Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Usuwanie cieni pod oczami

Cena od 350 zł Zapytaj o raty

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - Cienie pod oczami są często sprawą personalną uwarunkowaną genetycznie, którą ciężko zatuszować kosmetykami i pozbycie się ich może wymagać wykonania nakłuć z kwasem hialuronowym.

Znajdź klinikę  Umów wizytę Suplementy urody 

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Ocena

5.00
258

Zabieg usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym -kwas hialuronowy (podobnie jak kolagen) jest istotnym elementem skóry, który w dużym stopniu przyczynia się do zachowania jej elastyczności. Zarówno proces starzenia, jak i szkodliwe wpływy otoczenia powodują ich utratę i zwiotczenie skóry.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - charakterystyka

Dookoła oczu przebiega mięsień okrężny oka (musculus orbicularis oculi). Składa się on z dwóch części: powiekowej (pars palpebralis), która zrośnięta jest bezpośrednio ze skórą powiek i oczodołowej (pars orbitalis), umożliwiającej zwężanie szpary powiekowej. Jest on tym samym antagonistą, czyli przeciwieństwem mięśni tarczkowych - górnych i dolnych (mm. tarsales superior et inferior) oraz mięśnia dźwigacza powieki górnej (m. levator palpebrae superioris). Nieco poniżej powieki dolnej, a zarazem w górnej części policzka znajduje się w obrębie tkanki podskórnej warstwa tłuszczu, tworząca tzw. poduszeczkę tłuszczową.

Wraz z wiekiem zanika tkanka tłuszczowa, przez co skóra tej okolicy wiotczeje i powstają widoczne pod oczami cienie. Dodatkowo z biegiem lat skóra staje się coraz cieńsza, a wtedy naczynka włosowate zaczynają przez nią prześwitywać, przez co zyskuje sinawy kolor. To dodatkowo potęguje ten niekorzystny efekt.

Cienie pod oczami to powszechny problem, który występuje nawet u 30% dorosłych. Usunąć je można, stosując zabieg wypełniający z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jako wypełniacza - wykonać tzw. zabieg usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym. Częścią takiego zabiegu jest również uniesienie zewnętrznych części brwi, które następnie podnoszą kontur oczu, przez co zwiotczała skóra powieki dolnej ulega nieznacznemu rozciągnięciu, co w pewnym stopniu przyczynia się do zniwelowania cieni pod oczami.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - korzyści

Cienie pod oczami powodują, że wygląda się na zmęczonych, niewyspanych i starszych niż jest się w rzeczywistości. Cienie pojawiają się w dwóch przypadkach:

  • gdy ma się za sobą nieprzespaną noc, wówczas rozwiązanie jest proste – wystarczy odpowiednia dawka snu połączona z kremem poprawiającym mikrokrążenie
  • zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej okolicy powieki dolnej.

Dodatkowo takie czynniki zewnętrzne jak: wiatr, zimno, palenie tytoniu oraz promieniowanie UV również predysponują do utraty elastyczności skóry i powstania cieni pod oczami.

Zabieg wypełniający z użyciem kwasu hialuronowego pozwala na zniwelowanie cieni pod oczami. Kwas hialuronowy ma zdolność zatrzymywania wody, przez co skóra przybiera świeży i jędrny wygląd, twarz wygląda młodziej, a pacjent sprawia wrażenie wypoczętego i weselszego. Zniwelowany zostaje efekt przemęczenia i przygnębienia, jaki powstaje przez obecne pod oczami cienie.

Dodatkowo niewątpliwą zaletą kwasu hialuronowego jest brak ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ze strony organizmu, z uwagi na fakt, iż kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka naturalnie i mimo tego, że ten stosowany w zabiegu, jest pozyskiwany z grzebieni kogutów jak i z kultur bakteryjnych, na drodze fermentacji, jest on w pełni przez organizm akceptowany.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym- wskazania do wykonania zabiegu

Wskazaniem do wykonania zabiegu usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym jest obecność zasinienia okolicy powieki dolnej, nadająca oczom wygląd przemęczonych i opuchniętych.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Mimo, że sam zabieg usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym nie należy do specjalnie inwazyjnych, istnieje jednak kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Pokrywają się one z innymi, dotyczącymi pozostałych zabiegów medycyny estetycznej, związanych z użyciem kwasu hialuronowego. Należą do nich:

