Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja

Cena od 390 zł Zapytaj o raty

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja to zabieg wykorzystywany w poprawianiu wyglądu szyi. Osocze bogatopłytkowe to preparat o coraz większym znaczeniu dla medycyny.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja

Ocena

0.00
0

Regeneris - osocze bogatopłytkowe - szyja- charakterystyka

O upływającym czasie świadczą różnego rodzaju pojawiające się u ludzi zmiany. Przebieg procesów starzenia się jest dość indywidualny – u jednych osób zmiany z nim związane pojawiają się szybciej, u innych później, z czasem jednak oznaki starzenia obecne są w zasadzie u każdego człowieka.

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja
Jednym z rejonów ciała, w którym najbardziej widoczne są oznaki starzenia, jest szyja. Skóra szyi jest stosunkowo cienka, co czyni ten element ciała bardziej podatnym na występowanie wszelkiego rodzaju zmian skórnych, w tym również tych związanych ze starzeniem się. W obrębie szyi pojawiać się mogą różnego typu zmarszczki i przebarwienia, zauważalna może być też mała elastyczność oraz zwiotczenie skóry szyi.

Szyja, podobnie jak i twarz, zazwyczaj nie jest okryta ubraniami – z tego względu oznaki starzenia się, które obecne są w jej obrębie, mogą być łatwo zauważone przez innych ludzi. Problem pojawia się szczególnie wtedy, kiedy skóra twarzy danego pacjenta znajduje się w dobrej kondycji, a tymczasem skóra jego szyi jest wyraźnie zmieniona i na pierwszy rzut oka zdradza wiek danego człowieka.

Medycyna zdecydowanie nie pozostawia pacjentów samych sobie – jedna z jej specjalności, czyli medycyna estetyczna, oferuje różnego rodzaju procedury, które pozwalają przywrócić szyi dawny, młodzieńczy wygląd. Pośród zabiegów z użyciem laserów, iniekcji toksyny botulinowej czy stosowania wypełniaczy tkankowych, coraz większą popularność zyskują zabiegi wykorzystujące olbrzymi potencjał preparatów osocza bogatopłytkowego.

Zabiegiem wykorzystywanym w poprawianiu wyglądu szyi jest Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja. Osocze bogatopłytkowe to preparat o coraz większym znaczeniu dla medycyny. Z jego pomocą podejmowane są próby leczenia schorzeń kardiologicznych, służy on również ortopedom i stomatologom – nie dziwi więc, że potencjał osocza bogatopłytkowego postanowiła wykorzystać również i medycyna estetyczna.

Osocze bogatopłytkowe, jak sama nazwa wskazuje, składa się z płytek krwi (trombocytów) zawieszonych w osoczu. Preparat uzyskiwany jest z krwi dokładnie tej osoby, u której będzie on wykorzystywany. Stężenie płytek krwi w osoczu bogatopłytkowym jest zdecydowanie większe od tego, jakie panuje w fizjologicznej krwi obwodowej – może być ono bowiem nawet ośmiokrotnie wyższe.

Płytki krwi krążą w krwiobiegu każdego człowieka, czemu więc miałyby wywierać one jakieś działanie odmładzające wygląd szyi? Otóż trombocyty w swoich ziarnistościach posiadają szereg czynników wzrostu, takich jak np. naskórkowy czynnik wzrostu czy naczyniowo-śródbłonkowy czynnik wzrostu. Substancje tego typu mają zdolność pobudzania różnych procesów regeneracyjnych organizmu, takich jak np. wzmożona synteza elementów macierzy komórkowej czy nasilenie produkcji, odpowiedzialnych za sprężystość i jędrność skóry, włókien kolagenowych. Skoncentrowanie płytek krwi i podawanie ich w miejsca, gdzie istnieją jakieś niedoskonałości, sprawia, że skóra jest silnie pobudzana do odbudowy.

