Kliniki okulistyki

Okulistyka jest dziedziną medycyny zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń oczu. Każdy z nas chciałby mieć „sokoli wzrok”, jednak nie dla wszystkich jest to możliwe. W niektórych przypadkach wad wzroku wystarczają soczewki kontaktowe lub okulary; w innych potrzebna jest interwencja chirurgiczna.
Na przykład zaćma, której zabieg jest jednym z najczęściej wykonywanym na oddziałach okulistycznych. Jest ona jedną z najczęstszych przyczyn pogorszenia zdolności widzenia lub nawet utraty wzroku. Inna wada wzrokuzez – nie jest wbrew pozorom jedynie defektem estetycznym. Jej konsekwencjami mogą być także mroczki, podwójne widzenie, czy nawet pogłębienie niedowidzenia. Innym schorzeniem utrudniającym widzenie jest entropion, czyli podwinięcie powieki do wewnątrz oka. Jej następstwami jest drażnienie spojówki i rogówki przez rzęsy, powstawanie owrzodzeń na powierzchni rogówki, spadek ostrości wzroku. Aparat ochronny oka, jakim są powieki, przestaje pełnić swoją funkcję, w związku z czym oko staje się dużo wrażliwsze na zakażenia.
Zabiegi okulistyczne są czasami jedyną nadzieją na polepszenie jakości naszego wzroku. Kliniki okulistyczne oferują między innymi takie zabiegi, jak: wszczepienie soczewki fakijnej, operacja zeza, operacja zaćmy różnymi metodami, plastyka powieki, płukanie kanalików łzowych, czy nawet wycięcie nowotworu powieki.
Zatem jeśli od dawna dokuczają Ci jakiekolwiek problemy z oczami – nie zwlekaj, wybierz najlepszą klinikę dla siebie już dziś i zacznij cieszyć się nowo odzyskaną zdolnością dobrego widzenia.