  1. Trądzik i opryszczka- gdy okolice skóry brwi i powieki dolnej są dotknięte ostrymi lub przewlekłymi infekcjami, nie należy przeprowadzać zabiegu z użyciem wypełniaczy. Istnieje bowiem wysokie ryzyko zainfekowania miejsca wkłucia.
  2. Obniżona odporność – osłabienie systemu immunologicznego może być spowodowane stosowaniem określonej terapii lekowej (np. w przypadku leczenia immunosupresyjnego) oraz chorobami autoimmunologicznymi, w przebiegu których własne tkanki są rozpoznawane przez komórki obronne jako obce i przez nie atakowane. Należy mieć wówczas na uwadze, że organizm nie jest w stanie się skutecznie obronić w razie infekcji miejsca wkłucia.
  3. Niektóre leki – istnieje grupa leków, których przyjmowanie może być przeciwskazaniem do zabiegu usuwania cieni pod oczami z zastosowaniem kwasu hialuronowego (tyczy się to również innych wypełniaczy). Mowa tutaj o lekach przeciwkrzepliwych, rozrzedzających krew, do których należy m.in. kwas acetylosalicylowy, a także przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Należy je odstawić w odpowiednim czasie przed terminem zabiegu z powodu zwiększonego ryzyka krwawienia podczas zabiegu, prowadzącego ostatecznie do powstania krwiaków i siniaków, które psują w ostateczności efekt kosmetyczny. Przyjmowanie również tak zwanych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, do których zalicza się ibuprofen albo diklofenak, należy zakończyć w odpowiednim czasie przed wykonaniem zabiegu z użyciem wypełniaczy.
  4. Inne zabiegi – w przypadku, gdy w okolicach oczu był niedawno wykonywany zabieg medycyny estetycznej, należy się skonsultować z lekarzem. Dotyczy to zabiegów laserowych, peelingów, dermabrazji, czyli zabiegów polegających na mechanicznym ścieraniu naskórka i górnych warstw skóry właściwej za pomocą specjalnego urządzenia z materiałem ściernym (szczotka diamentowa, druciana, papier ścierny), a także innych zabiegów z użyciem wypełniaczy.
  5. Wiek - w przypadku dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia odstępuje się od wykonywania zabiegów usuwania cieni pod oczami z użyciem kwasu hialuronowego, jak i innych wypełniaczy.

W wyjątkowych przypadkach można jednak taki zabieg wykonać.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - przed zabiegiem

Przed zabiegiem usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym lekarz przeprowadza z pacjentem obowiązkową rozmowę. Jest on zobowiązany do omówienia przebiegu zabiegu, poinformowania pacjenta o ewentualnych skutkach ubocznych, porozmawiania o celu terapii, a także o jej alternatywach, czasie utrzymywania się efektu po zabiegu, cenie zabiegu. W tym momencie lekarz zapyta również o przeszłość chorobową pacjenta, czyli przebyte schorzenia, o ewentualne nadwrażliwości (np. na środek znieczulający), a także poprzednie tego typu zabiegi. Należy pamiętać, że część z nich może być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu usuwania cieni pod oczami przy użyciu kwasu hialuronowego.

Przed zabiegiem usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym należy również ustalić z lekarzem sposób znieczulenia. Jest to również czas dla pacjenta na nieskrępowane zadawanie pytań celem wyjaśnienia otwartych kwestii. Na koniec rozmowy lekarz poprosi pacjenta o pisemną zgodę na zabieg usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - rodzaj znieczulenia

