Redukcja zmarszczek palacza kwasem hialuronowym

Redukcja zmarszczek palacza kwasem hialuronowym

Cena od 190 zł Sfinansuj zabieg

Promieniście układające się zmarszczki wokół ust są potocznie nazywane zmarszczkami palacza – jednak nie tylko osoby palące będą się z nimi zmagać. Zmarszczki wokół ust często usuwa się z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, powszechnie nazywanego "eliksirem młodości".

Znajdź klinikę

Redukcja zmarszczek palacza kwasem hialuronowym

Ocena

5.00
2

Cena

od 190 zł

Trwałość leczenia

Opis

Spis Treści

Zmarszczki, jako oznaka starości, są jednym z najbardziej niepożądanych efektów upływających lat. Promieniście układające się zmarszczki wokół ust są potocznie nazywane zmarszczkami palacza – jednak nie tylko osoby palące będą się z nimi zmagać. Tworzą się jako rezultat wiotczenia skóry i zaniku tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej szczęki oraz żuchwy. Pojawienie i utrwalenie się tych zmarszczek przyspiesza również żywa mimika ust, szczególnie jeśli często robimy tzw. „dziubek”, gdy pijemy przez słomkę i gdy pociągamy dym z papierosa. Z biegiem czasu zmarszczki te stają się coraz wyraźniejsze i widać je również w spoczynku, czyli gdy mięsień okrężny ust jest całkowicie rozluźniony. Wtedy też widać, że zmarszczki wchodzą również na kontur ust i powodują rozpływanie się makijażu. Zmarszczki wokół ust często usuwa się z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest powszechnie nazywany "eliksirem młodości" z powodu szerokiego zastosowania w kosmetyce i medycynie estetycznej. Jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie pod postacią soli – hilauronianiu sodu. W najwyższym stężeniu występuje w skórze, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej oraz stanowi budulec naczyń krwionośnych. Jego syntetyczna wersja jest bardzo dobrze tolerowana przez organizm a po pewnym czasie substancja jest całkowicie wchłaniana przez organizm.

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w skórze polisacharydem, który jest jej głównym składnikiem budulcowym. Odpowiada za utrzymanie jej właściwego poziomu nawilżenia i jędrności, dzięki utrzymywaniu jakości włókien kolagenowych. Kiedy skóra jest młoda, jest bogata w kwas hialuronowy, jednak jego ilość degeneruje się wraz z wiekiem. Objawia się to suchością skóry, wiotczeniem i powstawaniem zmarszczek. Zmniejszona ilość kwasu hialuronowego powoduje, że twarz traci swoją objętość, jędrność i nawilżenie. Zaczyna opadać a zmarszczki stają się wyraźniejsze. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry uzupełniają jego niedobór i niwelują skutki spowodowane jego degeneracją. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż 250 cząsteczek wody, dzięki czemu nadaje skórze świeży, młody wygląd. Poprzez uzupełnienie zasobów kwasu hialuronowego, zahamowany zostaje rozpad kolagenu przyczyniając się do poprawy wyglądu skóry i likwidacji widocznych objawów starzenia. Działanie jest długotrwałe, ale nie permanentne, ponieważ kwas hialuronowy ulega samoistnemu wchłonięciu do tkanek skóry. Zabiegi są wykonywane przez chirurgów plastycznych lub specjalnie wykwalifikowane pielęgniarki.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu za pomocą jednorazowej igły roztworu zawierającego kwas hialuronowy w pionowe zmarszczki wokół ust. Cała procedura trwa 15-30 minut.

Rodzaj znieczulenia

Zabieg wygładzania zmarszczek palacza kwasem hialuronowym przeprowadza się zawsze w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu kremu znieczulającego lub znieczulenia stomatologicznego.

Korzyści

 • Zabieg jest całkowicie bezpieczny i zazwyczaj bezbolesny
 • Brak jakichkolwiek skutków ubocznych czy powikłań
 • Rozmiar ust jest kontrolowany podczas zabiegu – lekarz widzi ilość wstrzykniętej substancji
 • Zabieg może być przeprowadzany stopniowo – zastrzyki mogą być podawane podczas kolejnych wizyt
 • Nierówności zanikają bardzo szybko
 • Brak zasinień i niewielka opuchlizna

Wskazania

Zabieg polecany jest osobom, które chcą wygładzić pionowe zmarszczki wokół ust.

Przed zabiegiem

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać i nie są potrzebne specjalne badania, chociaż lekarz może wymagać ich wykonania, jeśli uzna, że to stosowne. Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

Efekt

Rezultatem zabiegu jest wyraźne spłycenie zmarszczek wokół ust. Poprawia się również nawilżenie skóry wokół ust, kontur ust jest uwypuklony i wyraźnie podkreślony, bez zmarszczek.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Kwas hialuronowy dobrze się wchłania, dlatego 9-18 miesiącach zaistnieje konieczność powtórzenia zabiegu. Efekty będą po prostu stopniowo zanikać wraz z absorbowaniem kwasu przez nasze ciało.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się malować ust. Przez pierwsze dni po zabiegu warto uważać na mimikę twarzy, zrezygnować z solarium, ekspozycji na słońcu i narażania się na działanie ekstremalnych temperatur. Do złagodzenia dolegliwości należy stosować okłady a usta masować według zaleceń lekarza.

Przeciwwskazania

 • Ciąża
 • Laktacja
 • Infekcje skórne w okolicach ust
 • Opryszczka
 • Choroby układu immunologicznego
 • Alergia na kwas hialuronowy

Możliwe komplikacje i skutki uboczne

Poważnych zagrożeń w zasadzie nie ma, chociaż u niektórych osób mogą pojawić się reakcje alergiczne na kwas hialuronowy. U większości pacjentów bezpośrednio po zabiegu lub następnego dnia występuje obrzęk o różnym nasileniu, który utrzymuje się średnio 1-3 dni. Również, jak po każdym zabiegu z użyciem igły mogą pojawić się siniaczki.

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Redukcja zmarszczek palacza kwasem hialuronowym w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie. Tel: +48 609 900 739


Cena zabiegu

od 190 zł

Raty

od 25 zł miesięcznie Szczegóły


Bydgoszczod 650 złRaty 16 złWięcej
Chorzówod 600 złRaty 15 złWięcej
Częstochowaod 500 złRaty 12 złWięcej
Gdańsk od 550 złRaty 14 złWięcej
Gdyniaod 800 złRaty 20 złWięcej
Gliwiceod 600 złRaty 15 złWięcej
Katowiceod 800 złRaty 20 złWięcej
Kielceod 500 złRaty 12 złWięcej
Krakówod 700 złRaty 17 złWięcej
Lublinod 500 złRaty 12 złWięcej
Łódźod 470 złRaty 12 złWięcej
Olsztynod 400 złRaty 10 złWięcej
Opoleod 190 złRaty 5 złWięcej
Poznańod 300 złRaty 7 złWięcej
Rzeszówod 1200 złRaty 30 złWięcej
Słupskod 800 złRaty 20 złWięcej
Sopotod 1100 złRaty 27 złWięcej
Szczecinod 250 złRaty 6 złWięcej
Warszawaod 400 złRaty 10 złWięcej
Wrocławod 500 złRaty 12 złWięcej