Regeneris - osocze bogatopłytkowe - szyja- korzyści

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja posiada szereg zalet, co zapewne stanowi przyczynę rosnącej popularności zabiegu wśród pacjentów. Za podstawową korzyść tej metody odmładzania szyi uznać można to, że jest ona w zasadzie całkowicie naturalna. Odmładzający preparat, czyli w tym wypadku osocze bogatopłytkowe, uzyskiwany jest bezpośrednio od danego pacjenta. Dzięki takiemu pochodzeniu stosowanego materiału ryzyko, że dojdzie do jakiejś reakcji uczuleniowej, tak naprawdę nie istnieje. Brak ryzyka alergii sprawia, że z zabiegu (oczywiście przy braku przeciwwskazań) może skorzystać w zasadzie większość chętnych pacjentów – odmładzanie szyi przy użyciu Regeneris może być przeprowadzone nawet u tych osób, które posiadają skórę wrażliwą lub skłonną do atopii.

Inną zaletą zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja jest jego wyjątkowo mała inwazyjność. Preparat osocza podawany jest techniką mezoterapii, a to oznacza, że zastosowanie znajdują jedynie cienkie, kilkumilimetrowe igły. Niewielka inwazyjność to nie tylko niskie ryzyko dolegliwości bólowych – po odmładzaniu szyi osoczem bogatopłytkowym pacjent może podjąć swoje codzienne zobowiązania nawet tego samego dnia.

Wskazania do wykonania zabiegu

Z Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja skorzystać mogą pacjenci, u których upływający czas pozostawił wyraźne znaki w obrębie szyi. Takowymi mogą być różnego rodzaju zmarszczki, ale i przebarwienia w obrębie skóry szyi. Iniekcje osocza bogatopłytkowego mogą również pozwolić na poprawienie ogólnego stanu odżywienia skóry szyi, a także zwiększyć jędrność oraz elastyczność skóry w tym właśnie rejonie ciała. W przypadku takich problemów, jak nadmiernie wysuszona czy skalana wieloma bruzdami skóra szyi, zastosowanie preparatu osocza bogatopłytkowego również może doprowadzić do ich ustąpienia.

Wskazaniem do Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja może być również chęć wzmocnienia efektów innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, takich jak np. odmładzanie skóry przy pomocy laserów. Dzięki podaniu osocza bogatopłytkowego (jeszcze przed lub już po jakimś innym zabiegu) przyspieszone może zostać tempo regeneracji, ale i ostatecznie dochodzić może do uzyskania zdecydowanie lepszych efektów odmładzania szyi.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja nie może być niestety wykonany u dowolnego, chętnego do jego przebycia pacjenta – istnieją bowiem pewne przeciwwskazania. W przypadku kobiet, procedury nie można przeprowadzić u pacjentek ciężarnych oraz u tych, które karmią piersią. W przypadku pacjentów obu płci, iniekcji osocza bogatopłytkowego nie można stosować w przypadku istnienia u nich pewnych schorzeń – jako przykłady można podać choroby nowotworowe, schorzenia autoimmunologiczne (np. toczeń rumieniowaty układowy) oraz choroby hematologiczne.

Przeciwwskazaniem do Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja może być również przyjmowanie przez pacjenta niektórych leków. W przypadku opisywanego zabiegu szczególnie istotne jest zażywanie przez pacjenta środków wpływających na krzepliwość krwi. Takie preparaty, jak acenokumarol, warfaryna czy kwas acetylosalicylowy (aspiryna) doprowadzają do zmniejszonej krzepliwości krwi, przez co podczas zabiegu mogłoby dochodzić do nadmiernych krwawień i dlatego przy ich stosowaniu nie powinno się wykonywać Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja.

Przed zabiegiem

Jeszcze przed zaplanowaniem terminu zabiegu odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Ma ona na celu ocenę stanu szyi pacjenta oraz upewnienie się, że odmłodzenie szyi osoczem bogatopłytkowym rzeczywiście może przynieść zadowalające zarówno pacjenta, jak i lekarza rezultaty.