Zabieg usuwania cieni pod oczami przy użyciu kwasu hialuronowego należy raczej do bezbolesnych. Bolesne mogą być jedynie same wkłucia igły. Jednakże dzięki uprzedniemu schłodzeniu, odczuwanie bólu zostaje zmniejszone. W przypadku, gdy pacjent ma obniżony próg bólu, tzn. gdy jest on szczególnie wrażliwy na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, poprzez użycie specjalnych kremów, np. Emla 5% lub innych preparatów zawierających środek znieczulający, głównie Lignokainę 2%. Polega ono na nastrzyknięciu okolicy powieki dolnej oraz brwi poddanej zabiegowi takim środkiem. Samo podanie środka jest dość nieprzyjemne, daje uczucie pieczenia czy też rozpierania. Zapewnia ono jednak całkowicie bezbolesny przebieg zabiegu, jak i zapobiega bólowi nawet kilkadziesiąt minut po jego zakończeniu. Należy jednak wspomnieć, że igły używane do wstrzykiwania kwasu hialuronowego są na tyle cienkie, że aspekt bólu można tutaj pominąć. Zarówno w roztworze do wstrzykiwań, jak i w kremie substancją czynną jest lidokaina, lek miejscowo znieczulający o budowie amidowej. Lidokaina hamuje powstawanie i przewodzenie impulsów nerwowych. Do działań niepożądanych lidokainy można zaliczyć: metaliczny smak w ustach, zaburzenia czucia w obrębie warg i języka, uczucie oszołomienia, pobudzenie ruchowe, niepokój, euforia, drżenie mięśni, senność, zaburzenia świadomości, bóle i zawroty głowy, szumy uszne, parestezje (uczucie drętwienia lub mrowienia), utrata świadomości, niespójność mowy, drgawki. Występują one jednak stosunkowo rzadko.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - jak przebiega zabieg?

Zabieg usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest usunięcie makijażu. Nałożony na tę okolicę skóry make-up może maskować niektóre niedoskonałości cery oraz zasinienia, co może być utrudnieniem dla wykonującego zabieg lekarza. Ponadto podczas iniekcji, czyli nastrzykiwania mogłoby dojść do zabrudzenia kosmetykiem miejsca wkłucia. Warto zatem przyjść na zabieg bez makijażu.


Zobacz zaufane kliniki najbliżej


Kolejnym krokiem jest dezynfekcja okolicy ciała poddawanej zabiegowi, w tym przypadku okolicy skóry powieki dolnej oraz brwi. Dezynfekcją nazywamy proces polegający na zniszczeniu lub usunięciu form wegetatywnych drobnoustrojów (np. bakterii) do bezpiecznego dla człowieka poziomu. Obecnie stosowane są różne środki dezynfekujące; wybór któregokolwiek z nich leży w gestii lekarza. Niemniej jednak jest to kompletnie bezbolesna część zabiegu.

Następnie podany zostaje środek znieczulający. Jest to najmniej przyjemna część zabiegu. Wiąże się ona z kilkoma nieco bolesnymi ukłuciami i wprowadzeniem środka znieczulającego, zwykle Lignokainy, w okolice skóry poddanej zabiegowi. Może to powodować uczucie rozpierania lub pieczenia. Można też zastosować krem Emla 5% (gdzie 1 g kremu zawiera: 25 mg lidokainy, 25 mg prylokainy). Musi minąć trochę czasu, zanim środek znieczulający zacznie działać. Z reguły trwa to około kilkudziesięciu sekund.

Po podaniu znieczulenia przystępuje się do właściwej części zabiegu usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym. Przebiega on w dwóch etapach. W pierwszym lekarz dokonuje iniekcji metodą liniową w okolicę zewnętrznych części brwi. Brwi są nakłuwane na końcach i tunelowane podskórnie w kierunku przyśrodkowym do ich 1/3 zewnętrznej części. Ma to na celu podparcie zewnętrznych części brwi. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest podczas wyciągania igły.

Drugi etap dotyczy konkretnie okolicy powieki dolnej. Lekarz wykonuje iniekcje metodą liniową, podobnie jak w okolicach brwi lub punktową, co wiąże się z większą liczbą ukłuć i umieszczaniem najmniejszych depozytów w okolice tkanki podskórnej. Ciężko stwierdzić która z metod jest skuteczniejsza; obie dają podobny efekt końcowy.

