Kliniki dietetyki

Dietetyka to nauka medyczna zajmująca się żywieniem człowieka chorego i zdrowego. Diety oraz jej wpływu na zdrowie nie można lekceważyć. Na szczęście coraz więcej ludzi jest świadomych roli, jaką odgrywa ona w naszym życiu. 

Uboga w składniki odżywcze i minerały, pełna przetworzonej żywności osłabia nasz organizm, co najczęściej staje się przyczyną wielu chorób takich jak otyłość, cukrzyca, a nawet choroby nowotworowe. Natomiast bogata w składniki odżywcze, tłuszcze nienasycone, przeciwutleniacze i wiele innych – pomaga naszemu organizmowi poprawnie funkcjonować, daje nam energię, polepsza naszą kondycję fizyczną oraz psychiczną. A więc zmieniając nawyki żywieniowe na lepsze znacznie poprawiamy sobie jakość życia, mniej chorujemy i lepiej funkcjonujemy.

Czasami zmieniamy dietę profilaktycznie, wiedząc jakie korzyści niesie za sobą, a czasami dopiero będąc do tego zmuszonym przez chorobę. Zawsze wiąże się to jednak z koniecznością przyswojenia nowej, wcale niemałej wiedzy. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musimy uczyć się o wartościach odżywczych każdego produktu osobno i pamiętać wszystkich informacji na jego temat – sprawę znacznie ułatwi nam tutaj dietetyka.

Dietetycy chętnie pomogą nam podczas konsultacji dietetycznej ułożyć racjonalny plan żywieniowy, dostosowany indywidualnie pod nas i nasze potrzeby na podstawie wcześniejszego wywiadu. Dieta będzie dostosowana typowo pod nasz tryb życia, choroby, leki które bierzemy, aktywność fizyczną lub jej brak. Jej dobroczynne efekty będzie można dostrzec już po kilku dniach od zastosowania się do wskazówek dietetyka – polepszy nam się pamięć, koncentracja, będzie nam się więcej chciało i dużo więcej będziemy w stanie zrobić w ciągu dnia.

Dlatego nie ma co czekać – kliniki dietetyczne już na was czekają, skorzystaj z pakietu dieta!