Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu

Cena od 350 zł Zapytaj o raty

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu wygładza kurze łapeki, zmniejszenia cieni pod powiekami, a także do likwidacji wcześniej obecnych na skórze przebarwień.

Znajdź klinikę  Umów wizytę

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu

Ocena

3.22
18

Regeneris - osocze bogatopłytkowe okolice oczu - charakterystyka

Termin „osocze bogatopłytkowe” może być wciąż mało znany pacjentom, sytuacja ta może się jednak niebawem zmienić. Związane jest to z tym, że preparaty tego rodzaju zyskują we współczesnej medycynie coraz większe znaczenie. Korzystają z nich specjaliści ortopedii, okuliści, kardiolodzy – to tylko część z dziedzin medycyny, w których już znajduje zastosowanie osocze bogatopłytkowe, a z biegiem czasem potencjał tego materiału wykorzysta zapewne jeszcze wiele więcej specjalności medycznych.

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu
Skąd bierze się taka popularność osocza bogatopłytkowego? Otóż materiał ten jest całkowicie naturalny – uzyskuje się go bezpośrednio od tej osoby, u której ma on być zastosowany. Z zaledwie kilku mililitrów pobranej od pacjenta krwi możliwe jest stworzenie środka, który pobudza fizjologiczne zdolności ludzkiego organizmu do regeneracji. Odbudowa komórkowa zachodzi w tym przypadku dzięki uwalnianym z osocza bogatopłytkowego substancjom, które określane są jako czynniki wzrostu. Jako przykładowe z nich można podać naskórkowy czynnik wzrostu czy czynnik wzrostu naczyń. Związki tego typu pobudzają syntezę włókien kolagenowych, zwiększają produkcję elementów macierzy komórkowej, a także stymulują procesy wzrostu naczyń krwionośnych. Wspominane czynniki wzrostu uwalniane są ze specyficznych ziarnistości, w które wyposażone są – skoncentrowane w preparatach osocza bogatopłytkowego – płytki krwi.

Efektem powyżej wymienionych zjawisk może być poprawa jakość wielu różnych ludzkich tkanek – zastosowanie osocza bogatopłytkowego pozwala na uzyskanie m.in. efektu odmładzającego. Potencjał osocza bogatopłytkowego zdecydowanie jest doceniany przez specjalistów medycyny estetycznej, którzy wykorzystują materiał do poprawiania wyglądu wielu różnych okolic ciała. Jednym z zabiegów, którzy wykorzystuje możliwości tego preparatu, jest Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu.

Regeneris - osocze bogatopłytkowe okolice oczu - korzyści

Zabieg Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu cechuje się szeregiem zalety. Jako pierwszą z nich można wymienić naturalność tej procedury – stosowane osocze bogatopłytkowe uzyskiwane jest przecież od pacjenta, któremu będzie ono później podawane. Pod uwagę warto również wziąć to, że dzięki takiemu właśnie pochodzeniu preparatu możliwe jest uniknięcie zagrożeń, które są związane ze stosowaniem syntetycznych materiałów – osocze bogatopłytkowe nie wywołuje uczuleń.

Inną korzyścią odmładzania okolic oczu przy użyciu Regeneris jest to, że zabieg trwa krótko. Jego przeprowadzenie zajmuje zaledwie kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt minut. Po przebyciu zabiegu nie istnieje konieczność brania urlopu – powrócić do pełnienia swoich obowiązków pacjent może nawet tego samego dnia. Z wymienionych względów Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu może być polecone szczególnie tym pacjentom, którzy na co dzień mają wiele zobowiązań i stosunkowo niewiele wolnego czasu.

Kolejną korzyścią zabiegu, która z pewnością jest doceniana przez wielu pacjentów, jest możliwość odmłodzenia okolic oczu bez jakiejkolwiek ingerencji skalpela. Do wprowadzania osocza bogatopłytkowego wykorzystywane są drobne, kilkumilimetrowe igły – pacjent doświadcza więc jedynie iniekcji. Dzięki rozmiarowi igieł przeprowadzenie zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu najczęściej nie doprowadza do pojawienia się jakichkolwiek dolegliwości bólowych.