Drugim celem wizyty konsultacyjnej jest wykluczenie wszelkich, wspominanych wcześniej, przeciwwskazań do zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja. Pacjent jest również pytany o stosowane przez siebie leki. Należy pamiętać o tym, aby powiedzieć o wszystkich zażywanych preparatach – również i o tych, które są dostępne bez recepty. Wyjątkowo istotne jest to, aby poinformować lekarza o stosowaniu środków zmniejszających krzepliwość krwi (np. aspiryny czy doustnych antykoagulantów, takich jak np. warfaryna czy acenokumarol). Zażywanie wymienionych leków, jak wspomniano wcześniej, jest przeciwwskazaniem do iniekcji osocza bogatopłytkowego. Pacjenci mający tego świadomość, a jednocześnie chcący przebyć odmładzanie szyi osoczem bogatopłytkowym, zdecydowanie nie powinni zatajać takiej informacji przed lekarzem - niepoinformowanie specjalisty grozi wystąpieniem nadmiernego krwawienia podczas zabiegu. Z uwagi na swoje własne bezpieczeństwo, pacjenci powinni być szczerzy z lekarzem. Co więcej, może się okazać, że (przy braku przeciwwskazań natury zdrowotnej) możliwe będzie czasowe odstawienie leków zmniejszających krzepliwość krwi, dzięki czemu zabieg Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja będzie mógł być bezpiecznie przeprowadzony u takiego pacjenta.

Kiedy pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja, możliwe jest już ustalenie terminu wykonania procedury. Przed odmładzaniem szyi osoczem bogatopłytkowym nie istnieje konieczność dokonywania jakichś specjalnych przygotowań. Istotne jest jedynie to, aby w dniu zabiegu pacjent nie aplikował na skórę szyi silnych preparatów kosmetycznych – najkorzystniej będzie zgłosić się do kliniki z oczyszczoną (przy pomocy wody i mydła) skórą szyi.

Rodzaj znieczulenia

Iniekcje osocza bogatopłytkowego przeprowadzane są z użyciem drobnych igieł – to właśnie sprawia, że zabieg jest w zasadzie bezbolesny. W przypadku pacjentów o wyjątkowo niskim progu odczuwania bólu możliwe jest jednak zastosowanie znieczulenia – w tym celu przed rozpoczęciem wprowadzania osocza bogatopłytkowego w obręb szyi, skórę smaruje się odpowiednio wcześniej miejscowo znieczulającym kremem.


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


Jak przebiega zabieg?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania materiału, z którego zostanie przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego, czyli krwi pacjenta. Aby uzyskać wartościowy, zdolny do odmłodzenia szyi materiał nie jest konieczne uzyskiwanie od pacjenta dużej ilości krwi – wystarczające jest pobranie maksymalnie kilkunastu jej mililitrów.

Kolejnym krokiem jest poddanie uzyskanej próbki procesom separacji, podczas których osocze oraz płytki krwi zostaną oddzielone od czerwonych i białych krwinek. Zajmuje to zazwyczaj dosłownie kilka chwil (około 5 minut), podczas których pacjent po prostu czeka lub też – jeżeli podejmie on taką decyzję – właśnie wtedy dochodzi do nałożenia na skórę szyi znieczulającego kremu.

Kiedy preparat osocza bogatopłytkowego staje się już gotowy do użycia, możliwe jest przystąpienie do zasadniczego etapu zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja. Materiał wstrzykiwany jest techniką mezoterapii, w tym celu wykorzystanie się małe, kilkumilimetrowej średnicy igły. Wstrzyknięć dokonuje się w obrębie całej szyi, szczególna uwaga kładziona jest na te miejsca, w których wyraźnie zaznaczone są np. zmarszczki czy przebarwienia.

Przeprowadzenie zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja nie zajmuje wiele czasu – zazwyczaj całość procedury nie trwa dłużej niż kilkanaście minut.