Następnie bezpośrednio po skończonych iniekcjach lekarz wykonuje masaż celem wymodelowania wypełnienia i jego równomiernego rozmieszczenia. Przez agregację użytego materiału (w tym przypadku kwasu hialuronowego) mogą powstać wyczuwalne guzki, które również w tym momencie są modelowane i wygładzane. Ponadto masaż skóry może okazać się dobrą metodą do uśmierzenia bólu po zabiegu, choć samo usuwanie cieni pod oczami nie jest specjalnie bolesne, a w dodatku w tak krótkim czasie po zabiegu powinien jeszcze działać podany na początku środek znieczulający.

Ostatnim etapem jest chłodzenie okolicy oczu i brwi po wykonanym zabiegu. Ma to na celu głównie zniwelowanie bólu, a także zapobieganie tworzenia się opuchlizn po wykonanych uprzednio iniekcjach.

Po skończonym zabiegu usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym należy się zgłosić do lekarza w ustalonym przez niego terminie w celu oceny efektów kosmetycznych i estetycznych, a także postępów w rekonwalescencji.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - czas i przebieg rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji po zabiegu usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym jest różny u poszczególnych pacjentów. Szacowany jest od kilku dni do kilku tygodni.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - efekty po zabiegu

Niewątpliwą zaletą chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej jest fakt, że efekt widoczny jest natychmiastowo - bezpośrednio po zabiegu usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym.

W przypadku usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym widoczne jest powiększenie tkanki w miejscu wstrzyknięcia. Wstrzyknięty do skóry kwas hialuronowy wypełnia okolicę powieki dolnej jakby od wewnątrz i zmniejsza w ten sposób zagłębienie skóry. Z kolei wypełniacz podany w zewnętrzną okolicę brwi powoduje uniesienie oczu. W konsekwencji twarz przybiera weselszy wygląd i zdaje się być odmłodzona, a oczy nie sprawiają już wrażenia przemęczonych.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym należy cały czas lekko schładzać okolice powiek i brwi, aby utrzymać reakcję tkanki na możliwie niskim poziomie. Przez pierwsze kilka dni (tydzień) po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego nie powinno się wywierać nadmiernego ucisku na okolicę skóry poddanej zabiegowi, a wszelkiego rodzaju ćwiczenia sportowe uprawiać z umiarem. W następnych tygodniach zaleca się unikania nadmiernego zimna, gorąca czy też nasłonecznienia. Dobrym rozwiązaniem byłoby zatem zaopatrzenie się w okresie letnim w okulary przeciwsłoneczne. Należałoby również tymczasowo zrezygnować z wizyt w saunie bądź solarium.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Efekt wypełnienia w okolicach brwi (pierwsza część zabiegu) utrzymuje się stale. Natomiast zabieg wypełniania kwasem hialuronowym okolicy powieki dolnej wymaga wielokrotnego powtarzania celem ujędrnienia skóry. Ilość kolejnych zabiegów zależy od stopnia zaniku tkanki tłuszczowej okolicy powieki dolnej (który przyczynia się do zapadania skóry w tej części twarzy i konsekwencji powstania cieni pod oczami). Zabiegi usuwania cieni pod oczami kwasem hialuronowym powinny być wykonywane w odstępie 3-4 miesięcy od poprzedniego, gdyż tyle czasu utrzymuje się realny efekt po wypełnianiu tkanki podskórnej kwasem hialuronowym. Powtarzane zabiegi odświeżające pozwalają na osiągnięcie optymalnego, trwałego i zadowalającego rezultatu.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - jak uniknąć powikłań po zabiegu?

W tym miejscu należy zaznaczyć, że nie zawsze jest możliwe uniknięcie powikłań. Pacjent może jednak zniwelować ryzyko ich wystąpienia poprzez przestrzeganie zaleceń lekarza po zabiegu oraz stawianie się na umówione wizyty kontrolne.

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - możliwe powikłania po zabiegu

Zabiegi związane z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jako wypełniacza należą do bezpiecznych. Jednakże niosą one ze sobą pewne ryzyko wystąpienia komplikacji i skutków ubocznych. Należą do nich: swędzenie, krwiaki, zaburzenie odczuwania, nadmierna pigmentacja, przebarwienia skóry. Po zastrzyku może dojść do obrzęku i zaczerwienienia w okolicy powieki dolnej, które po krótkim czasie mijają. Niekiedy organizm pacjenta reaguje na zabieg objawami grypy, tj. bólami głowy i mięśni, ogólnym złym samopoczuciem, nudnościami itp. Rzadko, na skutek niewłaściwego wstrzyknięcia wypełniacza lub złego rozprowadzenia, mogą utworzyć się widoczne albo wyczuwalne w dotyku grudki. Nieraz może dojść do przemieszczenia wypełniacza w inny obręb twarzy tak, że efekt wypełnienia widoczny będzie w niepożądanym miejscu.