Wskazania do wykonania zabiegu

Procesy starzenia się doprowadzają do pojawiania się zmian w wielu różnych okolicach ciała. Zmarszczki, przebarwienia czy utrata jędrności skóry to tylko niektóre z takich zmian. Część z nich pojawia się całkowicie samoistnie, inne związane są z naszymi zachowaniami (np. z paleniem papierosów czy spożywaniem niezdrowych pokarmów). Jedną z okolic twarzy, w których dość często wyraźnie zaznaczone są oznaki starzenia, jest okolica oczu.

Wskazaniem do przebycia zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu jest przede wszystkim chęć poprawy wyglądu okolicy oczu. Dzięki iniekcjom osocza bogatopłytkowego możliwe jest zlikwidowanie takich oznak starości, jak zmarszczki mimiczne w okolicach oczu (tzw. kurze łapki). Zabieg polecić można również tym pacjentom, którzy posiadają znaczne cienie pod oczami czy też tym osobom, u których zauważalne są ścienczenie i znaczna utrata jędrności skóry powiek.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Ogólnie istnieje niewiele stanów, które uniemożliwiałyby odmładzanie okolic oczu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jak jednak w przypadku każdej innej procedury medycznej, również i w przypadku zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu istnieją pewne przeciwwskazania co do jego wykonywania. Jako podstawowe z nich wymienia się:
-schorzenia nowotworowe,
-choroby hematologiczne,
-choroby autoimmunologiczne (takie jak np. toczeń rumieniowaty układowy),
-stany zapalne skóry okolicy oczu.

Powyższe przeciwwskazania dotyczyły pacjentów obu płci. W przypadku kobiet typowymi dla nich przeciwwskazaniami są okres ciąży oraz czas karmienia dziecka piersią – w takich sytuacjach istnieje konieczność odroczenia przeprowadzenia zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu.

Nie tylko schorzenia oraz sytuacje związane z macierzyństwem mogą być przeciwwskazaniami do odmłodzenia okolic oczu osoczem bogatopłytkowym – ograniczenia mogą w takim przypadku wynikać również ze stosowania przez pacjentów pewnych leków. Największe znaczenie mają tutaj takie środki, których zażywanie prowadzi do zmniejszenia krzepliwości krwi – jako przykładowe leki można podać tutaj antagonistów witaminy K (np. acenokumarol, warfarynę) czy kwas acetylosalicylowy (szerzej znany jako aspiryna). W przypadku stosowania wymienionych preparatów zabieg jest przeciwwskazany z tego względu, że jego przeprowadzenie mogłoby skutkować nadmiernym krwawieniem u pacjenta.

Przed zabiegiem

Pierwszym etapem, który poprzedza zabieg odmładzania okolic oczu osoczem bogatopłytkowym, jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Konsultacja ta jest dość istotna, ponieważ przede wszystkim pozwala ona ocenić stan okolicy oczu danego pacjenta i stwierdzić, czy rzeczywiście istnieją wskazania do przeprowadzania zabiegu poprawiającego wygląd tej okolicy ciała.

Zadaniem konsultacji jest również upewnienie się, że przeprowadzenie zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu będzie dla pacjenta bezpieczne. W tym celu konieczne jest wykluczenie obecności wszelkich, wspominanych już wcześniej, przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Pacjent zostanie również zapytany o przyjmowane przez siebie leki. Należy tutaj wyraźnie zaznaczyć, że pacjenci powinni wspomnieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych preparatach, w tym również o tych, które są dostępne bez recepty.