Czas i przebieg rekonwalescencji

Po odmładzaniu szyi osoczem bogatopłytkowym, bezpośrednio po przebyciu zabiegu, pacjent wraca do domu – nawet krótka hospitalizacja nie jest wymagana. Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja jest tak mało inwazyjne, że po jego przebyciu możliwy jest nie tylko powrót do miejsca zamieszkania – w zasadzie podjęcie się swoich codziennych obowiązków, nawet zawodowych, również jest możliwe. Co prawda w obrębie szyi mogą być widoczne ślady po zabiegu, takie jak drobne siniaki czy niewielkiego stopnia obrzęk, nie powinny one jednak w znaczącym stopniu wpływać na jakość normalnego funkcjonowania pacjentów. Co więcej, jeżeli nawet wspomniane dolegliwości pojawią się po zabiegu, to w ciągu maksymalnie kilku dni dochodzi do ich ustąpienia.

Oczywiście może się okazać, że pacjent będzie odczuwał pewien dyskomfort związany z tym, jak wygląda jego szyja i będzie on wolał uniknąć pokazywania się w pracy przez pewien czas. W takiej sytuacji możliwe jest albo zaplanowanie urlopu jeszcze przed odmładzaniem szyi osoczem bogatopłytkowym, lub też skorzystanie ze zwolnienia lekarskiego na czas przypadający po zabiegu. Ze względu na czas, po którym ewentualne dolegliwości ustępują (czyli maksymalnie kilka dni) ewentualny urlop nie musi trwać długo – o szczegółach najlepiej porozmawiać jednak z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabieg Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja.

Efekty po zabiegu

Do pierwszych efektów odmładzania szyi osoczem bogatopłytkowym dochodzi już w ciągu 48 godzin od przeprowadzenia zabiegu. Po takim czasie rezultaty Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja nie są jednak jeszcze zauważalne – we wspomnianym okresie rozpoczynają się bowiem zmiany dotyczące przebudowy skóry na poziomie komórkowym. Wzmożona staje się synteza i przebudowa włókien kolagenowych, wzrasta produkcja elementów macierzy komórkowej, a także stymulowane jest powstawanie nowych naczyń krwionośnych i zwiększa się stopień uwodnienia skóry szyi.

Efekty Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja stają się zauważalne po około dwóch tygodniach od przebycia zabiegu. Skóra szyi staje się bardziej elastyczna, dochodzi także do poprawy jej jędrności. Stopniowo zanikają zmarszczki, dochodzi również – dzięki zanikaniu przebarwień – do wyrównania kolorytu skóry. Dzięki powyżej wspomnianym oraz na skutek wzmożenia uwodnienia skóry, okolica szyi odzyskuje dawny, młodzieńczy wygląd.

Zalecenia po zabiegu

Po przebyciu odmładzania skóry szyi osoczem bogatopłytkowym pacjenci przez około tydzień powinni unikać wystawiania szyi na działanie silnego światła słonecznego. Przez podobny okres należy wstrzymać się również z korzystaniem z sauny czy z gorących kąpieli. Szczególnie dotyczy to tych pacjentów, u których po zabiegu pojawił się obrzęk okolicy szyi – narażenie na wysoką temperaturę mogłoby zwiększyć jego natężenie.

Choć jest to sytuacja rzadka, to jednak po Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja pacjenci mogą doświadczać niewielkiego stopnia dolegliwości bólowych. W razie pojawiania się takowych, zalecane im może zostać przyjęcie jakiegoś z ogólnodostępnych środków przeciwbólowych (np. ibuprofenu).

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Czas utrzymywania się efektów odmładzania szyi osoczem bogatopłytkowym jest zmienny. Zależy on chociażby od samych pacjentów – u tych z nich, którzy palą papierosy, niezdrowo się odżywiają i nadużywają alkoholu, rezultaty zabiegu będą widoczne przez krótszy czas.