Porozmawiaj z pacjentami na temat Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym


W pewnych przypadkach może wystąpić martwica tkanki, co jest konsekwencją wstrzyknięcia wypełniacza do naczynia krwionośnego i spowodowania zatoru. Jednakże przy fachowym wykonaniu nie powinno to mieć miejsca.
Możliwe jest, że efekt usuwania cieni pod oczami okaże się słabo widoczny z powodu wstrzyknięcia zbyt małej ilości kwasu hialuronowego lub cech indywidualnych pacjenta (np. zagłębienie skóry okolicy powieki dolnej jest bardzo głębokie).

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym - polecane zabiegi dodatkowe po zabiegu

Często u pacjenta występują na twarzy inne zmarszczki i niedoskonałości które można zniwelować stosując zabiegi wypełniające. Do polecanych zabiegów dodatkowych należą:

Korekcja nosa kwasem hialuronowym
Modelowanie/wypełnianie ust kwasem hialuronowym
Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (kurze łapki)
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (lwia zmarszczka)
Ujędrnianie kwasem hialuronowym (SkinBooster)
Niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym

Autor: lek. Jakub Kledzik
Weryfikacja merytoryczna: lek. med. Piotr Bargiel

Bibliografia:
Sztuka czy medycyna: przewodnik po chirurgii estetycznej; 1995; Andrzej Sankowski, Sławomir Łoń; Medycyna estetyczna bez tajemnic; 2016; Marek Wasiluk; Wypełniacze w medycynie estetycznej: Dobry wygląd to dobre samopoczucie; 2011; Gerhard Sattler, Boris Sommer, Bernard C. Kolster; Atlas zabiegów z użyciem wypełniaczy w medycynie estetycznej: tom 2: Zabiegi estetyczne w odmładzaniu skóry; 2010; Gerhard Sattler, Boris Sommer; Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii; 2008; redaktorzy: Jean Carruthers, Alastair Carruthers

Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki klinik, gabinetów oraz placówek medycznych znajdujących się na terenie Polski, oferujących zabieg - Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym.

Promocje

Informuj mnie o promocjach i nowościach dotyczących zabiegu Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym

Cena

od 350 zł

Czas trwania

do 1 godziny

Znieczulenie

miejscowe

Hospitalizacja

niewymagana

Czas regeneracji

od kilku dni do kilku tygodni

Efekty

natychmiastowo

Trwałość leczenia

od 3 do 4 miesięcy

Cennik zabiegu

Zachęcamy do zapoznania się z cenami zabiegu Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym w wybranym przez Państwa mieście. Cena uzależniona jest od zakresu, sposobu przeprowadzenia zabiegu, rodzaju znieczulenia oraz lokalizacji i renomy kliniki.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy w umówieniu prywatnej wizyty w klinice. Pomożemy znaleźć najlepszą klinikę w dogodnym dla Państwa terminie.


Refundacja NFZ

Usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym jest zabiegiem estetycznym i nie podlega on refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia.

Białystokod 1100 złRaty od 192 złWięcej
Częstochowaod 800 złRaty od 140 złWięcej
Katowiceod 800 złRaty od 140 złWięcej
Kielceod 750 złRaty od 131 złWięcej
Krakówod 350 złWięcej
Lublinod 1000 złRaty od 175 złWięcej
Łódźod 550 złRaty od 96 złWięcej
Olsztynod 450 złWięcej
Poznańod 1000 złRaty od 175 złWięcej
Radomod 1200 złRaty od 210 złWięcej
Sopotod 900 złRaty od 157 złWięcej
Szczecinod 400 złWięcej
Warszawaod 450 złWięcej
Wrocławod 800 złRaty od 140 złWięcej