Już po konsultacji, jeżeli tylko przebiegnie ona pomyślnie, możliwe jest ustalenie z pacjentem terminu przeprowadzenia zabiegu. Odmładzanie okolicy oczu przy pomocy osocza bogatopłytkowego jest procedurą, przed której przebyciem nie są wymagane specjalne przygotowania ze strony pacjentów. Należy jedynie pamiętać o tym, aby bezpośrednio przed zabiegiem (dzień przed oraz już w dniu zabiegu), nie nakładać w okolice oczu makijażu oraz innych kosmetyków, które mogłyby podrażnić skórę tej okolicy ciała.

Rodzaj znieczulenia

Dzięki temu, że podczas zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu zastosowanie znajdują jedynie niewielkiej wielkości igły, przeprowadzenie procedury nie wymaga stosowania u pacjentów znieczulenia. Niektórzy pacjenci są jednak wyjątkowo wrażliwi na bodźce bólowe – w takim wypadku nie trzeba się obawiać, ponieważ istnieje oczywiście możliwość zastosowania substancji znoszących odczuwanie bólu. Podczas odmładzania osoczem bogatopłytkowym okolic oczu, na życzenie pacjenta, lekarz aplikuje w okolice ciała poddawane zabiegowi miejscowo znieczulający krem.


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


Jak przebiega zabieg?

Pierwszym etapem zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu jest uzyskanie odmładzającego materiału. W tym celu od pacjenta pobierane jest kilkanaście (do około 20) mililitrów krwi. Samo pobranie krwi nie jest wystarczające – istnieje jeszcze konieczność poddania próbki specjalnym procesom przygotowawczym. Materiał wprowadzany jest do separatora, w którym to dochodzi do oddzielenia płytek krwi i osocza od pozostałych składników, które są w próbce obecne, czyli od czerwonych oraz białych krwinek. Procesy przygotowywania osocza bogatopłytkowego nie trwają długo – zajmują one zazwyczaj maksymalnie pięć minut. W tym czasie pacjent albo po prostu spokojnie czeka, albo też – jeżeli wyrazi on taką chęć – to właśnie wtedy lekarz aplikuje miejscowo znieczulający krem.

Po uzyskaniu gotowego preparatu osocza bogatopłytkowego możliwe jest przystąpienie do właściwego etapu zabiegu, czyli do wprowadzenia osocza bogatopłytkowego w okolice oczu. Niewielkie ilości materiału są wstrzykiwane w tkanki przy pomocy bardzo małych, zaledwie kilkumilimetrowych igieł. Specjaliści medycyny estetycznej dbają o to, aby osocze bogatopłytkowe trafiło szczególnie w te miejsca, w których są obecne najbardziej zauważalne zmiany związane ze starzeniem się. Jeżeli problemem pacjenta są tzw. kurze łapki, to wtedy właśnie tam trafi zapewne największa ilość osocza bogatopłytkowego. Analogicznie dzieje się, kiedy u pacjenta widoczne są wyraźne cienie pod oczami.

Cały zabieg Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu zajmuje niewiele czasu – zwykle nie przekracza on 30 minut. Czas ten może jednak ulec wydłużeniu, np. na skutek zastosowania znieczulenia. Tego samego dnia, bezpośrednio po wykonaniu iniekcji osocza bogatopłytkowego, pacjent udaje się do domu.

Czas i przebieg rekonwalescencji

Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu to zabieg, który może być polecany osobom zabieganym – sama procedura zajmuje wyjątkowo niewiele czasu (jest on liczony w kwadransach), dodatkowo bezpośrednio po iniekcjach osocza bogatopłytkowego pacjent wraca do domu. Po zabiegu na skórze mogą być widoczne drobne zasiniaczenia, czasami pojawia się również niewielkiego stopnia obrzęk. Wymienione są jednak na tyle niewielkiego stopnia, że nie powinny w znaczny sposób zaburzać pacjentom normalnego funkcjonowania, dodatkowo ustępują one – całkowicie samoistnie – w ciągu maksymalnie kilku dni po przebyciu zabiegu. Całkowicie zrozumiałe jest, że część pacjentów wolałaby mimo wszystko uniknąć pokazywania się z obrzękiem czy zaczerwienieniem okolicy oczu innym ludziom. W takiej sytuacji możliwe jest wzięcie urlopu, jednak nie musi on trwać długo – zazwyczaj wystarczający będzie odpoczynek przez maksymalnie tydzień od przebycia zabiegu. O szczegóły dotyczące tego, po jakim czasie wszelkie ewentualne ślady po zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu zanikną, najlepiej jest zapytać lekarza przeprowadzającego zabieg.