Ogólnie przyjmuje się, że efekty Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja utrzymują się przez sześć do dwunastu miesięcy (u niektórych osób widoczne mogą być nawet dłużej). Jeżeli pacjent odnotuje, że rezultaty iniekcji osocza bogatopłytkowego przestają być zauważalne, możliwe jest ponowienie zabiegu. Częstość wykonywania iniekcji osocza bogatopłytkowego bywa w tym przypadku zmienna, decyzja jest podejmowana indywidualnie przez pacjenta oraz lekarza medycyn estetycznej.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja


Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Najważniejsze po zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja jest przestrzeganie otrzymanych od lekarza zaleceń. Kilkudniowe unikanie słońca czy narażenia na działanie wysokiej temperatury nie tylko pozwoli uniknąć powikłań, ale i sprawi, że efekty iniekcji osocza bogatopłytkowego pojawią się szybciej. Po zabiegu pacjenci powinni również przez kilka dni unikać nakładania na skórę tych substancji, które mogłyby doprowadzić do jej podrażnienia (np. silnych kosmetyków).

Możliwe powikłania po zabiegu

W medycynie estetycznej jednym z najczęściej spotykanych powikłań są reakcje uczuleniowe. Dzięki temu, że osocze bogatopłytkowe uzyskiwane jest bezpośrednio od danego pacjenta, ryzyko alergii nie istnieje. Teoretycznie jako powikłania można by traktować drobne zasiniaczenia czy obrzęk szyi, jednak jeżeli nawet one wystąpią, to mają one niewielkie nasilenie, a do tego zanikają (całkowicie samoistnie) po maksymalnie kilku dniach.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja to zabieg, który sam pozwala uzyskać dobre efekty – nie istnieją procedury, które mogłyby wzmagać uzyskiwane dzięki niemu rezultaty odmłodzenia wyglądu szyi. Zgoła odmiennie jest w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, takich jak odmładzanie skóry laserem czy przy mikrodermabrazji. W takich sytuacjach to właśnie iniekcje osocza bogatopłytkowego mogą być potraktowane jako zabieg dodatkowy, który zarówno przyspieszy tempo regeneracji po wspomnianych procedurach, jak i zmaksymalizuje ich rezultaty.

Autor: lek. Tomasz Nęcki

Bibliografia:
"Podstawy Medycyny Estetycznej", pod red. A. Przylipiaka, Białystok 2014, 45-47; Ulusal BG, Platelet-rich plasma and hyaluronic acid - an efficient biostimulation method for face rejuvenation, Journal of cosmetic dermatology, 2016 Sep. 5; Elnehrawy NT et al., Assessment of the efficacy and safety of single platelet-rich plasma injection on different types and grades of facial wrinkles, Journal of Cosmetic Dermatology, 2016 Jul 29; Sclafani AP, Azzi J., Platelet Preparations for Use in Facial Rejuvenation and Wound Healing: A Critical Review of Current Literature, Aesthetic Plastic Surgery 2015 Aug. 39(4):495-505

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg - Regeneris - osocze bogatopłytkowe - szyja

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyjaCena

od 390 zł

Czas trwania

ok. kilkunastu minut

Znieczulenie

miejscowe

Hospitalizacja

niewymagana

Czas regeneracji

od razu po zabiegu

Efekty

po ok. dwóch tygodniach

Trwałość leczenia

kilka miesięcy – rokCennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) szyja w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

NFZ opłaca tylko te zabiegi, których wykonanie ma na celu poprawę stanu zdrowia pacjentów lub też ratowanie ich życia. Odmładzanie twarzy przy pomocy osocza bogatopłytkowego jest zabiegiem poprawiającym wygląd, dlatego też nie istnieje możliwość uzyskania refundacji kosztów tego zabiegu przez NFZ.
Bydgoszczod 600 złRaty od 105 złWięcej
Częstochowaod 700 złRaty od 122 złWięcej
Kielceod 390 złWięcej
Krakówod 490 złWięcej
Radomod 500 złRaty od 87 złWięcej
Sopotod 900 złRaty od 157 złWięcej
Szczecinod 700 złRaty od 122 złWięcej
Warszawaod 500 złRaty od 87 złWięcej
Wrocławod 400 złWięcej