcej
Olsztynod 400 złWięcej
Poznańod 600 złRaty od 105 złWięcej
Rzeszówod 200 złWięcej
Sopotod 300 złWięcej
Szczecinod 400 złWięcej
Warszawaod 400 złWięcej
Wrocławod 300 złWięcej