Efekty po zabiegu

Skutkiem wprowadzenia w okolice oczu preparatu osocza bogatopłytkowego jest stymulacja naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Włókna kolagenowe, które są obecne w skórze, ulegają przebudowie, do tego wzmożeniu ulega synteza nowych cząsteczek tych białek. Zwiększeniu ulega stopień ukrwienia oraz uwodnienia skóry, nasilona jest również produkcja elementów macierzy komórkowej. Dzięki wspomnianym zjawiskom po zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu dochodzić może do spłycenia się kurzych łapek, zmniejszenia cieni pod powiekami, a także do likwidacji wcześniej obecnych na skórze przebarwień.

Rezultaty iniekcji osocza bogatopłytkowego pojawiają się po kilkunastu dniach – zazwyczaj pierwsze z nich stają się zauważalne po upływie dwóch tygodni od przebycia zabiegu. Tak naprawdę do pierwszych zmian dochodzi szybko, bowiem już w ciągu czterdziestu ośmiu godzin od wprowadzenia osocza bogatopłytkowego zachodzą pierwsze procesy regeneracyjne, jednak są to zmiany na poziomie komórkowym, które nie są widoczne gołym okiem.

Zalecenia po zabiegu

Pacjenci po zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu otrzymują oczywiście pewne zalecenia dotyczące tego, jak powinni oni postępować w pierwszych dniach po jego przebyciu, jednak tychże zaleceń jest stosunkowo niedużo. Przez około tydzień pacjenci powinni unikać wystawiania oczu na działanie silnego światła słonecznego – w przypadku konieczności wyjścia z domu, zalecane może im zostać noszenie przez wspomniany czas okularów przeciwsłonecznych. W pierwszych dniach po zabiegu wskazane jest także unikanie wysokiej temperatury – na takową narazić się można zarówno biorąc gorącą kąpiel, jak i idąc na saunę. W przypadku korzystania z wymienionych istniałoby bowiem ryzyko, że doszłoby do nasilenia się pozabiegowego obrzęku.

Po iniekcjach osocza bogatopłytkowego część pacjentów może doświadczać nieznacznego stopnia dolegliwości bólowych. W przypadku ich wystąpienia, pacjentom może zostać zalecone przyjmowanie ogólnodostępnych leków przeciwbólowych, np. ibuprofenu.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Czas utrzymywania się efektów odmładzania okolic oczu osoczem bogatopłytkowym stanowi kwestię wyjątkowo indywidualną. Ogólnie uważa się, że zabieg pozwala zredukować oznaki starzenia się z tej okolicy ciała na okres od kilku do nawet dwunastu miesięcy. U różnych osób czas ten może być jednak zmienny. W przypadku pacjentów, którzy korzystają z różnych używek (takich jak np. papierosy czy alkohol) oraz tych, którzy nie dbają o zrównoważoną dietę i są narażeni na przewlekły stres, istnieje ryzyko, że efekty zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu będą utrzymywać się krócej niż u tych osób, które prowadzą zdrowy tryb życia.

Jeżeli nawet efekty iniekcji osocza bogatopłytkowego zanikną, to istnieje możliwość powtarzania zabiegu. O tym, jak często iniekcje można powtarzać, decyduje lekarz bazując na tym, jak prezentuje się okolica oczu danego pacjenta.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu


Jak uniknąć powikłań po zabiegu?

Zdarzeń, które można by określić jako powikłania, zasadniczo po zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu się nie obserwuje. Aby jednak przyspieszyć tempo regeneracji skóry i uniknąć ryzyka, że występujące po zabiegu dolegliwości będą występować dłużej niż zazwyczaj, pacjenci powinni przestrzegać uzyskanych od lekarza medycyny estetycznej zaleceń pozabiegowych. Unikanie słońca, wysokiej temperatury oraz nakładania w okolice oczu drażniących kosmetyków sprawi, że wszelkie ewentualne dolegliwości pozabiegowe ustąpią szybciej, a do tego rezultaty iniekcji osocza bogatopłytkowego będą mogły stać się zauważalne wcześniej.

Możliwe powikłania po zabiegu

Powikłania po zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu raczej nie są spotykane. Wynika to zarówno z tego, czym tak naprawdę jest stosowany preparat (a jest on środkiem naturalnym, pochodzącym od pacjenta, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych), jak i z tego, że sam zabieg jest bardzo mało inwazyjny. Takie dolegliwości, jak zaczerwienienia, drobny obrzęk czy nieznaczny ból trudno traktować jako powikłania odmładzania oczu osoczem bogatopłytkowym. Stanowią one bowiem raczej przewidywane efekty przebycia zabiegu, a nie powikłania, co więcej ustępują one całkowicie samoistnie już po maksymalnie kilku dniach.

Polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

Odmładzanie okolic oczu osoczem bogatopłytkowym jest procedurą, która może być wykonywana samodzielnie. Połączyć ją można z innymi zabiegami odmładzającymi wykorzystującymi potencjał tego związku, jako przykład można podać odmładzanie grzbietu rąk czy też całej twarzy.
Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu może być również przeprowadzane jako uzupełnienie innych zabiegów z oferty medycyny estetycznej. Przykładowo, zastosowanie osocza bogatopłytkowego po zabiegu laserowego odmładzania okolicy oczu nie tylko pozwoli na skrócenie okresu rekonwalescencji, ale i może doprowadzić do nasilenia uzyskiwanych efektów.

Autor: lek. Tomasz Nęcki

Bibliografia:
"Podstawy Medycyny Estetycznej", pod red. A. Przylipiaka, Białystok 2014, 45-47; Ulusal BG, Platelet-rich plasma and hyaluronic acid - an efficient biostimulation method for face rejuvenation, Journal of cosmetic dermatology, 2016 Sep. 5; Elnehrawy NT et al., Assessment of the efficacy and safety of single platelet-rich plasma injection on different types and grades of facial wrinkles, Journal of Cosmetic Dermatology, 2016 Jul 29; Sclafani AP, Azzi J., Platelet Preparations for Use in Facial Rejuvenation and Wound Healing: A Critical Review of Current Literature, Aesthetic Plastic Surgery 2015 Aug. 39(4):495-505

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg - Regeneris - osocze bogatopłytkowe okolice oczu

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczuCena

od 350 zł

Czas trwania

kilkanaście minut

Znieczulenie

miejscowe

Hospitalizacja

niewymagana

Czas regeneracji

bezpośrednio po zabiegu

Efekty

po ok.14 dniach

Trwałość leczenia

od kilku miesięcy do nawet rokuCennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Zabiegu Regeneris - osocze bogatopłytkowe (PRP) okolice oczu nie można przebyć w ramach świadczeń finansowanych przez NFZ. Procedura jest zabiegiem poprawiającym wygląd pacjentów, tymczasem Fundusz opłaca jedynie te zabiegi, których celem jest ratowanie życia lub zdrowia pacjentów.
Częstochowaod 700 złRaty od 122 złWięcej
Kielceod 490 złWięcej
Krakówod 490 złWięcej
Sopotod 900 złRaty od 157 złWięcej
Szczecinod 700 złRaty od 122 złWięcej
Warszawaod 500 złRaty od 87 złWięcej
Wrocławod 350 złWięcej